Ameliyatta neler oldu? Ertuğrul Karanlık açıkladı!

Beşiktaş Kulüp Doktoru Ertuğrul Karanlık BJK TV canlı yayınında futbolcuların sağlık durumlarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Haberin Tarihi: 09 Aralık 2014 13:53
Beşiktaş Kulüp Doktoru Ertuğrul Karanlık Demba Ba'nın dışındaki sakat oyuncuların durumları hakkında da bilgi verdi.

Mustafa Pektemek'in ameliyatını anlatan Karanlık "Ameliyatı 4 saatten daha fazla sürdü. 2 farklı cerrah tedavilerini uyguladılar. Ameliyatın büyüklüğü ne kadar ciddi bir sakatlık yaşandığını gösteriyor" dedi.

Ertuğrul Karanlık ayrıca geçen seneye göre farklı sakatlıklarla uğraştıklarını belirtti ve "Şimdi daha fazla maç yapıyoruz ve sakat oyuncu sayımız daha az" diyerek tespitte bulundu.

Karanlık futbolcuların sakatlıklarıyla ilgili olarak da şunları söyledi...

Mustafa Pektemek: "Mustafa yoğun bir ameliyatı geride bıraktı. Ameliyatı 4 saatten daha fazla sürdü. 2 farklı cerrah tedavilerini uyguladılar. Birincisi burunla ilgili gereken önlemleri yaptı. Öteki plastik cerrah ise elmacık kemiği kırıklarını tamir etti. Böyle yoğun ameliyat sonrasında Mustafa'nın durumunun çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Birkaç gün daha hastanede kalması gerekiyor. Ameliyatın büyüklüğü ne kadar ciddi bir sakatlık yaşandığını gösteriyor. Kalıcı bir sakatlık ve hasar bulunmuyor. Beyninde ve gözünde de kalıcı bir problem yok"

Cenk Gönen: "Asteras Tripolis maçı öncesi son antrenmanda sakatlık geçirmişti ancak maçta oynaması gerekiyordu ve oynadı. Bu nedenle de sakatlığı büyüdü. Göğüs adalesinde yırtık vardı. Mr'ını çektik ve tedavilerini uyguladık. 3 gün sonra Karabük maçına çıktı. Bir yırtık veya kırık istirahat etmeden tedavi olmadan çalışırsanız artar. Bunu biliyordu ve Cenk fedakârlık yaptı. Sakatlığı da biraz daha büyüdü. Durumu şu anda iyi ama biraz daha bizimle kalacak"

Oğuzhan Özyakup: "Trabzonspor maçı öncesi antrenmanda alt adalesinde baldırında bir zorlanma oldu. Konya'ya götürdük orada da tedavisini uyguladık. Konya'da bir rahatsızlık geçirdi ve o tedavisini de yaptık. Şimdi daha iyi durumda ama takıma döncek durumda değil"

Tomas Sivok: "Biz Konya'dayken Sivok çalışmalarını burada sürdürdü. Yüzde yüze yakın şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Ancak kendisini iyi hissetmediğini söyledi. Rahatsızlığı olduğunu söyledi. Riske atmaya gerek yok yüzde yüz iyileşmesini bekliyoruz. Yüzde yüz iyileşmeye yaklaştı"

Uğur Boral: "Uğur ameliyat geçirmişti. Bu hafta koşulara başladı. Hafta sonuna doğru da topla çalışmalar yapacak. Herhangi bir problem olmaz ise gelecek hafta içinde takıma dönebilir"

Kaynak:Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]