Beşiktaş Asteras maçı için "ekstra" güvenlik talep etti. UEFA isteği "makul" buldu. Yunan hükümeti ise "paramız yok" kendi güvenliğinizi getirin veya "biz bulalım siz parasını verin" teklifini yaptı.Haberin Tarihi: 25 Kasım 2014 19:12

Beşiktaş; UEFA Avrupa Ligi'nde Perşembe günü Tripoli şehrinde Asteras karşısına çıkacak. Siyah-beyazlılar yarın 12:00 gibi Atina'da olacak. Daha sonra 158 km uzaklıktaki Tripoli şehrine yaklaşık 2 saatlik bir otobüs yolculuğu yapacak. Beşiktaş geceyi ise sadece 30 bin kişinin yaşadığı kasabada geçirecek.

OLYMPIAKOS TARAFTARI KORKU SALIYOR
Galatasaray'ın Kızılyıldız'la oynadığı Euroleague maçından önce öldürülen Sırp taraftar yüzünden maç için UEFA "kırmızı alarm" verdi. Siyah-beyazlı yöneticiler Atina üzerinden Tripoli'ye yapılacak yolculuk için ve konaklama için ekstra güvenlik önlemi istedi. UEFA'ya yaptıkları başvuruda Kızılyıldız ile Olympiakos taraftarları arasındaki "kardeşliğin" güvenlik açısından kendilerinde çekince yarattığı bildirildi.

YUNAN HÜKÜMETİNDEN ŞOK EDEN CEVAP
UEFA'dan ise Beşiktaş'a sürpriz bir cevap geldi. Maç için güvenlik önlemlerinin artırılması için Yunan hükümet kaynaklarından destek istendiği fakat ülkede devam eden mali kriz yüzünden ekstra güvenlik önlemi sağlanamayacağı bilgisi verildi.

İSTANBUL'DAN GÜVENLİK GÖTÜRÜLEBİLİR
Beşiktaş'ın ekstra güvenlik önlemi almak istemesi durumunda kendilerine yardım edilebileceği ama ekstra güvenlik masraflarının siyah-beyazlı kulüp tarafından üstlenmesi gerektiği bilgisi verildi. Beşiktaş'ın İstanbul'dan özel güvenlik götürebileceği veya oradan özel güvenlik kiralayabileceği ise iddialar arasında.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Fotospor