“Sco­la­ri ra­kip­le­ri ana­liz et­mi­yor­du. Dun­ga ile yep­ye­ni bir dö­ne­me gir­dik. Ar­tık da­ha sa­vun­ma­cı bir ta­kım ku­ru­lu­yor. Tür­ki­ye’den Dun­ga’nın pro­fi­li­ne uyan tek oyun­cu Ca­ner Er­kin. Ba­zı maç­la­rı­nı iz­le­miş ve çok et­ki­len­miş”


Haberin Tarihi:
12 Kasım 2014 Çarşamba - 10:36
Bugün

A Milli Takımımız'ın Şükrü Saracoğlu Stadı'nda ağırlayacağı Brezilya Milli Takımı'nın son durumu Brezilyalı gazeteciler değerlendirdi. Konuk meslektaşlarımız Dünya Kupası'ndaki 4'üncülükten sonra Felipe Scolari'nin yerine göreve getirilen Dunga'dan çok umutlu. Ortak görüşleri ise Dunga ile birlikte bambaşka bir dönemin başladığı. İşte Brezilyalı gazetecilerin bugünkü dev maç öncesi yaptıkları analizlerden satır başları:

SORU: Scolari neden başarısız oldu?

YORUM: "Scolari rakibi analiz etmiyordu bütün planları sadece kendi takımını düşünerek yapıyordu. Almanya karşısındaki 7-1'lik hezimet de bu şekilde oldu. Futbolcular Almanya'nın kendilerini çözdüğünü art arda 2-3 golü yiyince fark ettikler fakat kafalarında yapabilecekleri hiçbir manevra yoktu. Scolari Fred'i tek forvet olarak ileriye koymuştu ve topu alanın derhal ona pas vermesini istiyordu. Taktik anlayışımız bundan ibaretti. Bu şekilde elde edilen 4'üncülük bile büyük başarı."

SORU:
Dunga takıma ne yenilik getirdi?

YORUM: "Dunga rakip kim olursa olsun çok kapsamlı bir şekilde analiz ediyor. En iyilerini ayrı en kötülerini ayrı inceliyor. Brezilya şimdiye kadar hep hücum oyuncuları ile öne çıkmıştır. Pele Zico Romario Ronaldo Ronaldinho gibi... Artık Brezilya'nın futbol anlayışı savunmaya dayalı. Hızlı teknik gerektiğinde ileride gol bile arayabilen savunmacılar oyunu geride kuruyorlar. Onların denetimindeki top orta saha ve forvete iletiliyor. Artık Neymar değil Filipe Ruiz Miranda ve Thiago Silva bu takımın en önemli isimleri. Çünkü hem savunmadalar hem de gol arıyorlar."

CANER ERKİN YORUMU!

SORU: Türkiye hakkında ne düşünüyor?

YORUM: "Dunga'nın oyun profiline Türkiye Milli Takımı’ndan uyan bir tek oyuncu var o da Caner Erkin. Dunga bu oyuncunun bazı maçlarını dikkatlice izlemiş savunmadan gelip oyunun gidişatını değiştirebilmesin- den oldukça etkilenmiş."

BREZİLYA İDMANDA FIRTINA GİBİYDİ

4 Brezilya Saracoğlu’nda dün gerçekleştirdiği son idmanda göz doldurdu. İdmanın son bölümünde yarı sahada çift kale maç yapılırken sambacıların birbirine hiç faul yapmadan sadece topu koşturarak oldukça hızlı bir futbol oynamaları dikkat çekti. Adeta bir grup maçına hazırlanır gibi ciddiydiler.

Neymar resital sunabilir

4 Brezilyalılar ev sahibi oldukları 2014 Dünya Kupası sonrası hiçbir hazırlık maçını kaybetmemişlerdi. Türkiye maçı öncesindeki son çalışmadaki iştahlı halleriyle yine galibiyeti çok ister bir görüntü çizdiler.

4 İdmanın dikkat çeken bir diğer unsuru da Barcelonalı Neymar’dı. Yıldız futbolcu arzulu ve estetik futboluyla Saracoğlu’nda bugün bir futbol resitali sunacağı izlenimini verdi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]sporx