Premier Lig takımlarından Manchester City'de teknik direktör Manuel Pellegrini'nin geleceği şimdiden tartışılmaya başlandı.

Haberin Tarihi: 12 Kasım 2014 Çarşamba - 02:36
Sporx.com dış haberler

- SPORX DIŞ HABERLER - Premier Lig takımlarından Manchester City'de teknik direktör Manuel Pellegrini'nin geleceği şimdiden tartışılmaya başlandı.

Geçtiğimiz sezon Atletico Madrid'i La Liga şampiyonu yapan ve Madrid ekibinin son yıllardaki yükselişinin mimarı olan teknik direktör Diego Simeone'nin Pellegrini'nin yerine düşünüldüğü ifade edildi.

Avrupa'nın parlayan yıldızı haline gelen Arjantinli teknik adam 2013'te David Moyes'ı kovan Manchester United tarafından transfer edilmek istenmiş ancak bu girişim sonuçsuz kalmıştı.

Manchester City yöneticileri Ferran Soriano ve Txiki Begiristain'in Pep Guardiola ile olan bağlantıları nedeniyle İspanyol çalıştırıcının da adı transfer dedikoduların karışmış durumda.

Ancak Pep'in Bayern Münih'ten yıllık 125 milyon pound kazanması ve Manchester City'nin bu yüksek ücreti karşılamaktan çekinmesi nedeniyle transferin önündeki büyük engel olarak gösteriliyor.

Daily Star'ın haberine göre yüksek harcamalardan kaçınmak isteyen City'de yöneticilerin Pellegrini yerine Simeone'yi getirmek istediği ifade edildi.

Ligde lider Chelsea'nin 8 puan gerisinde bulunan City Lig Kupası'nda elenirken Şampiyonlar Ligi'ndeki başarısız performans da Pellegrini'nin tahtının sallanmasına neden olarak gösteriliyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sporx