Eski Milli Basketbolcu Hüseyin Beşok öğrencilerle bir araya geldi.

Haberin Tarihi: 12 Kasım 2014 Çarşamba - 13:34
AA

Eski Milli Basketbolcu Hüseyin Beşok öğrencilerle bir araya geldi.

Milli basketbolcu Beşok ziyaret ettiği özel okulda ilkokul öğrencileri ile antrenman yaptı katıldığı söyleyişi de soruları yanıtladı.

İzmir'in Karşıyaka takımında basketbola başladığını anlatan Beşok "Ben geç başladım. 17 ya da 18 yaşındaydım. Siz çok şanslısınız. Küçük yaşlarda başlayarak böyle imkanlarla spor yapabiliyorsunuz. Burada spor eğitim sanat için her şey var" dedi.

Basketbol Federasyonu'nun bu sezon uyguladığı yabancı oyuncu statüsünü eleştiren Beşok "Benim de sizler gibi çocuklarım var. Yabancı statüsünün Türk oyuncular için sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. İnanıyorum değişecek ve sizin gibi pırıl pırıl gençlerin önü açılacak" diye konuştu.

Öğrencilere "sporla vücut okulla da kafalarınızı geliştireceksiniz sürekli tekrar yapıp çok çalışacaksınız" öğüdünde bulunan eski milli basketbolcu sporda "oyuncu ve takım istikrarının" önemine dikkati çekti. Hüseyin Beşok basketbolu bıraktığını ancak sporu bırakmadığını kaydederek "Profesyonel spor için yaşlı hayat için gencim" ifadelerini kullandı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sporx