Türkiye Basketbol Ligi 5. hafta maçında Darüşşafaka Doğuş'a 64-46 yenilen Royal Halı Gaziantep'in kulüp başkanı Metin Uzer açıklamalarda bulundu.

Haberin Tarihi: 12 Kasım 2014 Çarşamba - 11:32
AA

Türkiye Basketbol Ligi 5. hafta maçında Darüşşafaka Doğuş'a 64-46 yenilen Royal Halı Gaziantep'in kulüp başkanı Metin Uzer iyi savunma yapmalarına karşı sayı bulmakta zorlandıkları için sonucun kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Uzer yaptığı açıklamada geçen hafta ligin en güçlü takımlarından biriyle karşılaştıklarını hatırlattı.

Gerek bütçe gerekse takımdaki sporcuların tecrübesi anlamında kendilerinden daha üstün olan bir takıma karşı direnç göstermeye çalıştıklarını ifade eden Uzer "Rakibi kesinlikle küçümseyemeyiz. Çünkü hakikaten çok iyi bir takımla karşılaştık" dedi.

Uzer mağlup olmalarına rağmen takım olarak iyi mücadele ettiklerini dile getirerek şöyle konuştu:

"Darüşşafaka Doğuş karşısında iyi savunma yaptık ama sayı bulamadık dolayısıyla sonuç kaçınılmaz oldu. Zaten maçın bol skorlu bitmemesi de bizim yaptığımız iyi savunmanın sonucu. Lig uzun soluklu bir maraton. Geçen haftayı bırakıp önümüzdeki maçlara bakacağız. Bu hafta Trabzonspor Medical Park ile karşılaşacağız. Hazırlık çalışmalarımız başladı. İnşallah Trabzon ekibi karşısında iyi bir skorla galibiyet elde ederiz."

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]sporx