Ankara'da yaşadığı saldırı nedeniyle Gençlerbirliği ile sözleşmesini fesh eden ve geçtiğimiz aylarda da kolundaki "Dersim 62" dövmesiyle eleştiriler Deniz Naki o dönemlerde Fatih Terim'den destek beklediğini itiraf etmişti.

Haberin Tarihi: 04 Kasım 2014 Salı - 17:26
Sporx.com

Sosyal medya sitesi Facebook üzerinde IŞİD aleyhinde paylaşımlar yapan Gençlerbirliği'nin gurbetçi oyuncusu Deniz Naki Ankara'da kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğramıştı. Ölüm tehdidi alan 25 yaşındaki oyuncu can güvenliği olmadığı gerekçesiyle Ankara kulübüyle olan sözleşmesini fesh etti.

Geçtiğimiz aylarda kolundaki "Dersim 62" dövmesiyle gündeme gelen başarılı oyuncu Futbol Extra Dergisi'nin Haziran sayısında Samet Gümüş'e konuşmuştu.
Tartışmaların yaşandığı dönemde Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'den destek beklediğini açıklayan Naki tüm zorluklara karşın Türkiye'de kalacağını ve mücadeleye devam edeceğini söylemişti.
İşte o röportajın satırbaşları:
Kolundaki “Dersim 62” dövmesi nedeniyle bazı sorunlar yaşadın. Örneğin Dani Alves’e yapılan ırkçılık karşısında Fatih Terim başta olmak üzere Türkiye’de herkes tepki gösterdi. Sen bu şekilde bir destek görmek ister miydin?
Sosyal medya üzerinden bana yönelik hakaret içeren birçok mesaj aldım ve bir anda hedef oldum. Tabi insan ister istemez üzülüyor. İnsanlar niye ayrımcılık yapıyor diye de sinirleniyorum. Dışarıya çıktığımda da zaman zaman kolumdaki “DERSİM 62” yazan dövme yüzünden tepki gördüm. Mesaj mı veriyorsun ya da başka art niyetli düşüncen mi var tarzında yaklaşımda bulunuyorlar. Türk Kürt Alevi Sünniliğe ya da siyasal görüşe göre ayrımcılık olmamalı. Bana göre insan olduktan sonra gerisi önemli değil. Gereken açıklamayı sosyal medya üzerinden yaptık ve inanılmaz büyük bir destek gördüm. Beni yalnız bırakmayan herkese tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum. Destek görmek istediğim ve beni şaşırtan desteklerini beklemediğim birçok insan destekledi beni bu da tabi ki çok sevindirici. Fatih Terim beni destekleseydi ya da herhangi bir söylemde bulunsaydı tabi ki sevinirdim. Benim insanlarım ve benim gibi düşünenlerin yaşayanların destek olması bana yeter.
Selçuk Şahin de Dersimli ve 62 numaralı forma giydi. Ona bir tepki olmamıştı bu konuyla ilgili...
Kişiler hakkında bir şey söylemem doğru olmaz. Sinan Kaloğlu da Dersimli bu konuda ona da çok teşekkür ediyorum. Her zaman destek oldu. Ben Dersimli olduğum için Dersimliyim diyorum. Herhangi bir yönelim ya da söylem ile de hareket etmiyorum.
“Türkiye’yi ve futbolu bırakırım” açıklaması yapmıştın kararın değişti mi?
Bu cümleyi tabi ki insan istediği yere çekebiliyor. Tepki görsem bile kaçmak ya da bırakıp gitmek benim adıma yakışmaz. Eminim gitmemi isteyenler de vardır ama ben elimden geldiği kadar Türkiye’de kalacağım ve mücadeleme devam edeceğim.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: sporx