Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk Gaziantep Kolej Vakfı'nda düzenlenen panelde konuştu.
Haberin Tarihi: 06 Kasım 2014 Perşembe - 16:54
AA

eknik Direktör Okan Buruk ligin en köklü kulüplerinden biri olan Gaziantepspor'un üst sıraları zorladığını söyledi.

Futbolculardan Jhon Chibuike ile Gaziantep Kolej Vakfı'nda düzenlenen panele katılan Buruk genç istekli ve başarıya aç bir takım kurmak istediği için kırmızı-siyahlı kulüple anlaştığını belirtti.

Gaziantep ve Gaziantepspor'da olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Buruk kırmızı-siyahlı takımın her zaman ligde üst sıraları zorladığını kaydetti.

Forma giydiği takımlarda büyük başarılar yaşadığını anlatan Buruk şöyle konuştu:

"Futbol hayatım boyunca 7 lig şampiyonluğu 5 Türkiye Kupası bir UEFA Kupası bir Avrupa Süper Kupası sevincini yaşadım. Türkiye'nin dünya üçüncüsü olduğu milli takımda yer aldım. Bunlar önemli başarılar ama en önemlilerinden biri de İtalya'da futbol oynamaktı. Özellikle Türk insanını Türk futbolunu Türkiye'yi yurt dışında temsil etmek benim için önemliydi. Belki de hayatımdaki en büyük başarılardan birisi yurt dışında Türk futbolcusu olarak oynamaktı."

Öğrencilere Gaziantepspor'un ligin en başarılı takımlarından biri olması için çalışacaklarının sözünü veren Buruk "Ligin en köklü kulüplerinden biri olan Gaziantepspor üst sıraları zorluyor. Biz de bu yolda çaba gösteriyoruz" dedi.

- "İzleyenleri keyiflendirmeye çalışıyorum"


Chibuike de gençlerle birlikte olduğu için duyduğu mutluluğu ifade etti.

Türkiye'yi ve Gaziantep'i çok sevdiğini dile getiren Chibuike oynadığı futbolla izleyenleri keyiflendirmeye çalıştığını vurguladı.

Kulüp İdare Amiri Mustafa Tutar ise Gaziantepspor'un başarısı için çaba gösteren futbolcu ve teknik heyete teşekkür etti. Tutar yapımı süren stadın 2015 sonunda tamamlanmasının planlandığını kaydetti.

Yardımcı antrenör İrfan Saraloğlu da çalıştığı takım ve teknik direktörlerle ilgili bilgi verdi.

Panel sonunda Gaziantepspor ile ilgili soruyu doğru yanıtlayan iki öğrenciye forma ve futbol topu hediye edildi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sporx