Bosna Hersek medyasına konuşan Zeljeznicar Futbol Kulübü Başkanı Grediç; UEFA'nın aldığı karara göre Mersin İdman Yurdu 2011 yılında Zeljeznicar'dan tranfer ettiği İbrahim Şehiç'in transfer bedeli olarak 425 bin avroyu 10 Kasım'a kadar kulübe ödemek zorunda. UEFA'nın bu kararı uygulanmadığı takdirde konu UEFA Disiplin Komisyonu'na intikal edecek" dedi.

Haberin Tarihi:06 Kasım 2014 Perşembe - 14:57
AA


Mersin İdman Yurdu'nun 2011 yılında Bosna Hersek'in Zeljeznicar takımından transfer ettiği kaleci İbrahim Şehiç'in transfer bedeli olan 425 bin avroyu 10 Kasım'a kadar Zeljeznicar'a ödemesi gerektiği iddia edildi.

Bosna Hersek medyasına konuşan Zeljeznicar Futbol Kulübü Başkanı Almir Grediç UEFA'nın aldığı karara göre Mersin İdman Yurdu 2011 yılında Zeljeznicar'dan transfer ettiği İbrahim Şehiç'in transfer bedeli olarak 425 bin avroyu 10 Kasım'a kulübe ödemek zorunda olduğunu savundu.

UEFA'nın bu kararının uygulanmadığı takdirde konunun UEFA Disiplin Komisyonu'na intikal edeceğini ileri süren Grebiç şunları kaydetti:

"Bu iki-üç yıldır süren bir hikaye. Kulübümüz hukuki anlamda her şeyi yaptı. Şimdi paranın hesabımıza ödenmesini bekliyoruz. Kesin olan şu ki eğer Mersin İdman Yurdu 10 Kasım'a kadar söz konusu parayı ödemezse kasım ayı sonunda UEFA Disiplin Komisyonu'nun muhtemel cezası beklenebilir."

Zeljeznicar'ın yıllık bütçesinin 2.2 milyon KM (yaklaşık 1.1 milyon avro) olduğunu anlatan Grebiç Mersin İdman Yurdu'ndan almamız gereken para miktarı bütçemizin neredeyse üçte birine denk geliyor" ifadesini kullandı.

Haberde ayrıca 2011 yılı haziran ayında Mersin İdman Yurdu'na transfer olan Şehiç'in transfer ücretinin hiçbir zaman Zeljeznicar'a ödenmediği öne sürüldü.

Bosna Hersekli kaleci 2011-2013 yılları arasında Mersin İdman Yurdu forması altında 38 maça çıkmış ardından Azerbaycan'ın Karabağ takımına transfer olmuştu.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]sporx