Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı
Haberin Tarihi: 12 Kasım 2014 Çarşamba - 08:50Bulgar basınından Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı.

Bulgar basınında çıkan haberlere göre Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu 2011-2012 sezonunun devre arasında CSKA Sofya'dan renklerine kattığı Bulgar futbolcu Spas Delev'in transferinden ötürü küme düşürülme riskiyle karşı karşıya.

İddialara göre FIFA halen bu transferden dolayı Mersin İdmanyurdu'ndan 660 bin euro alacaklı olan CSKA Sofya lehinde karar verdi.

Hürriyet'in haberine göre Mersin İdmanyurdu'na hali hazırda 50 bin Euro ceza kesen FIFA'nın 660 bin euro'luk meblağın ödenmesi için de kırmızı lacivertli ekibe 26 Aralık'a kadar süre tanıdığı iddia edildi.

Bulgaristan'ın en popüler spor haberi sitelerinden Topsport.bg Mersin İdmanyurdu'nun bu parayı ödememesi halinde puan silme ya da küme düşme cezasına çarptırılacağını öne sürdü. Site CSKA'nın 60 bin euro indirime gitmeye de razı olduğunu bildirdi.

MERSİN İDMANYURDU'NDAN AÇIKLAMA
Mersin İdmanyurdu Başkanı Ali Kahramanlı eski futbolcuları Spas Delev’in kulübü CSKA Sofya’ya olan borçtan dolayı FIFA'dan küme düşürme cezası verebileceği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını borcu ödeyeceklerini belirtti.

Kahramanlı ofisinde yaptığı açıklamada 2011-2012 sezonunun devre arasında transfer ettikleri Spas Delev’den dolayı kulübü CSKA Sofya’ya yaklaşık 600 bin avro borçları olduğunu söyledi.

Kendilerinin de Delev'e 1 milyon 300 avroluk alacakları için dava açtıklarını bildiren Kahramanlı "Dava FIFA'da devam ediyor. Bize FIFA'dan kulübe olan borçla ilgili yazı geldi.

Bize bir süre verildi. Bu süre içinde kulüple anlaşıp biraz daha süreyi uzatıp borcu ödeyeceğiz. İtiraz süremiz var. CAS'a gideceğiz. Daha kesinleşmiş bir dava 4 ay var. Bu süre içinde bu borcu ödemek zorundayız. Bu bizim borcumuz" diye konuştu.


CSKA Sofya yönetimiyle gelecek hafta İstanbul'da bir araya geleceklerini belirten Kahramanlı şöyle devam etti:

"Onlarla oturup konuşacağız bu işi çözeceğiz. Birileri bu işi farklı yerlere götürüyor. Yok küme düşürülecek... Kesinleşmemiş netleşmemiş bir şeye birileri ne hikmetse 'küme düşürülecek' diyor. Kimse bunlara inanmasın. Mersin İdmanyurdu büyük bir kulüp. Bu borcu ödeyecek gücümüz var. Hiç kimsenin takıma zarar vermeye hakkı yok. Kimsenin Mersin İdmanyurdu'nun üzerinden prim yapmaya hakkı yok. Bize sorulmadan birileri ne hikmetse 'Mersin İdmanyurdu'na nasıl zarar veririz önünü nasıl keseriz' diye bir takım oyunlar peşinde. Biz buradayız. Bugüne kadar hiç kimsenin bu kulüpte alacağı kalmamıştır

kalmayacaktır. Bunlar bizim borcumuzdur ve çok kısa süre içinde ödeyeceğiz. Hiç kimse Mersin İdmanyurdu'yla ilgili farklı şeyler düşünmesin."

Mersin İdmanyurdu'nun toplam 1 milyon 100 bin avro borcunun gündemde olduğunu ve bunun kısa sürede ödenmesi için çalışma yaptıklarını ifade eden Kahramanlı FIFA'nın takıma getirdiği transfer yasağına konu olan eski kaleci David Bicik'ten kaynaklı 150 bin avroyu bugün ödeyeceklerini bildirdi

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sporx