Beşiktaş'ın Norveçli eski oyuncusu John Carew Türkiye'de geçirdiği günler ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Haberin Tarihi: 11 Kasım 2014 Salı - 13:22


Beşiktaş'ın Norveçli eski oyuncusu John Carew Türk insanı ve taraftarını unutamadığını Türkiye'de gördüğü ilgiyi dünyanın hiçbir yerinde görmediğini söyledi.

Beşiktaş'ın eski oyuncularından Norveçli John Carew Oslo Eyalet Meclisi Milletvekili Mertefe Bartınlıoğlu'na Türk taraftarları unutamadığını Türkiye'de taraftarların son derece hisli olduğunu söyledi. Mertefe Bartınlıoğlu ile bir şirketin tanıtım programında bir araya gelen John Carew Türkiye'de taraftarın takımlarına bağlılığı desteği ve dinamiğinin hiçbir ülkede bulunmadığını ifade etti.

"TÜRK HALKININ SADAKATİNİ..."
Sokaklarda taraftarın kendisine gösterdiği ilgiyi bir türlü unutamadığını söyleyen Carew "Beşiktaş'ta oynamış bir futbolcu olmama rağmen tüm Türk halkı yani diğer takımların taraftarları bile bana sokaklarda çok büyük ilgi ve sevgi gösterdiler. Benden imza istiyor birlikte resim çekiliyorlardı. Türk insanı tarafından inanılmaz bir ait olma hissi yaşadım. Bu sıcaklığı ilgiyi dünyanın hiçbir yerinde yaşamadım. New York'ta bile caddelerde gezerken Türk hayranlarım yolumu kesip sevgi gösterisinde bulundu ve benimle resimler çekildiler. Çok ülkede futbol oynadım ama Türk halkının taraftarın sadakatini hiçbir ülkede görmedim" dedi.

John Carew Türkiye'de taraftarın takımlarına bağlılık hissiyatı altında futbol oynamanın güzelliğini hiçbir zaman unutmayacağına sözlerine ekleyerek bir anısını da şöyle anlattı;

"MİZAHİ YÖNÜ OLACAĞINI DÜŞÜNEREK..."
"Presezon döneminde bir gazeteci gelip 10 futbol topunu tutarken resmimi çekmek istediğini söyledi. Mizahi yönü olacağını düşünerek poz verdim. Ancak fotoğraftan 7 ay sora bir magazin dergisinde sorulu cevaplı hiç vermediğim bir röportajım yayınlandı ve röportajda 10 topu tutarken resmim yayınlandı. Resmin altına da bir hafta sonra yapılacak Fenerbahçe maçı için benim "Bu topları Fenerbahçe kalesine yollayacağım akıllarını alacağım" cümlesini söylediğim yazıyordu. Hiç söylemediğim bu sözler için Fenerbahçe maçına 20 metrelik bir koruma kalkanı ile çıkmak zorunda kaldım."

Carew medyada hakkında söylemediği sözler yayınlanmasına rağmen medyayı ve taraftarı çok sevdiğini Türkiye macerasının hayatında en büyük ve güzel anı olarak kalacağını söyledi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]sporx