Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak sarı-kırmızılı takımın gündemine dair açıklamalarda bulundu.Haberin Tarihi: 12 Kasım 2014 Çarşamba - 15:29


Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak sarı-kırmızılı takımın gündemine dair açıklamalarda bulundu. Almanya'da oynanan Dortmund maçında çıkan olaylar hakkında da konuşan ve UEFA'ya savunma verdiklerini ifade eden Albayrak çıkan olaylarda asıl suçlunun Alman güvenlik güçlerinin olduğunu iddia etti.

"ASIL SUÇLU OLAN ALMAN GÜVENLİK GÜÇLERİ"
Almanya'da olan taraftarların İstanbul'dan gitmediğini ifade eden Albayrak "Galatasaray taraftarına her yerde bizi destekledikleri için teşekkür ediyorum ama Almanya'daki maçta o olayları çıkartanların Galatasaraylı olduğuna inanmıyorum. O taraftarların hiçbiri İstanbul'dan gelmedi. O sopalar meşaleler nasıl stada giriyor bunu Alman polisine sormak istiyorum çok ciddi bir güvevnlik zaafiyeti vardı. Devre arasında da onların güvenlik görevlileri tarafından sözlü taciz oldu bunlar Alman disiplinine aykırı şeyler. Orada olan taraftarlar İstanbul'dan gelmedi. Bütün bu olayların Alman polisinin dikkatsizliğinden kaynaklandığını düşünüyorum." şeklinde konuştu.

"PRANDELLİ KALACAK"
Prandelli'nin geleceği hakkında da konuşan Albayrak "Biz hocamızdan memnunuz. Zamanında da Lucescu'ya aynısı olmuştu o zaman da Lucescu'nun yanında oldum sabaha kadar oturduk konuştuk. Öncelikle Galatasaray camiasının Prandelli'ye güvenmesi gerekir biz güveniyoruz. Çok güzel şeyler olacaktır" ifadelerini kullandı.

"UEFA'YA SAVUNMAMIZI VERDİK"
UEFA'ya savunma verdiklerini ifade eden Ali Dürüst ise "Dün savunmamızı dün 17 itibariyle gönderdik organize bir şekilde taraftar getirmediğimizi söyledik ve UEFA'ya kapsamlı bir savunma sunduk. İnşallah bizi üzmeyecek bir ceza ile karşılaşırız. Maçtan önce kulağımıza bazı duyumlar geldi bunları da aktardık savunmamızda. Bizim bir hocamız var şu anda lideriz. Yarış daha yeni başladı ve dolayısıyla galibiyetten çok mücadele eden bir takım yaratmaya çalışıyoruz hocamız da tecrübeli bir hoca. Hep beraber yarışı iyi bir şekilde sonlandıracağız" dedi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sporx