Abdurrahim Albayrak'ın Nordin Amrabat'ı geri alacaklarını açıklamasının ardından oyuncunun durumu tartışılıyor.

Haberin Tarihi: 12 Kasım 2014 Çarşamba - 14:49


- SPORX DIŞ HABERLER - Galatasaray'da Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın Nordin Amrabat'ı geri alacaklarını açıklamasının ardından Malaga basını oyuncunun durumunu değerlendirmeye başladı.

Albayrak "Amrabat'ı dikkatle takip ediyoruz. Geldiğinde 53 numaralı formayı ona ben vermiştim. Dönecek ve yine 53 numaralı formayı yine vereceğim" sözlerini kullanırken İspanyollar da bu sözleri masaya yatırdı.

Malaga'nın şu anda sessiz kalmasının nedenini mali sorunlar olarak gösteren La opinion de Malaga Amrabat'ın patlama yapmasının ardından bunun sürekli gündeme geleceğinin altını çizdi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Malaga Sportif Direktörü Mario Husillos "3.5 milyon euroluk satın alma opsiyonumuz var ve tek taraflı bir anlaşma. Bu durumu çözmek için önümüzde zaman var. Son 3 yıldır hiçbir oyuncuya para ödemeyen Malaga'ya pahalıya mal olacak bir olay... Zor olacak ama bunu gerçekleştirmenin de birçok yolu var. Amacımız elimizden gelen en iyi takımı oluşturmak olduğundan birçok insan finansal olarak yatırım yapabilir" sözlerini kullandıNİSAN AYINA KADAR SÜRE VAR
Malaga'nın 30 Nisan'a kadar Amrabat'ı almaya hakkının olduğu hatırlatılırken transferin tamamlanması için yıldız isimlerden birinin satılmasının gerektiği belirtildi.

Amrabat'ın alınması için satılabilecek ilk oyuncu olarak ise Meksikalı kaleci Guillermo Ochoa gösterildi. Sezon öncesi bonservis bedeli ödenmeden alınan Ochoa Dünya Kupası'nda sergilediği performansla dikkatler üzerine çekti ancak Carlos Kameni'den eldivenleri almayı başaramadı.

Ochoa'nın satılmasının mümkün olduğu ve Amrabat'ın transferi için gerekli formüllerin zaman içinde daha net ortaya çıkacağı kaydedildi.AMRABAT NE DEMİŞTİ

Kısa bir süre önce yeni takımında mutlu olduğunu kaydeden Faslı oyuncu "Malaga'da çok mutluyum. Hemen hemen her maç oynuyorum. Malaga bonservisimi almak isterse Galatasaray'a 35 milyon euro vermek zorunda. Bu büyük bir para. Ancak ben şu anda burada kalmaktan memnunum. Malaga benimle devam etmek ister ve bonservisimi alırsa çok mutlu olurum" sözlerini kullanmıştı.

Galatasaray'ın Amrabat için KAP'a yaptığı açıklama şu şekildeydi:

Profesyonel futbolcularımızdan Nordin Amrabat'ın 2014-2015 sezonu için Malaga Club De Futbol'a geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre Malaga Futbol Kulübü kiralama bedeli olarak Şirketimize 1.000.000 EUR ödeyecektir. Malaga Futbol Kulübü 30.04.2015 tarihine kadar 3.500.000 EUR bonservis bedeli ödeyerek oyuncunun transferini gerçekleştirme opsiyonuna sahiptir. Kiralama süresi boyunca oyuncunun tüm maaş prim v.s. ödemelerinden münhasıran Malaga Futbol Kulübü sorumlu olacaktır.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sporx