Galatasaray'ın Brezilyalı oyuncusu Alex Telles sarı-kırmızılı takımın bugün yaptığı antrenmandan önce basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Haberin Tarihi: 12 Kasım 2014 Çarşamba - 12:35


Galatasaray'ın Brezilyalı oyuncusu Alex Telles sarı-kırmızılı takımın bugün yaptığı antrenmandan önce basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Türkiye ile Brezilya arasında oynanacak olan maç hakkında da konuşan Telles "Bugün çok özel bir gün. Hem Brezilya burada hem de oynadığım ülkeyi çok seviyorum. Brezilya Milli Takımı'nda oynamak isterdim bu herkes gibi benim de hayalim. Ancak burada oynayarak Galatasaray'da kendimi geliştirerek ileride Brezilya Milli Takımı'nda oynayabileceğimi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"TÜRK MİLLİ TAKIMI'NDAN TEKLİF GELİRSE..."
İleride Türk Milli Takımı'nda oynayıp oynamayacağı sorusunu da cevaplayan Telles "Her oyuncu kendi ülkesinin takımında oynamak ister ben de öyle. Ailem ile sürekli konuşuyoruz Türkiye çok çabuk adapte oldum alışıyorum. İleride ne olacağı belli olmaz tabii ama benim ilk tercihim her zaman kendi milli takımımda oynamak" ifadelerini kullandı.

"BEN HER ZAMAN HAZIRIM"
Son dönemde ilk 11'de yer alamamasını da yorumlayan Telles "Bir futbolcu her zaman oynamak ister kolay değil. Bizim çok iyi bir kadromuz var aynı zamanda da geniş bir ekibe sahibiz. Hocamızın her kararına saygılıyım herkes formayı almak için çok çalışıyor. Ben de sürekli çalışıyorum tüm takım arkadaşlarım gibi. Hocamız beni oynatmak isterse benim her zaman hazır olduğumu biliyor. Resmi olarak gelen bir teklif yok önceliğim her zaman Galatasaray. Geçen sezon 30 maçın üstünde oynadım bu sezon da forma giymek istiyorum. Hedefim Galatasaray'da kalıcı olmak ve sürekli oynayabilmek" dedi.

"GALATASARAY'IN KADROSU ÇOK KALİTELİ"

Galatasaray'ın çok iyi bir kadroya sahip olduğunu ifade eden Telles "Başkanımız yeni göreve geldi ve ilk yediğimiz yemekte de çok sıcak kanlı olduğunu gösterdi. Abdürrahim bey gerçeği var bana her zaman anlatılmıştı şimdi de farkı görebiliyorum. Bu tarz değişimlerde her zaman olumlu bazı yansımalar oluyor biz de şu anda bunu görebiliyoruz. Lideriz ama eleştiriler olabiliyor bu da Galatasaray'ın ne kadar büyük bir camia olduğunu gösteriyor. Biz çok iyi bir takımımız" şeklinde konuştu.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]sporx