Haberin Tarihi: 5 Kasım 2014Emre Belözoğlu Slaven Bilic ve Veli Kavlak ile yaşadığı gerginlik hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu ve kaptanı Emre Belözoğlu olaylı Beşiktaş derbisi sonrası düzenlediği basın toplantısı ile soruları cevapladı. Slaven Bilic ve Veli Kavlak ile yaşadığı gerginlik hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Emre’nin konuşmasından satır başları;
“ÜZERİMDE ALGI YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR”

18 yıldır futbol oynuyorum. Türkiye’de asıl sorunun saha içinde değil saha dışında olduğu konusunda tecrübeliyim.

Skorun önüne geçecek kadar maçın önüne geçebilecek bir kadar durum olduğunu sanmıyorum. Bununla birlikte hep benim üzerimden bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Tek benim üzerimden gidersek bu hakkaniyetli olmaz. Derbi sonrası benim üzerimden algı operasyonu yapılıyor. Herkesin fikri var bilgisi yok.

“BILIC KENDİSİ DE BİLİYOR KÜFÜR DEĞİL SEN KİMSİN?..”
Bilic’e söylediğim bir küfür değil sayın Bilic kendisi de çok iyi biliyor. Benim saha içi profilim eleştirilnmeye çok açık ki bende kendim de söylüyorum bunu. Medyanın da bana zaman zaman olumlu yada olumsuz eleştirileri oluyor. Bende kendimi eleştiriyorum.

Bilic bana saha içinde gergin bir şekilde geldiği zaman benimde ona bişey söylemem gerekirdi. Zaten maçın tansiyonu var devre arasında fırça yiyeceksem hocamdan yiyeyim. Sen kimsin yolumu kesiyorsun böyle bir hakkı yoktu Bilic’in.

“BİZİ AŞAĞIYA ÇEKME ÇABALARI”
Saha içinde olan saha içinde kalmalı. Benim üzerimden bir algı oluşturulması ve bizi aşağı çekme çabaları çok basit oluyor.

Sahanın içinde olan orada kaldı. Benide televizyonlara gazetelere çıkmak istemiyorum benim de bir hayatım var bir ailem var. Ben kendi başıma birşeyin içinde olmuyorum birşeyin içine çekiliyorum.

“SAHANIN İÇİNDE OLAN SAHADA KALMALI”
Dediğim gibi ben kendimi her zaman eleştiriyorum. Sanki ben yapıyorum herşeyi gibi bir algı yaratılıyor. Sahanın içinde olan saha içinde kalmalı.

Saha içi yanlışlarımız hatalarımız olmuştur muhakkak hakkaniyetli bir karşılığı Pazar günü yaşananların. Olcay’ın hareketinin karşılığı kırmızı karttı.

“BILIC’LE KARŞILAŞIRSAK SARILIZ BİRBİRİMİZE”
Olay sıcak ve devre arasında nasıl sayın Bilic benim koridorda yolumu kesiyorsa bunun doğru olmadığına inanıyorsam olayın sıcağı sıcağına konuşmak ta yanlış. Biz o esnada tartışabiliriz dediğim gibi herşey sahada kalır yarın Bilic’le bir yerde karşılaşırız sarılırız birbirimize.

“BEN BU ÜLKEDE BİR DEĞERİM”
Ben bu ülkede bir değerim ben yurt dışına gittiğimde hala yolda çevriliyorum. Ben ülkeme hizmet ediyorum. Eleştirilmem çok normal. Benden her zaman hep doğruyu kimse beklemesin yanlışlar yapabiliriz.

Futbol hatalar oyunudur hakemin de hocanın da oyuncuların da hata yaptığı bir oyundur. Ben küfür etmediğimi hakaret etmediğimi iyi biliyorum bunu sayın Bilic’te iyi biliyor. Ben hep söylüyorum hatalar yapıyorum eleştirilebilir bir profilim var ama bana yapılanların karşılığı bu olmamalı.

“BU ÖZÜR DİLEME KENDİMİ TEMİZE ÇIKARMA…”
Fenerbahçe’nin başarısı benim için çok önemli kendimi herzaman her sıkıntının merkezinde hissettim ve üstüme sorumluluk aldım. Biz Fenerbahçe’nin sırtına kambur olmayız. Başarısı için elimizden geleni yaparız. Maçtan sonra futbolcu yada teknik adamlarla ilgili hiç konuşmadım. Sakatlığımı 2-3 haftaya toparlayıp elimden geldiğimce takımıma hizmet etmek istiyorum. Bu özür dileme ve kendimi temize çıkarma konuşması değildi. Benim tarafımdan da baksın insanlar.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: sözcü