Haberin Tarihi: 31 Ekim 2014

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Pazar günü oynanacak olan derbi öncesinde takımla yaptığı toplantısı sırasında ezeli rakipler için söyledikleri sonrasında FB TV toplantı yayınını kesti.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım futbol takımına verdiği yemekte şampiyonluk yarışı ile ilgili flaş açıklamalar yaptı. Bir bölümü FBTV’den yanlışlıkla canlı yayınlanan konuşmada Yıldırım “Galatasaray’ı daha kötü günler bekliyor. Beşiktaş’ın da arkası boş” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım bugün futbol takımına bir öğle yemeği verdi. Beşiktaş maçı öncesi futbolculara moral vermek amacıyla düzenlenen yemeğin bir bölümü FBTV’den canlı yayınlandı.

Bu arada Aziz Yıldırım’ın olay yaratacak bazı sözleri FBTV canlı yayınına yansıdı.
İşte o sözler:

Galatasaray’ın hiçbir gücü yok. Daha kötü günler de bekliyor. Beşiktaş’ın da arkası boş. Yani para olarak. Lider giderken paraları alamazsanız fizik ve zihin olarak yorgunluklar başlar. Beşiktaş’ı yenerseniz ilk yarıyı 7-8 puan önde kapatırsınız. Aziz Yıldırım bu sözleri söyledikten sonra yayını gerçekleştiren muhabir Fatih Demirkol’un ana kumandaya “Yayını al yayını al” diye seslendiği görüldü. Aziz Yıldırım daha sonra tekrar FBTV canlı yayınına bağlanıp açıklama yapmaya başladı. Beşiktaş’ın arkasının boş olduğunu söyledim çünkü bunun önemli bir sebebi var. Bir stat yapmakla maddi sorunları çözemesiniz.

“STATLA SORUNLAR ÇÖZÜLMEZ”
Beşiktaş durmadan ‘kendi stadımızı yapıyoruz’ diyor. Statla o sorunlar çözülmez. Aslında bu konuşmaları yapmayacaktım ama Fikret başkanın sözlerini dinledikten sonra konuşma gereği duyuyorum. Önemli olan bu ülke için yapmak. Beşiktaş’ın stadı da devletin Fenerbahçe’nin stadı da… Sen yaptın ben yaptım diye bakmıyorum. Biz kapalı salon yaptık bu Türkiye’nin. Milli maçlar gelip orayı kullanıyorlar. Niye çünkü bu ülkenin bir varlığıdır. Ben olaylara böyle bakıyorum.

“BEN HAKEM ODASI BASMADIM”
Ben Süleyman Seba gibi bir isimle aynı dönemde başkanlık yapma şerefini yaşadım. Süleyman bey bizim ağabeyimizdi. Birbirimize güvenirdik. Rahmetli Özhan Canaydın’la beraber üçümüzün iyi bir dostluğu vardı. Ben hakem odası basmadım sadece uyardım. Ama gerekirse de basarım. Fenerbahçe’nin aleyhine bir şey olursa yaparım. Geçmişte Yıldırım Demirören de yaptı.

“BURASI BBG EVİ Mİ?”
Fikret Orman ‘Hakemi gözleyeceğim’ diyor. Burası BBG evi mi? Beşiktaş’ın hem lehine hem aleyhine yapılan hakem hataları var. 6. hafta Sivas maçında elle gol attılar. Oyuncusu da dedi. Balıkesir maçında stoperleri oyuncuyu düşürüyor kırmızı kart. Eskişehir normal gol atıyor Beşiktaş ofsayttan atıyor.

“EĞER KONUŞURSAM…”

Beşiktaş’ın lehine 3 hafta hakem kararları var. Hakemler hep bizim aleyhimize karar veriyor demek gereksiz. Maç oynanmadan hakemi baskı altına alıyorlar. Ben hakemin yönettiği maçı tenkit ediyorum. Hakeme “Kadlec’in ayağına bastılar görmedin mi” dedim. Bu yüzden 60 gün ceza aldım. Ben fikirlerimi söyleyemeyecek miyim? Beni konuşturmak zorunda bırakmasınlar eğer konuşursam hepsi altında kalır! Son 15 yıldaki her şeyi ben çok iyi biliyorum!

“DOĞRU GÖRDÜĞÜM HER ŞEYİ SÖYLERİM”
Doğru gördüğüm her şeyi söylerim. Tahkim’de savunma yapacağım. Bakalım ne söyleyecekler! Beşiktaş bu zamana kadar şike yapıp yapmadığını açıkladı mı? Bir çıkıp konuşun kardeşim hep saklanıyorlar! Beşiktaş bizi Fenerbahçe’nin yanında süs diye yargıladılar diyor. Siz kupadan yargılandınız. Kendinizi savunun.

Aziz Yıldırım bu sözleri söyledikten sonra yayını gerçekleştiren muhabir Fatih Demirkol’un ana kumandaya “Yayını al yayını al” diye seslendiği görüldü.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
SÖZCÜ