Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Erdoğan: Esad bana göre teröristtir
  Erdoğan: Esad bana göre teröristtir

  Ekim 31 2014

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad için ‘terörist’ ifadesini kullandı

  Fransa Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde yaptığı konuşmada Suriye meselesine de değinen Erdoğan Beşar Esad için şu ifadeleri kullandı: “Ama konvansiyonel silahları da kullanıyorsa oradaki devlet terörünü estiren kişi bir kişi… Ki bana göre bir teröristtir ve ortada bir devlet terörü vardır. Bu kişiye karşı ulusların birleşip bir defa Adalet Divanı’na mı gider; nereye giderse buraya götürmesi lazımdır. Hâlâ buna kalkıp da dünyadaki devletlerin olumlu bir nazarla bakmasının izahı mümkün değildir.”

  ”Esad bana göre teröristtir”

  ‘IŞİD’ YERİNE ‘DEAŞ’ İFADESİNİ KULLANDI
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Irak ve Suriye’de etkin olan terör örgütü için ‘IŞİD’ yerine Arapça karşılığı olan ‘DEAŞ’ ifadesini kullandı. Bazılarının bu oluşumu İslamî bir örgüt gibi göstermeye çalıştığını ifade eden Erdoğan şöyle devam etti: “Kusura bakmasınlar. Bir defa İslam anlamı barış olan ‘silm’ kelimesinden türemiştir. Anlamı barış olan bir din asla teröre müsaade etmez. Böyle bir yaklaşımı mensupları olarak bizler de kabul edemeyiz. DEAŞ bir terör örgütüdür. Dikkat edin ‘IŞİD’ şeyini de ısrarla kullanmıyorum. ‘DEAŞ’ diyorum. Çünkü bunlar bir terör örgütüdür.

  FRANSA’YA ‘BÜYÜK DEVLET VİZYONU’ HATIRLATMASI
  Türkiye ile Fransa arasındaki ilişkilerin mevcut boyutun çok çok ötesinde olması gerektiğini ifade eden Erdoğan “Bizim dayanışmamız bizim işbirliğimiz; Avrupa Akdeniz Ortadoğu Kuzey Afrika ve Balkanlar’daki birçok meselesinin çözümüne eşsiz katkılar sağlayacaktır.” dedi.

  Erdoğan ‘Ermeni soykırımı’ iddialarını yeniden gündeme getirmesi muhtemel Fransa’ya uyarılarda da bulundu. Erdoğan şunları söyledi: “Türkiye ve Fransa asırlara sari ilişkilerini iç politikadaki yarışlara ve önyargılara feda etmeyecek kadar büyük devlet vizyonuna sahip ülkelerdir. Biz Türkiye olarak Fransa ile ilişkilerimizde büyük devlet vizyonunu her zaman muhafaza ettik ediyoruz. Fransa’nın da özellikle son dönemde ilişkilerimize bu vizyonla yaklaştığını görüyor ve bundan da umutlanıyoruz.”

  Türkiye’ye 1015 olayları ile ilgili on yıllardır haksızlık yapıldığını ifade eden Erdoğan bu olayların ideolojik yaklaşımlardan dezenformasyondan uzak tutularak ele alınmadığını dile getirdi. Erdoğan “Bizim bütün yapıcı yaklaşımlarımıza rağmen Ermenistan ve Ermeni diasporası sağduyulu bir yaklaşım sergileyemediler. Biz bu meselenin siyasi bir mesele olmaktan çıkarılmasını siyasetin malzemesi olmaktan çıkarılmasını… Bırakalım bunu tarihçilere. Tarihçiler gelsinler bun konu üzerinde çalışsınlar. Biz arşivlerimizi açtık. Şu anda 1 milyonun üzerinde belge bizde tasnif edilmiştir.” ifadelerini kullandı.

  Ermenistan’la ilişkileri geliştirmek için adım atan ve el uzatanın yine kendileri olduğunu belirten Erdoğan “Ancak bizim iyi niyetimiz maalesef karşılık bulmadı.” dedi. Erdoğan 1915 olaylarının 100. yıl dönümünde gerçeklerin anlatılması için yoğun gayret göstermeye devam edeceklerini vurguladı. Erdoğan “Fransa’nın bu konularda da sağduyunun aklıselimin gerçeğin yanında duracağına inanıyoruz.” dedi.

  AB’ye üyelik sürecinde en büyük destek ve katkıyı bekledikleri ülkelerin başında Fransa’nın geldiğini ifade eden Erdoğan Jacques Chirac döneminde bu desteği gördüklerini fakat bundan sonra farklı bir havanın esmeye başladığını belirtti.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Esad teröristte sen nesin?


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş