Yunan Rallisi'ne Türk damgası

Yunanistan'da düzenlenen "Philpa Uluslararası Klasik Otomobil Rallisi" bu yıl 25-28 Eylül tarihlerinde düzenlendi.

Haberin Tarihi: 30.09.2014 - 17:03


Yunanistan Antika Otomobil Kulübü PHILPA tarafından her yıl Yunanistan'da düzenlenen "Philpa Uluslararası Klasik Otomobil Rallisi" bu yıl 25-28 Eylül tarihleri arasında gerçekleşti.

Orta Yunanistan'daki Lamia kentinden start alan ve Karpenissi bölgesinde gerçekleşen yarışta 48 araç finişe ulaştı. Toplam 500 km'lik zorlu dağ etaplarının katedildiği ralli büyük çekişmeye sahne oldu.

3 EKİP ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

Pergel Grup Ralli Takımı P+M Team ve İSTEK Belde Okulları'nın beraber katıldığı bu yılki rallide toplam 3 ekip ülkemizi temsil etti. Ekiplerimiz yarışta Yunanistan Avusturya Belçika İrlanda Kıbrıs ve Bulgaristan'dan gelen rakipleriyle mücadele etti. 3 gün süren çekişmeli rallide "İSTEK Belde- P+M Team" 1 nolu araçla yarışan Sinan Evman - Deniz Demirtaş ikilisi ilk özel etapta yaşadıkları teknik aksaklık nedeni ile yarışın ilk gününü 20.
sırada tamamlarken bu sonuca rağmen yarışı bırakmayan ikili geri kalan 17 etapta sergilediği mükemmel performansla kategorisinde şampiyonluğu kucakladı.


KLASİK RALLİ'DE ZAFER

"İSTEK Belde - P+M Team" 3. nolu araçla yarışan Zeki Baştürk - Duygu Gündoğdu ekibi F kategorisinde üçüncülük kupasını kaldırdı. İlk yurtdışı yarış deneyimini Komşu'daki en zorlu klasik ralli olarak tanınan Philpa International'de yarışan ekibimizin başarısı Yunan rakipleri tarafından da alkış aldı. En iyi yabancı ekip dalında birincilik ve ikincilik kupalarını kazanan da yine İSTEK Belde - P+M Team'den Zeki Baştürk - Duygu Gündoğdu ve Sinan Evman - Deniz Demirtaş çiftleri oldu.

1959 Karman Ghia Coupe ile yarışan Yunus Üstün - Barış Enselioğlu ikilisi E kategorisini 5. sırada tamamladı. Gerçekleşen ödül töreninde yaptığı konuşmada "Bu seneki rallimizin temasını "DOSTLUĞA SAHİP ÇIK!" olarak belirlemiştik" diyen Philpa Başkanı Dimitris Vernardakis sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye'deki dostlarımız her yıl rallilerimize katılması ve bu dostluğa sahip çıkması bizleri onurlandırıyor. Biz de iade-i ziyaret için Türkiye'de 29 Ekim'de düzenlenecek olan Cumhuriyet Rallisi'ne geleceğiz. Buna vesile olan İSTEK Belde Okulları'na ve P+M Team'e teşekkür ediyorum." Vernardakis konuşmasının ardından dostluk onur plaketini İSTEK Belde Okulları Kampus Müdürü Deniz Demirtaş'a takdim etti.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]. KRALSPOR