Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Taner Yıldız: Madende 10 bin ton su birikti
  Taner Yıldız: Madende 10 bin ton su birikti
  Enerji Bakanı Taner Yıldız Karaman'daki maden faciasıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

  28.10.2014 - 20:00

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Ermenek ilçesindeki maden ocağında su baskını nedeniyle mahsur kalan işçilere ilişkin "Şu an 18 işçi kardeşimizin yer altına bulunduğu bir ocaktayız. Tamamen özel bir işletme ve bu özel işletmeyle alakalı toplam 34 işçinin vardiyada bulunduğu ve bu vardiyalar arasında izinli olanları kurtulanları çıkartılanları da hesap ettiğimizde toplam 18 işçimizin aşağıda kaldığını görüyoruz" dedi.

  "10 BİN METREKÜP SU BİRİKTİ"
  Bakan Yıldız maden ocağına dolan suyun miktarının yaklaşık 10 bin metreküp olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

  "Takribi 10 bin ton civarında ve su bir yandan besleniyor. Şu anda kurulan pompalarla da öncelikle amacımız suyun deşarj edilmesini sağlamak mutlaka dışarıya çıkarılmasını sağlamak. Şu an elimizdeki kotlar maden ocağında suyun belli bir seviyeye kadar geldiğini gösteriyor. Zaman aleyhimize işliyor. Farklı haberler duyuyoruz. Burada 3 bakanımız var. Bakanlarımızdan farklı bir haber duymadıkça bunun aksini konuşmamak lazım. Şu anda hiçbir işçi kardeşimize ulaşabilmiş değiliz. Dalgıçlarımız da bir yandan buraya intikal ediyor. Çünkü tamamen madenin altı suyla dolmuş durumda."

  "İNŞALLAH DAHA İYİ BİR SONUCA VARIRIZ"
  "Mersin Konya Karaman ve Ermenek'ten bizim ihtiyacımız olan jeneratör pompa ve her türlü kabloların sevkiyatı yapılıyor. Şu anda pompanın bir tanesi çalışmaya başladı. İkincisi de kuruluyor. O da inşallah bir süre sonra deşarj etmeye başlayacak. Ama daha güçlü pompaların da bir yandan sevkiyatını yapıyoruz. Montajıyla beraber daha hızlı daha seri bir işlem yapmış olacağız. Ben kederli sıkıntılı ailelere geçmiş olsun diyorum. İnşallah korktuğumuzdan daha iyi bir sonuca ulaşırız. Çalışmalar gece boyu devam edecek."

  "SU İKİ SAATTE 1 METRE YÜKSELİYOR"
  "Arkadaşlar memnuniyet duyulacak bir durum değil. Üzüntülüyüz ve burası sıkıntılı bir ortam. Şu anda işçi arkadaşlarımıza ulaşabilmekle ilgili mücadele veriyoruz. Bizim izlediğimiz görüntüler su seviyesiyle alakalı AFAD'ın tespit ettiği görüntülerdir. 2 saatte bir metrelik bir yükselme var. Bu yükselmenin mutlaka önüne geçmemiz lazım. Ondan sonra da o seviyeyi indirip arkadaşlarımıza ulaşmak lazım. Zor bir süreç sıkıntılı bir durum ama bu konuyu burada doğru bir şekilde yönetmek durumundayız. Hükümetimiz tüm kurumlarıyla beraber burada gerekenleri yapıyor."

  Bakan Yıldız akşam saatlerinde yaptığı açıklamada "Zaman aleyhimize işliyor. Her iki saatte yaklaşık bir metrelik su yükselmesi var. Su yükselmesi devam ediyor. Suyun hangi gerekçeyle ve nasıl geldiği şu anda tespit edilmiş değil. Eski ocakta biriken yağmur sularından mı kaynakladı yoksa orada bir yatak mı vardı o mu buraya tamamen boşaldı bunları bir sonraki tespitlerimizde paylaşmış olacağız" demişti.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  Maden işçileri anlattı: Bu üçüncü su baskını

  Karaman'da su baskını nedeniyle 18 işçinin mahsur kaldığı maden ocağından sağ kurtulanlar ciddi iddialarda bulundu.

  28.10.2014 - 22:31
  Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesindeki maden ocağında su baskını nedeniyle mahsur kalan 18 işçinin kurtarılması için çalışmalar sürerken ocakla ilgili ortaya atılan iddialar akıllara "ihmal var mı" sorusunu getirdi. Öte yandan maden ocağının üretimi yaklaşık bir ay süreyle durdurduğu varılan anlaşmayla iki hafta kadar önce yeniden üretime geçtiği belirtildi.

  15 GÜN ÖNCE YENİDEN AÇILDI
  Torba Yasa ile yürürlüğe maden işçilerinin ücret ve sosyal haklarını iyileştiren düzenlemenin ardından Has Şekerler Madencilik Ltd. Şti.'nin diğer özel maden ocakları gibi üretimi yaklaşık bir ay süreyle durdurduğu varılan anlaşmayla iki hafta kadar önce yeniden üretime geçtiği belirtildi.

  Ermenek ilçesinde bulunan 9 maden işletmesinde yaklaşık 1500 işçinin çalıştığı Has Şekerler Madencilik'te toplam işçi sayısının 350 olduğu ancak Torba Yasa'dan sonra hem işçi sayısının azaltıldığı hem de düşük kapasitede çalışıldığı kaydedildi.

  "ÖĞLE YEMEĞİNİ YUKARIDA YESELERDİ.."
  Olayın meydana geldiği sırada işçilerin yemek molasında olduğu ve birden gelen suyun bulundukları yeri kapladığı suyun tazyikiyle ocağın yukarısına doğru fırlayan işçilerin kurtulduğu diğerlerinin çıkamadığı belirtildi.

  Yakındaki ocakta çalışanlardan adının açıklanmasını istemeyen bir işçi "Burada çalışan arkadaşlarımız yemek molasındaydı ve yemeği aşağıda ocağın içinde yiyorlardı. Aslında yemek için yukarı çıkmış olsalardı böyle olmazdı" dedi.

  "BU ÜÇÜNCÜ SU BASKINI"
  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan akşam saatlerinde bölgeye ulaştı.

  Bu sırada ocaktan sağ kurtulanlarla ve çevre maden ocaklarında çalışan işçiler Bakan Yıldız'a "Bu üçüncü su baskını. Önlem alınsaydı böyle olmazdı. Ayrıca Torba Yasa'da çıkan kanununun ardından işçiler öğle yemeklerini madende yiyorlar. Öğle yemeğini madende yemeselerdi bu yaşanmazdı. Ayrıca hemen müfettişler denetim yapsın. Yoksa işveren eksiklikleri giderir ve denetimde bir şey çıkmaz" diye tepki gösterdi.

  Bakan Yıldız da "Ben bütün gece buradayım. Şu an tek çabamız su seviyesini azaltmak" dedi.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart  Kılıçdaroğlu: Hala ders almadınız

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Karaman'ın Ermenek ilçesindeki bir maden ocağında meydana gelen facia ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

  28.10.2014 - 21:30
  Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu "Sizler denetimsizlikte biz ise ölümün bu işin fıtratı olmadığında ısrarcıyız. Hala ders almadınız. Dilerim işçilerimize sağ salim kavuşuruz" ifadelerini kullandı.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart  Karaman'daki madenin sahibi: Yaşam odası yok

  Karaman'da facianın yaşandığı madenin sahibi Saffet Uyar madende yaşam odasının olmadığını sürme bacaları dışında kaçış yolunun bulunmadığını söyledi.

  28.10.2014 - 18:59
  Karaman’ın Ermenek ilçesinde 18 işçinin su altında kaldığı Has Şekerler Madencilik Şirketi’nin sahibi Saffet Uyar Radikal'den İsmail Saymaz'a yaşanan acı hadise ile ilgili açıklamada bulundu.

  YAŞAM ODASI YOK TEK KAÇIŞ BACALAR
  Saffet Uyar facianın işçilerin yemek yediği sırada gerçekleştiğini söyledi.

  Ocakta yaşam odasının bulunmadığını sadece ilk yardım odasının olduğunu belirten Uyar “Fakat oraya girseler de su gelirse kurtulamazlar su dinlemez. Ancak aşağıdan yukarıya sürme bacaları var oraya çıktılarsa kurtulma şanslar var. Oldukları yerde kaldılarsa kurtulma şansı görmüyorum” dedi.

  "FAİCA YER ALTI SULARINDAN KAYNAKLANDI"
  Facianın yer altına sularından kaynaklanmış olabileceğini savunan Uyar ocakta daha önce herhangi bir ölümlü kaza meydana gelmediğini anlattı.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  Karaman'daki madenden kurtulan işçi konuştu

  Karaman'daki maden faciasından sağ kurtulan 8 işçiden biri olan Kerim Pınar o anları anlattı.

  28.10.2014 - 18:21

  "BİZ GERİYE DÖNDÜK AMA KAÇIN DEDİLER"
  Yaşanan faciadan sağ kurtulan işçi Kerim Pınar Habertürk canlı yayınında yaşanan dehşet anlarını anlattı;

  "Biz arkadaşlarla aynı hizada çalışıyorduk. Bir anda fırtına çıkar gibi oldu. Arkadaşlar ‘kaçın’ dediler. Diğer arkadaşlar peşimizden gelmediler. Biz geriye döndük ama ‘bize kaçın’ dediler. Su arkamızdan geldi. Maskelerimiz yanımızdaydı ama maskelerimizi takma fırsatımız olmadı. Panikledik nefesimizin kesileceğini düşündük. Kendi imkanlarımızla bir arkadaşımızı çıkardık."

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş