Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart "IŞİD için çok ama çok önemli olan birkaç isim takasta kullanılmış”

  "IŞİD için çok ama çok önemli olan birkaç isim takasta kullanılmış”

  22.09.2014 07:23

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerika’ya giderken kendisine sorulan “Türk rehinelerin kurtarılması için takas yapıldı mı?” sorusuna “Velev ki olsa dahi böyle bir takas olmuş olsa bile ben şuna bakarım: Benim 49 vatandaşımızın karşılığı hiçbir şeyle değişmez hamdolsun ailelerine kavuştu diye düşünürüm” diye cevap vermişti.

  Yeni Şafak gazetesi yazarı ve Ankara temsilcisi Abdülkadir Selvi bu sözlerin detayını köşesine taşıdı.

  Konuyu araştırdığını söyleyen Selvi "49 kişinin karşılığında “IŞİD için çok ama çok önemli olan birkaç isim takasta kullanılmış” diye yazdı.

  KİM O İSİMLER

  IŞİD’le yapılan pazarlıklarda Türkiye’de tutuklu bulunan IŞİD militanları ile rehinelerin takası gündeme gelince Erbil-Ankara güzergahından vazgeçildiği ve Akçakale yolunun seçildiği öğrenildi.

  Akçakale sınır kapısında gerçekleştirilen takasta hangi IŞİD militanlarının verildiği ise şimdilik bilinmiyor.

  Hatırlanacağı gibi Niğde’nin Ulukışla İlçesi’nde bir polis ile bir astsubayı şehit eden bir vatandaşı da öldüren IŞİD üyesi 3 terörist tutuklanmıştı. Şimdi merak edilen bu isimlerin bırakılıp bırakılmadığı.

  "ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ BİRKAÇ İSİM..."

  Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü köşesinde 49 rehine karşılığında “IŞİD için çok ama çok önemli olan birkaç isim takasta kullanılmış” diye yazdı.

  Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şöyle;

  “Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'ye giderken rehinelerin kurtarılması için takas yapılıp yapılmadığı yönündeki soruya 'Velev ki takas oldu' şeklinde verdiği karşılık bu konuda merakları kamçıladı.

  Bu durum Erdoğan'ın başörtüsü konusunda ki 'Velev ki' demesine benzemiyor ama biraz işin perde arkasını araştırdım mutfakta bir şeyler olmuş. IŞİD için çok ama çok önemli olan birkaç isim takasta kullanılmış. Bu MİT'in çok önemli bir operasyonel başarısı. Her türlü imkan devreye sokulmadan böylesine muazzam bir başarı elde edilebilir miydi?”

  MİT YASASI KULLANILDI

  Yandaş yazarların da itiraf ettiği takas olayında 17 Nisan 2014'te kabul edilen ve kamuoyunda MİT yasası olarak bilinen kanun yatıyor.

  MİT Kanunu'nun 6. maddesinde şu yazıyor:

  "Türk vatandaşları hariç olmak üzere tutuklu veya hükümlü bulunanlar millî güvenliğin veya ülke menfaatlerinin gerektirdiği hâllerde Dışişleri Bakanının talebi üzerine Adalet Bakanının teklifi ve Başbakanın onayı ile başka bir ülkeye iade edilebilir veya başka bir ülkede tutuklu ve hükümlü bulunanlar ile takas edilebilir."

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  “Velev ki olsa dahi böyle bir takas olmuş olsa bile ben şuna bakarım: Benim 49 vatandaşımızın karşılığı hiçbir şeyle değişmez hamdolsun ailelerine kavuştu diye düşünürüm” diye cevap vermişti.
  Bi işi halletmek için rüşvet vermeye benziyor.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş