G.Saray'ın yeni ikinci forveti Goran Pandev transferinin de perde arkasını açıklıyoruz...
Haberin Tarihi: 01 Eylül 2014 10:47

G.Saray'ın yeni ikinci forveti Goran Pandev Türkiye'de ilk önce Beşiktaş'a teklif edildi. Siyah-beyazlılar Demba Ba için görüşmelerini sürdürürken Makedon oyuncunun menajeri Carlo Pallovicino siyah-beyazlılara Pandev'i teklif etti. Hatta Fikret Orman İtalya'da Pandev'in menajeri ile bizzat görüştü. Ve hatta Slaven Bilic de aynı dili konuştuğu Pandev'le görüştü ancak rakamlarda orta yol bulunamadı. Daha sonra İtalyan oyuncu; Cesare Prandelli tarafından Alessio Cerci Joel Campbell Douglas Costa Sebastian Giovinco Ezequiel Lavezzi Ricardo Goulart ve Alexandre Kokorin ile birlikte adı yönetime verildi.

8'inci isim olarak G.Saray'ın masasına gelen Pandev'in menajeri ile ilk görüşmeyi Ali Güven'le yaptı. Güven Pallovicino ile görüştükten sonra İtalyan menajer hemen F.Bahçe adını İtalyan basınına verdi. Corriere Dello Sport F.Bahçe'nin de Pandev'i istediğini yazdı. Bu bilgi Ünal Aysal'ın önüne gelince Başkan bu bilginin doğruluğunu sordurdu. F.Bahçe'nin gerçekten Pallavicino ile görüştüğü ve fiyat istediği bilgisi gelince Aysal'ı çılgına çevirdi.

Aysal menajerinin F.Bahçe ile görüşmesinden sonra Pandev ile görüşmeleri Temmuz sonunda kesti. Son olarak Cenk Ergün Goulart için Cruzeiro'ya teklif götürdü fakat olumsuz cevap alınca Cumartesi gecesi Dzemaili ile birlikte Pandev'e teklif götürdü.

PANDEV İÇİN 2.5 MİLYON EURO ARTI İMZA PARASI
G.Saray'ın müstakbel ikinci forveti Goran Pandev transfer dönemi boyunca PAOK Torino Fiorentina CSKA Moskova AS Monaco ve Milan gibi dev takımların transfer gündemine girdi. Pandev AS Monaco'nun son olarak kendisine önerdiği 2.2 milyon euro'yu 2.5 milyon euro istediği için reddetti.

Milan Ersun Yanal'ın gözdesi Maxime Lestienne'de karar kıldı. G.Saray'a imza atmayı kabul eden Makedon oyuncunun sarı-kırmızılı ekipten kendi alacağı 2.5 milyon euro'luk yıllık garanti ücretin yanında ayrıca imza parası da istediği ve sarı-kırmızılı yönetimin bunu da kabul ettiği ise gelen bilgiler arasında. Bu arada İtalyanlar Pandev'in 2 sezonluğuna anlaştığını duyurdu.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: Fotospor