Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Irak'ın Kürt cumhurbaşkanı var Türkiye'nin cumhurbaşkanı da Kürt olsun  Haberin Tarihi: 31.07.2014 14:34

  KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık Cumhurbaşkanlığı seçiminde Selahattin Demirtaş'ın adaylığının sadece Türkiye'nin değişimi için değil Ortadoğu'ya etkisi bakımından da önemli olduğuna işaret etti. Bayık "Kürt olduğu bilinen ve açıkça Kürt olduğunu söyleyen bir adayın var olması Türkiye’deki zihniyet değişikliğinde de olumlu rol oynayacaktır" dedi. Bayık “Selahattin Demirtaş’a verilen her oy; tek millet tek devlet tek vatan ve tek bayrağa ret oyu olacaktır” görüşünü dile getirdi.

  ANF’ye göre Cemil Bayık Yeni Özgür Politika ve Azadiya Welat gazetelerinde çıkan Kürtçe köşe yazısında HDP’nin önemi Demirtaş’ın adaylığının anlamı ve etkisini irdeledi. Bayık Türkiye’de tüm kötülüklerin kaynağının Kürt sorununun çözümsüzlüğü olduğunu belirterek “Türkiye bu çözümsüzlüğün mahkûmu olmuştur. Kürt sorununun çözümsüzlüğü Türkiye’nin ayağındaki zincirdir. İlk defa HDP şahsında Türkiye’nin ayağındaki zincir kırılacaktır” diyerek bu fırsatın tepilmemesini istedi. Bayık'ın yazısından bazı bölümler şöyle:

  "-HDP Türkiye’nin geleceği olacağını daha şimdiden göstermektedir. Türkiye’de emekçiler aydınlar yazarlar sanatçılar Aleviler HDP adayı Selahattin Demirtaş’ı desteklerken Kürt halkı da coşkuyla karşılamaktadır. HDP’nin siyasi çizgisi dışında demokrasi getirecek ve Ortadoğu kaosunda Türkiye’yi düzlüğe çıkartacak başka bir parti yoktur.

  -Türkiye’de AKP kadar kolay iktidar olan ve bu kadar uzun süre iktidarda kalan başka bir siyasi güç olmamıştır. Tayyip Erdoğan ve AKP yetenekleri ve doğru politikaları sayesinde değil de muhalefetin bir seçenek haline gelememesi nedeniyle iktidarda kalmaktadır. Bu nedenle yazar Oya Baydar 'Selahattin Demirtaş benim umutsuzluğuma umut oldu' diyerek bu gerçekliğin değişeceğini ifade etmiştir.

  -Şimdi Türkiye’de HDP şahsında demokratik ve özgürlükçü bir muhalefet seçeneği ortaya çıkmıştır. Selahattin Demirtaş’ın ortaya koyduğu program ve ilkeler bunu göstermektedir. Aydınlar yazarlar sanatçılar emekçiler Aleviler farklı etnik ve inanç topluluklarının HDP adayını desteklemesi bunu göstermektedir. Dengir Mir Mehmet Fırat’ın kurucusu olduğu AKP’den ayrılması ve HDP adayını destekleyeceğini açıklaması AKP’nin karşısına bir muhalefet gücü çıkmasının sonucudur.

  -Türkiye halklarının Selahattin Demirtaş’a verdikleri destek barış istikrar ve huzuru nerede gördüklerini ortaya koymaktadır. Bu tutum Türkiye’de demokratikleşme eğiliminin gücünü göstermektedir. Bu destekler Türkiye’de toplumun zihniyetini esir alan devlet politikalarının kırıldığının da göstergesidir. Artık toplum eskisi kadar tek devlet tek millet tek vatan ve tek bayrak demagojine kulak vermeyeceğini gösteriyor.

  -Kürt halkı da Selahattin Demirtaş’ı heyecanla desteklemektedir. Selahattin Demirtaş’ı destekleyen kampanya seçim yaklaştıkça daha da yükselecektir. Kürtler ilk defa bir Kürt’ü Cumhurbaşkanı seçtirmenin heyecanını yaşayacaklardır. Bu aynı zamanda Türkiye’deki Kürt inkarcılığını kırmada yeni bir adım olacaktır. Kürt olduğu bilinen ve açıkça Kürt olduğunu söyleyen bir adayın var olması Türkiye’deki zihniyet değişikliğinde de olumlu rol oynayacaktır.

  -Türkiye’de bir Kürt cumhurbaşkanı olursa bu durum tüm Ortadoğu’yu değiştirecektir. Irak’ta bir Kürt’ün Cumhurbaşkanı olması Irak’ın değişimi ve dönüşümü için önemliyken Türkiye’de bir Kürt’ün Cumhurbaşkanı olması Ortadoğu’da yeni bir dönem başlatacaktır. Çünkü demokratik Türkiye demokratik Ortadoğu anlamına gelecektir.

  -Selahattin Demirtaş’a verilen her oy; tek millet tek devlet tek vatan ve tek bayrağa ret oyu olacaktır. Selahattin Demirtaş’a verilen her oy Kürtlerin özgürlüğüne ve Türkiye’nin demokratikleşmesine verilen oy olacaktır.”

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  -Selahattin Demirtaş’a verilen her oy; tek millet tek devlet tek vatan ve tek bayrağa ret oyu olacaktır. Selahattin Demirtaş’a verilen her oy Kürtlerin özgürlüğüne ve Türkiye’nin demokratikleşmesine verilen oy olacaktır.”
  Şeytan diyor. Kursun şu gerizekalılar Kürdistan'ı da defolup gitsinler Türkiye'den.

  Yetti artık hepsi..


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş