Sporting Lizbon'dan Enes Ünal'a teklif

Portekiz temsilcisi Sporting Lizbon Bursaspor'un genç golcüsü Enes Ünal için bir teklif hazırladı.

29.06.2014 - 11:51


Galatasaray’a attığı golle ‘Süper Lig’de gol atan en genç oyuncu’ olarak tarihe geçen Bursaspor’un genç yıldızı Enes Ünal yuvadan uçtu uçuyor.

Özellikle kaptanı olduğu U19 Milli Takımı’nda sergilediği performansla sivrilen Yeşil-Beyazlı oyuncu için Portekiz temsilcisi Sporting Lizbon Bursa’ya karargah kurdu.

TEKLİF YETERLİ BULUNMADI
Yeşil-Beyazlı idarecilerle bir araya gelen Lizbonyu yetkililer kapıyı 1 milyon 500 bin Euro’dan açtı. Ancak bu rakam Timsah’ı tatmin etmedi. Kurmaylarıyla bir toplantı yapan başkan Recep Bölükbaşı’nın Portekiz ekibine cevabı netti. Bu fiyata Enes gibi bir değeri transfer etmenin mümkün olmayacağını ileten Yeşil-Beyazlılar’ın patronu 3 veya 4 milyon Euro karşılığında şartların oluşacağını yöneticilere iletti.

Bunun üzerine süre isteyen Portekizli idareciler fiyatı biraz daha yükseltip ikinci bir teklifle Bursaspor’un kapısını çalmaya hazırlandığı kaydedildi. “Yönetim olarak değerini bulan her futbolcumuzu verebiliriz ama özellikle altyapıdan yetişen oyuncuları satma gibi bir düşüncemiz yok” diyen Başkan Bölükbaşı’nın Enes konusundaki son kararını ikinci tekliften sonra vereceği ifade edildi.

ŞENOL GÜNEŞ ÖZLÜCE'DE

Öte yandan Kadrosununu Aydın Karabulut Emre Taşdemir ve Bakaye Traore ile güçlendiren Timsah’ta teknik direktör Şenol Güneş de takımdan önce mesaiye başladı. Yeşil-Beyazlılar’la resmi sözleşme imzaladıktan sonra kısa süreli bir tatile çıkan deneyimli çalıştırıcı dün Bursa’ya geldi. Futbolcularına “30 Haziran’da burada olun” talimatı veren Güneş transfer komitesiyle bir araya geldi ve iç ve dış transferdeki son durumu öğrendi.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]