Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart YSK'dan adres değişikliği yapmak isteyenlere kolaylık

  YSK'dan adres değişikliği yapmak isteyenlere kolaylık
  YSK Başkanı Güven 9 Temmuz'a kadar yerleşim yeri adresini değiştiren seçmenlerin değişiklik işlemlerini bulundukları yerdeki il nüfus müdürlüğünden yapabilmeleri kararını aldı.

  02.07.2014 - 19:43

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven vatandaşların seçme hakkını kullanabilmelerini sağlamak amacıyla seçmen kütüklerinin askıda kalacağı 9 Temmuz'a kadar yerleşim yeri adresini değiştiren seçmenlerin değişiklik işlemlerini bulundukları il nüfus müdürlüğünden yapabilmelerine olanak tanıdıklarını söyledi.

  Sadi Güven yaptığı açıklamada adres değişikliği yapan seçmenlerle ilgili il nüfus müdürlüğüne gitmekte zorlandıklarına ilişkin kamuoyundaki talepleri değerlendirerek bu konuda karar aldıklarını ifade etti.

  LİSETEDE İSMİ BULUNMAYANLARA HATIRLATMA
  Güven Resmi Gazete'de yayımlanan seçmen kütüğünün güncelleştirilmesinin usul ve esaslarının belirlendiği genelgeye göre kayıtlarında yanlışlık veya değişiklik bulunan askı süresi içinde yerleşim yeri adresini değiştiren ve seçmen niteliğine sahip olduğu halde muhtarlık bölgesi askı listesinde ismi bulunmayan vatandaşların bizzat ilgili nüfus müdürlüğüne başvurmaları gerektiğini hatırlattı.

  Bu vatandaşların elektrik su telefon doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisiyle ilgili il nüfus müdürlüğüne başvurulmasının istendiğini kaydeden Güven ancak vatandaşların Anayasa'nın 67. maddesi gereğince seçme hakkını kullanabilmelerinin sağlanması amacıyla seçmenlerin bu işlemlerine kolaylık getirdiklerini belirtti.

  ADRES DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN KOLAYLIK
  Güven seçmenlerin güncelleştirmeyle ilgili başvurularını belirtilen belgelerle ilgili nüfus müdürlüğü yerine herhangi bir yer nüfus müdürlüğüne yapabilmelerine ilişkin karar aldıklarını bildirdi. Başvurulan nüfus müdürlüğünce belgelerin adresin bulunduğu ilgili nüfus müdürlüğüne faks veya elektronik ortamda iletileceğini ifade eden Güven ilgili nüfus müdürlüğünce adres değişikliğinin uygunluğuna ilişkin belge ve eklerin ilgili ilçe seçim kurulu başkanlıklarına derhal gönderilmesine karar verdiklerini belirtti.

  Seçmen kütüklerinin güncelleştirilmesi için 2 Temmuz'da askıya çıkan muhtarlık bölgesi askı listeleri 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü saat 17.00’de askıdan indirilecek.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  9 temmuzdan sonra tatile çıkarım ne olacak ki.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş