Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart HDP ile birlikte yürüyebiliriz ancak şartlarımız var

  Haberin Tarihi: 24.06.2014 20:09  Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığına karşı çıkan isimlerden olan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün HDP ile birlikte yürüyebileceklerinin sinyalini verdi.

  Aygün HDP'nin şu 3 şartı yerine getirmesi halinde birlikte yürüyebiliriz dedi:

  "1) Sol demokrat ve emek güçlerinin (DİSK Halkevleri ve KESK'in kabul edeceği) onların mücadelesini yansıtan ÖDP-TKP ve EMEP'in de desteklediği bir aday

  2) Demokrasi ve özgürlük programı Öcalan-Hakan Fidan-Tayyip Erdoğan arasındaki gizli 'müzakere'ye bel bağlamayan AKP ve Neoliberalizme karşı mücadele siyasal İslamcılığa net tavır laik ve sosyal Cumhuriyet yanlısı bir çizgi izleyecek asgari demokrasi programı

  3) Seçimin ikinci turunda Tayyip Erdoğan'a oy vermeye yol açan bir geri çekilme değil mücadeleye devam eden bir tavır almak Gezi ruhunu yansıtan bir anlayış. Bu şartlar oluşursa özgürlük ve demokrasi mücadelesi için 'Üçüncü Yol' açılır. Bu gerçekleşirse Türkiye bence başka bir ülke olur.."

  Aygün Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili partisine ve HDP'ye şu eleştirileri yöneltti:

  Sevgili yoldaşlar beni tanıyorsunuz solcu ve sosyalistim CHP tüm 'aşırılıklarıma' rağmen 3 yıldır beni ihraç etmedi hatta disipline bile hiç sevk etmedi Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adının açıklandığı günden beri partiye dönük eleştirilerim sürüyor bu eleştiriler karşısında beni 'uyaran' veya 'disiplin tehdidi'ni hatırlatan dahi olmadı HDP'ye gelince; tümüyle Öcalan kontrolü altında olan bu harekette demokrasinin olmadığı her şeyi Apo'nun belirlediği açıktır HDP ÖDP-TKP gibi güçleri dahi yanına çekemediği gibi geçen haftadan beri en sadık bileşeni EMEP'in dahi koptuğu bir darlaşma sürecinden geçmektedir hareketin her şeyi Apo'nun siyasi varlığını Tayyip Erdoğan'a ipotek ettiği tartışmasızdır CHP'ye bir uyarıda bulunmak halkımızın Tayyip-Ekmeleddin 'tahterevalli oyunu'na mahkum olmadığını belirtmek için HDP'ye kapsayıcı bir sol aday önerdim zaten HDP de 'geniş bir ittifak' için Selahattin Demirtaş adını geri çekerek açıklamamıştır"

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  ABD piyonu Ekmel'i desteklerken şimdi de bölücüleri mi destekliyor?

  CHP'de iyice dengesiz oldu.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Zavallı CHP. Bir taraftan ABD İslamcısı Ekmel'i aday gösteriyor. Diğer taraftan CHP'li olmayan ama CHP'li milletvekili bölücülerle iş birliği öneriyor. Bu arada Hüseyin Aygün de bıraksın şovu. Cevap versin akil sendika KESK'in destekleyeceği adayı nasıl önemsiyor? O zaman senin Ekmelcilerden farkın ne? Akiller yıllardır şikayet ettiğin yapıyla el ele kol kola değil mi? Siyaset yapacaksınız hangi görüşte olursa oksun biraz dürüstçe yapın. Son sözüm CHP içinde gerçek ve özde 20 tane Atatürkçü milletvekili çıkmaz mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş