Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Davutoğlu’ndan IŞİD açıklaması


  Davutoğlu’ndan IŞİD açıklaması

  Haziran 11 2014

  Davutoğlu Musul'da yaşanan gelişmeler için 'kimse Türkiye'nin sabrını test etmeye kalkmasın' dedi.

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu IŞİD’in esir aldığı 48 Musul Konsolosluğu yetkilisi ve 32 Türk TIR şoförü hakkında New York’ta açıklama yaptı. Davutoğlu şunları söyledi.

  Musul’da son günlerde artan terör tehdidi nedeniyle yaklaşık dört gündür 24 saat Sayın Başbakan ve bizler alarm halindeydik. Çalışmalarımızı sürdürürken faaliyetlerimize rağmen maalesef Irak güvenlik güçleri IŞİD’in ilerlemesi karşısında Musul’u terk etmek zorunda kaldı. Musul Başkonsolosumuz görev bilinciyle çalışmalarını sürdürdü. Biz tahliye talimatı gönderdik ancak çatışmaların artması nedeniyle güvenlik şartları sağlanmadan tahliyesinin getirdiği riskin içeride kalmalarından daha fazla olacağı bilgisi verildi. Musul herhangi bir Irak şehri gibi güvenlik konusunda belli taahhütlerin sağlanması gereken bir şehirdir. Bu Irak devletinin sorumluluğundadır. Önemli olan tüm vatandaşlarımızın salimen ülkeye getirilmesidir.

  ‘PANİĞE KAPILMAYIN’ UYARISI
  Türkiye ilk defa böyle bir krizle karşılaşmıyor. Daha önce benzer durumlarda vatandaşlarımızı nasıl ülkeye getirdiğimizi herkes biliyor. İlk andan itibaren temaslarımız sürdü. Yakından takip ettik. Gelişmeleri birçok açılardan izledik. Bu takibi şu anda da sürdürüyoruz. Bu tür durumlarda paniğe kapılmadan yol haritası çizmek önemli olandır. Öyle günler vardır ki milletlerin tarihlerinde bazı hususlar bütün kaygıların önüne geçer. Onların buraya salimen gelmesi herhangi bir şekilde bir inisiyatif geliştirmekten daha önemlidir.

  Şu dakika itibariyle sağlıkları ve güvenliklerinden belli ölçülerde haberdarız. Salimen vatandaşlarımız ve görevlilerimiz döneceklerdir.

  Bütün taraflar bilsinler ki vatandaşlarımıza herhangi bir şekilde halel gelirse bu karşılıksız kalmaz. Türkiye’nin gücünü ve kudretini kimse test etmeye kalkmasın. Onlara gelebilecek herhangi bir zarar en şiddetli şekilde mukabele görür. Şimdi ben acilen Türkiye’ye dönüyorum.
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Türk rehineler Musul Valiliği’nde
  Türk rehineler Musul Valiliği’nde

  Haziran 11 2014
  IŞİD'in bugün rehin aldığı Türkiye'nin Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz diplomatlar ve elçilik çalışanları Musul Valiliğine getirildi.

  Tikrit de IŞİD kontrolüne geçti!Tikrit de IŞİD kontrolüne geçti!
  Musul'daki Türk konsolosluğu ele geçirildiMusul’daki Türk konsolosluğu ele geçirildi
  Rehinlerimiz şu anda IŞİD tarafından valilik binasında tutuluyor.

  Irak’ın Musul kentinin kontrolünü ele geçiren IŞİD bugün Türkiye’nin Başkonsolosluğu’nu basarak diplomatları ve çalışanları rehin aldı. Yeni Şafak gazetesinin haberine göre Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz’ın da aralarında olduğu 45′den fazla rehineyi kentin dışına çıkarmaya hazırlanan IŞİD bu kararından vazgeçti. IŞİD’in yapılan görüşmelerden sonra rehinleri Musul Valiliği’ne getirdiği öğrenildi. Valilik binasından tutulan Türk rehinelerin sağlık durumlarının da iyi olduğu bilgisine ulaşıldı.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart IŞİD bakın ne kadar fidye istedi

  IŞİD bakın ne kadar fidye istedi
  Haziran 11 2014 |
  Irak'ın Musul kentinin kontrolünü ele geçiren ve 32 Türk şoförü rehin alan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının Türk şoförlerin serbest bırakılması karşılığı çalıştıkları firmadan 5 milyon dolar fidye istediği ileri sürüldü.
  DHA
  Merkezi Gaziantep’te bulunan bir petrol firmasına bağlı olarak çalışan 32 Türk şoför akaryakıt yüklü 28 TIR ile İskenderun Limanı’ndan Irak’ın Musul kentine hareket etti. Musul’un Geyara İlçesi’ndeki termik santrale akaryakıt taşıyan 28 Türk şoförü Mahmur üzerinden konvoy halinde ilerlerken IŞİD militanları tarafından durduruldu ve rehin alındı.


  22′Sİ SANTRALDE TUTULUYOR
  İddiaya göre rehin alınan Türk şoförler TIR’larıyla birlikte boşaltma işlemini yapacakları santrale götürüldü. IŞİD militanları burada 32 şoförden 10′unu başka bir noktaya götürürken 22 şoför ise santralde rehin tutuldu.

  MHP’li vekil önceden uyarmıştı!


  Olayın ortaya çıkmasının ardından IŞİD militanları Türk şoförler aracılığıyla bağlı çalıştıkları firma yetkilileriyle temasa geçti. Firma yetkililerinin görüştüğü hem santralde hem de bilinmeyen noktada rehin tutulan şoförler sağlık durumlarının iyi olduğunu ve herhangi bir sorun yaşamadıklarını söyledi. IŞİD militanları ise merkezi Gaziantep’te bulunan ve telefonla temas kurdukları firma yetkililerine rehin tuttukları 32 şoförün serbest bırakılması karşılığı kendilerine 5 milyon dolar fidye ödenmesini istedi.  Borsa İstanbul’da Musul depremi
  FİDYE TALEBİ DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NA İLETİLDİ


  IŞİD militanlarının fidye talebini ilettiği firma yetkilileri kendilerinin sıradan çalışan olduğunu söyleyerek zaman isterken durumu Dışişleri Bakanlığı yetkililerine bildirdi. Firma yetkilileri şoförlerin sağlıklı şekilde Türkiye’ye gelmeleri için Dışişleri Bakanlığı ile temas halinde oldukları ve koordineli şekilde gelişmeleri izlediklerini kaydetti.

  Rehin şoförlerle ilgili flaş iddia
  Aynı firma yetkilileri; Irak’ın çeşitli noktalarına TIR’larla akaryakıt taşıyan 200′ü aşkın şoförü de anlaşma yaptıkları bir firmaya yüklerini teslim ederek güvenli şekilde Türkiye’ye dönmelerini istedi.


  Öte yandan Türk şoförlerin rehin tutulduğu santralde birkaç günlük yakıt bulunduğu ve yeni yakıt takviyesi yapılmaması durumunda santralin işlevsiz kalarak Musul ve çevresindeki ilçelere elektrik verilemeyeceği de ileri sürüldü.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart MHP’li vekil önceden uyarmıştı!

  MHP’li vekil önceden uyarmıştı!
  Haziran 11 2014

  MHP'li Sinan Oğan Musul'da yaşananlarla ilgili önceki gün Genel Kurul'da yaptığı konuşmada Meclis'i uyardı. Ancak AKP'li vekilleri ikna edemedi.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Haber: Deniz AYHAN
  Fotoğraf: Zekeriya ALBAYRAK
  Soma’da göz göre göre gelen maden faciasıyla ilgili CHP’nin 1 ay önce verdiği önergesini reddeden AKP bu kez de MHP’nin 24 saat önce yaptığı IŞİD uyarısını ciddiye almadı.

  MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan Meclis’te IŞİD saldırısına dair milletvekillerine haber verdi ancak AKP’li milletvekilleri ‘Delilin var mı? Atma’ diyerek Oğan’a tepki gösterdi.

  “KONSOLOSLUĞUMUZUN ETRAFI SARILMIŞ”
  MHP Milletvekili Sinan Oğan dün akşam TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada “Musul’da bugün devlet yok devletin güvenlik güçleri yok. Besleyip büyüttüğünüz IŞİD terör örgütü Musul Başkonsolosluğumuzun etrafını sarmış” diyerek uyarmış ve Meclis’in oturumuna ara vererek bu konuda toplantı yapması gerektiğini söylemişti.“ATMA
  DELİLİN VAR MI?”
  AKP’li vekillerin “Atma! Delilin var mı delilin?” ve “Hadi oradan!” şeklinde tepki vermesi üzerine Oğan “IŞİD gibi desteklediğin bir terör örgütü var. IŞİD terör örgütü Irak’ta Türkmenleri oradan silip süpürüyor sen burada gelmiş boş boş konuşuyorsun. Senin Türkmen gibi bir derdin olsaydı bugün Meclis bu saatte en azından bir ara verirdi oturuma. Orada Türkmen kardeşlerimiz kan ağlıyor ne yaparız diye bir toplantı yapardı ama yok bir an önce bitsin torbalara kanunlar dolsun ve bir an önce bu kanunlar geçsin. 17 25 Aralıklar aklansın ve dün kol kola gezdiğiniz bugün “paralel yapı” diye suçladığınız yapılardan kurtulalım derdindesiniz” demişti.


  O anlar Meclis tutanaklarına şöyle yansımıştı:


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart ‘IŞİD Irak’taki Türkiye Musul Başkonsolosluğu’nu ele geçirdi’

  IŞİD Irak’taki Türkiye Musul Başkonsolosluğu’nu ele geçirdi’

  Haziran 11 2014 |

  IŞİD'in "Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'nda olduğu" iddiasına karşılık Dışişleri Bakanlığı "İnceliyoruz" yanıtını verdi.  Reuters’a konuşan Türk hükümet yetkilileri “Militanlar Türk Konsolosluğu’nu ele geçirdi” ifadelerini kulllandı.

  Ajansa konuşan iki hükümet kaynağı içerideki konsolosluk çalışanlarının güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü belirtti.

  ’2′Sİ ÇOCUK 3′Ü KADIN 42 TÜRK REHİN’

  Al Jazeraa’nın bildirdiğine göre Irak’ın en büyük ikinci kenti Musul’u dün ele geçiren Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’na girmeye çalıştı. Personelin kapıları açmaması üzerine bombalı saldırı tehdidinde bulundular. Konsolosluk görevlileri bunun üzerine kapıyı açmak zorunda kaldı.

  Yaşanan gelişmeleri Musul’un il meclisinin Türkmen üyesi Lokman Reşidiyeli Al Jazeera muhabiri Can Hasasu’ya anlattı. Reşidiyeli’nin verdiği bilgiye göre IŞİD üyeleri Iraklı personele dokunmazken 2′si çocuk 3′ü kadın 42 Türk’ü alıkoydu ve Musul’daki 17 Temmuz semtinde bulunan IŞİD karargahına götürdü. Reşidiyeli bu gelişmeleri konsolosluğun Iraklı çalışanlarına dayandırdı.
  ERDOĞAN MİT MÜSTEŞARI’YLA GÖRÜŞÜYOR

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın şu sıralarda Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüştüğü öğrenildi.

  DAVUTOĞLU NEW YORK ZİYARETİNİ YARIDA KESTİ

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise Birleşmiş Milletler toplantıları çerçevesinde şu an New York’ta bulunuyor. New York’taki temaslarını yarıda kesen Davutoğlu Türkiye’ye dönüyor.

  ALA: TÜRKİYE GEREKENİ YAPACAKTIR


  Başbakanlıkta gerçekleştirilecek toplantıya giden İçişleri Bakanı Efkan Ala gazetecilerin sorularını yanıtladı. IŞİD terör örgütünün Musul Başkonsolosluğu baskını ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan Ala “Türkiye çıkarları doğrultusunda gerekeni yapacaktır” demekle yetindi.

  Türk Dışişleri yetkilileri ise bu konuda kendilerine ulaşan bir bilgi olmadığını ve konunun araştırıldığını söyledi.

  Türkiye Musul Başkonsolosluğu’nun ele geçirildiğine dair henüz net bir bilgi bulunmuyor.

  IŞİD dün Musul’u ele geçirdikten sonra kente mazot taşıyan 32 Türk tır şoförü rehin almıştı. Grubun sözcüsü Kürtçe yayın yapan Rudaw’a yaptığı açıklamada “Türk diplomatlar da dahil kentteki yabancı misyonlara ve sivillere dokunmayacağız” sözü vermişti.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  MALİKİ “BİRLEŞİN” ÇAĞRISI YAPTI

  Yaşanan gelişmeler üzerine Irak Başbakanı Nuri El-Maliki Irak televizyonlarına açıklamada bulundu. Maliki “IŞİD’in Musul’da kalmasına izin vermeyeceğiz. Bu zorluğun üstesinden geleceğiz” dedi. “İnsani yardım talebinde bulunup otoriteyi yeniden sağlamaya çalışacağız” diyen Maliki Tüm Iraklılara IŞİD’e karşı savaş çağrısında bulundu. Musul’u terkeden ordu mensuplarının cezalandırılması gerektiğini belirten Irak Başbakanı gönüllülerden oluşturulacak birliklerle IŞİD’le mücadele edilebileceğini söyledi.

  El-Kaide bağlantılı Sünni radikal terör örgütü Irak Şam İslam Devleti Şii kökenli Maliki yönetimine karşı mücadele veriyordu.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş