Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart İşte Erdoğan’ın zafer anıtı


  İşte Erdoğan’ın zafer anıtı

  Haberin Tarihi: Haziran 9 2014

  Başbakan Erdoğan'ın hafta sonu temelini attığı ve 'Zafer Anıtı' olarak nitelediği 3. Havalimanı'na ilişkin yapılan rakamlar açıklandı.
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta sonu temelini attığı ve ‘Zafer Anıtı’ olarak nitelediği 3. Havalimanı’na ilişkin yapılan açıklamada Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı adına 24 ay süre ile ön izin verildiği kesin iznin henüz müracaat aşamasında olduğu belirtildi.

  Erdoğan: Gezi Zekalılar!Erdoğan: Gezi Zekalılar!
  3. havalimanına Hazine garantisi var mı?3. havalimanına Hazine garantisi var mı?

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı İstanbul 3. havalimanı projesi genel saha bilgilerine ilişkin yaptığı açıklamada “3. Havalimanı İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü İstanbul ve Çatalca Orman İşletme Müdürlüklerinin Arnavutköy Kemerburgaz ve Durusu Orman İşletme Şefliklerinin sınırları dahilinde kalmakta olup 7 bin 785 hektarlık alana sahiptir. Bu sahanın 6 bin 173 hektarı orman alanıdır. 3. Havalimanı yapılması maksadıyla 6 bin 173 hektarlık ormanlık alanda ön izin verilmiştir. Sahanın büyük kısmı eskiden beri faaliyette olan maden ocaklarının oluşturduğu bozuk çukurlar ve açıklık alanlardır” ifadelerini kullandı.

  Orman ve Su İşleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada 3. havalimanının Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından İstanbul ili Arnavutköy ilçesi Yeniköy Tayakadın İmrahor Bolluca köyleri ile Eyüp ilçesi Akpınar İhsaniye köylerinin sınırları dahilinde yapılmasının planlandığı hatırlatıldı.

  Açıklamada “3. Havalimanı İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü İstanbul ve Çatalca Orman İşletme Müdürlüklerinin Arnavutköy Kemerburgaz ve Durusu Orman İşletme Şefliklerinin sınırları dahilinde kalmakta olup 7 bin 785 hektarlık alana sahiptir. Bu sahanın 6 bin 173 hektarı orman alanıdır. 3. Havalimanı yapılması maksadıyla 6 bin 173 hektarlık ormanlık alanda ön izin verilmiştir. Sahanın büyük kısmı eskiden beri faaliyette olan maden ocaklarının oluşturduğu bozuk çukurlar ve açıklık alanlardır” ifadeleri kullanıldı.
  “Bu bölgede hiçbir tabii göl bulunmamaktadır”
  3. Havalimanı bölgesinde hiçbir tabii gölün bulunmadığı kaydedilen açıklamada “Bu bölgede hiçbir tabii göl bulunmamaktadır. İzin talep edilen saha içindeki 14 adet gölet söz konusu sahada uzun zamandır yapılan madencilik faaliyetleri neticesi ortaya çıkan çukurların su ile dolması sonucu meydana gelmiştir. Suni olarak oluşmuş bu göletlerin halk sağlığına zarar vermesi ihtimaline karşı zaten Bakanlığımızca rehabilite edilmesi yönünde planlar yapılmıştı” ifadelerine yer verildi.

  Talebe konu alanın orman sayılan alanlarında çeşitli kamu kurumları ve firmalara ait; 220 hektarlık sahada çeşitli altyapı projeleri için izin alanı 94 hektarlık alanda madencilik izin alanı 222 hektarlık rehabiliteye hazırlık maksatlı dolgu sahası 639 hektar özel ağaçlandırma izin alanı ve 1 adet C tipi mesire yeri bulunduğu kaydedildi.

  3. Havalimanı projesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığının 22 Mart 2013 tarih ve 49 sayılı ön izin oluru ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı adına 24 ay süre ile ön izin verildiği kesin iznin henüz müracaat aşamasında olduğu belirtildi.

  89 bin adet kardelen soğanı açık yerlere taşındı
  Sahada endemik türlerin tespiti için Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Gazi Üniversitesi işbirliğinde çalışma yapıldığı belirtilerek 89 bin adet kardelen soğanı tespit edildiği bunların tamamının Atatürk Arberetumu ve orman içi açık yerlere taşınarak kayıt altına alındığı bildirildi.

  Ayrıca Lilium ile nectarium tespitlerinin de olduğu çalışmalar bittiğinde bunların da taşınma işlemlerinin yapılacağı kaydedilen açıklamada şunlara dikkat çekildi:

  “Kuş göç yolları ile etkileşimi için durum tespiti ve kuş göçlerinin 2 yıl boyunca izlenerek gerekli tedbirlerin alınması alandaki mevcut biyolojik çeşitlilik durum tespiti yapılarak gerekli görülen türlerin uygun habitatlara taşınması ve madencilik faaliyetleri sonucu oluşan çukurlukların ekosistem özelliklerinin irdelenmesi konuları ÇED raporunda taahhüt altına alınmıştır.”

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ee yani hiç şaşırmadım Tayyip bu orman görünce başlıyor binaları dikmeye..


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Heh ormanları telef ettiniz havanızı atmak için havalanı kurmanız kusurdu.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bayraklarımız indirilirken adam yine ormanları kesmekle uğraşıyor.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Çüş artık İstanbul'da bir tane ağaç bırakmadınız.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş