Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart AYM’den beklenen Youtube kararı

  AYM’den beklenen Youtube kararı

  Mayıs 29 2014 |

  Anayasa Mahkemesi Youtube'a erişimin engellenmesiyle ilgili yapılan başvurularda başvurucuların haklarının ihlal edildiğine karar verdi.
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Yüksek Mahkeme kararı TİB ile Ulaştırma Bakanlığına gönderecek.


  Anayasa Mahkemesi YouTube’nin erişime engellenmesine ilişkin kararı hak ihlali saydı.

  Twitter’ın açılmasını sağlayan kararı yüzünden hükümetle büyük gerilim yaşayan AYM YouTube’un kapatılması ile ilgili yapılan bireysel başvuruları da karara bağladı. Yüksek Mahkeme Youtube’a erişimin engellenmesiyle ilgili yapılan başvurularda başvurucuların haklarının ihlal edildiğine karar verdi.  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) idari kararıyla Dışişleri Bakanlığı’ndaki gizli Suriye toplantısının kayıtlarının yayınlanması gerekçesiyle sosyal paylaşım sitesi “Youtube” kapatılmıştı. Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi de Youtube’a erişimin engellenmesine karar vermiş Türkiye Barolar Birliği’nin itirazı üzerine YouTube yasağını kaldırmıştı. Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı bu karara itiraz etmiş itirazı kabul eden Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi kararıyla Youtube kapalı kalmaya devam etmişti. YouTube 7 Nisan’da avukatı aracılığıyla işlemin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Ankara 4. İdare Mahkemesinde dava açtı. Başvuruyu dün inceleyen Ankara 4. İdare Mahkemesi TİB’in sosyal paylaşım sitesi YouTube’a erişimin engellenmesine ilişkin idari işleminin yürütmesini durdurdu. YouTube avukatı aracılıyla konuyla ilgili Anayasa Mahkemesine de başvurmuştu. Anayasa Mahkemesi de bugün yaptığı toplantıda Youtube’a erişimin engellenmesiyle ilgili yapılan başvuruları inceleyerek başvurucuların haklarının ihlal edildiğine karar verdi.

  Yüksek Mahkeme gerekçe yazıldıktan sonra hak ihlalinin giderilmesi ve gereğinin yapılması için kararı TİB ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na gönderecek.  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Youtube'un kapalı kalmasına alıştık biz.

  Açılırsa gene kapanacak. Fethullah rahat durmayacaktır.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş