Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Anne babasını öldürdü eşi hala kayıp

  Bursa'da 6 yıl önce kaybolan babası Ahmet Refik Öner ve annesi Emine Öner'i öldürüp evin bahçesine gömdüğü iddiasıyla tutuklanan Kenan Öner'in 9 yıldır kayıp olan eşi Canan Öner'in Samsun'da yaşayan 75 yaşındaki babası Muzaffer Aydın "Annesi ve babasını kesen bir adam kızımı da kesmiştir" dedi.
  Haberin Tarihi : 28 Nisan 2014 Pazartesi

  Bursa'da 6 yıl önce kaybolan Ahmet Refik Öner ile eşi Emine Öner'in katil zanlısı oğulları Kenan Öner'in eşi Canan Öner'in Samsun'da yaşayan ailesi gözyaşları içerisinde gelecek bir haberi bekliyor. 9 yıldır çocuklarından haber alamadıklarını söyleyen baba Muzaffer Aydın "Kızımla en son 9 yıl önce görüştüm. Bu adam Fransa'da birini kesip doğruyor öldürdüğü mutemedin parasını da alıp Türkiye'ye geliyor. Bir ara banka sahibiyle takıştı. Cezaevine girdi ve müebbet hapse mahkum oldu. Daha sonra şartlı salıverildi. Tahliyeden sonra da başımıza bu olaylar geldi. Kızım 'ben Samsun'a geleceğim' dedi. Ondan sonra irtibatımız kesildi. Kendisi kızımın Avrupa'ya gittiğini söylüyor ama yalan konuşuyor. Kızımı yüzde yüz öldürmüştür" dedi.


  Damatları Kenan Öner'den çok çektiklerini dile getiren baba Muzaffer Aydın "Çok zeki bir insan kurnaz. Benim kızımı yüzde yüz öldürdü. Annesini babasını kesen bir adam kızımı da kesmiştir. Her yere müracaat ettim. Cumhurbaşkanı'na mektup yazdım. Beni valiye havale etti. Ya ölüsü ya dirisi. Ben umudumu kestim. Yaşaması mümkün değil. Yaşasa Avrupa'da olsa bizi kesin arardı. Oğlu var. Her gün evladını arayan bir anne o. Yapacak bir şey kalmadı. Elim kolum bağlı" diye konuştu.

  Eşinin yatalak olduğunu belirten baba Muzaffer Aydın "Eşim kızımız kaybolduktan sonra yataklara düştü. 12 sene İstanbul'da kalıp kızımın çocuğunu büyüttü. 'Ben çocuklarımı onun bunun elinde büyüttüm bari kızımın çocuğuna bakayım' dedi. Şimdi torunum 9 Eylül Üniversitesi'nde işletme okuyor" dedi.

  EMLAK ZENGİNİ ÇİFTİN CİNAYET ŞÜPHELİSİNİN FİLM SENARYOSU GİBİ YAKALANMA ÖYKÜSÜ

  BURSA'nın İznik İlçesi'nde emlak zengini 86 yaşındaki Ahmet Refik Öner ile eşi 80 yaşındaki Emine Öner'e ait kafatasları ve kemiklerin üçüncü kez yapılan kazıda evlerinin bahçesinde bulunmasının ardından oğulları 56 yaşındaki Kenan Öner'in cinayet şüphelisi olarak tutuklanmasıyla sonuçlanan süreçte yaşananlar Hollywood senaryolarını aratmadı. 2005 yılında kaybolan ve bir daha izi bulunamayan eşi Canan Öner'i de öldürdüğünden şüphelenilen Kenan Öner'in İstanbul Bayrampaşa'daki evinde 13 klasörde topladığı binlerce not kağıdı kemiklerin bulunmasını sağladı. Cinayeti çözmek için polisin kullandığı yöntem David Fincher'ın yönettiği başrollerini Brad Pitt Morgan Freeman ve Kevin Spacey'in oynadığı 1995 yapımı 'Seven' (Yedi) filmini hatırlattı.

  İznik İlçesi'nde 6 yıl boyunca aranan emlak zengini çiftin cinayet şüphelisi oğulları Kenan Öner'in yakalanma öyküsü Hollywood senaryolarını aratmıyor. Cinayeti çözmek için geçen yıl dosyayı yeniden açan Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri Kenan Öner'in sahtecilik suçundan aldığı hapis cezasının Yargıtay tarafından onaylanmasını cinayet düğümünü çözmek için kullandı. Kenan Öner İstanbul Bayrampaşa'daki evinde yakalandığında anne ve babasının cesetlerinin bulunduğunu sanarak bu yönde ifadeler verince polisler evi aramak için mahkemeden izin aldı.

  Hakimin gerekli arama ve incelemelerin yapılması için 6 saat süre verdiği polis Kenan Öner'in evinde içinde dolma kalemle yazılar yazılmış olan binlerce A4 sayfasının bulunduğu 13 klasörle karşılaştı. Olay Yeri İnceleme ekipleri klasörlerdeki DNA ve parmak izi incelemesi yapmak için zamanla yarışırken Bursa Cinayet Büro Amirliği polisleri pratik bir yol bularak yazılan A4 kağıtların fotoğraflarını çekti.

  'KAZI YARINA KALDI ÇOK YORULDUM'

  İstanbul Cinayet Bürosu'na gelen polisler buradan aldıkları yardımla fotoğrafları taramaya başladı. Polisler 2008 Nisan ayının 15'inde saat belirtilerek yazılan 'Elbiseleri poşete koydum. Ben bunlarla ne yapacağım' notunu gören ekipler doğru iz üstünde olduklarını anladı. Başka bir kağıtta ise saat belirtilerek 'Kazı başladı' yazısı 6 saat sonra aynı kağıda 'Kazı yarına kaldı çok yoruldum' yazıldığını gören polisler yaşlı çiftin öldürülerek bahçeye gömüldüğünü anladı. 16 Nisan 2008 tarihli bir sonraki notlarda ise '4 saat kazdıktan sonra kuruluğa ulaştım' ifadesini gördü.

  Bunun üzerine Bursa Cinayet Bürosu ekibi İznik'e dönerek Cumhuriyet savcılığından aldığı izinle evin bahçesini bir kez daha kazmaya başladı. Komşularla görüşen polis 'Kuruluk' tabir edilen yere yaşlı çifttin odun ve kömür koyduğunu ama zamanla buranın kapılarının ve çatısının değiştiğini öğrendi.

  Daha önce orada arama yapan ekipler bu kez iş makinesi ile kazmaya başladı. İki insana ait olan kemiklere ulaşan polis bulduğu parçaları İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna gönderdi.

  İSTANBUL'DAKİ EVDE YENİDEN ARAMA BAŞLATILDI

  Bu arada polis bu kez Kenan Öner'in 2005 yılında kaybolan eşi Canan Öner'in bulunmasıyla ilgili soruşturmayı derinleştirdi. Polisin mahkemeden alınan izinle Kenan Öner'in İstanbul Bayrampaşa'da yakalandığı evinde bugün yeniden arama başlattı.

  'SEVEN' FİLMİ'NİN BENZERİ

  Bu arada çinayeti çözmek için kullanılan yöntem David Fincher'ın yönettiği ve başrollerini Brad Pitt Morgan Freeman ve Kevin Spacey'in oynadığı 1995 yapımı 'Seven' filmini akıllara getirdi. Büyük ilgi gören filmde 2 polisin binlerce sayfa notu çözerek bir seri katile ulaşması anlatılıyordu.

  Polisler Kenan Önen'in yakalanmasında binlerce sayfa notun okunmasını bu filmin senaryosuna benzetti.

  SEVEN (YEDİ)

  Yedi (orijinal adı Seven) senaryosu Andrew Kevin Walker tarafından yazılmış olan Hristiyanlığın 7 ölümcül günahını işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katili ve onun peşindeki iki polis dedektifinin çabalarını konu alan Hollywood yapımı bir gerilim filmidir. Bu katil cinayetleri dünyayı yedi ölümcül günahtan temizlemek için işlemektedir. Bu günahları işleyenlerden bir liste yapan katil kendini tanrının görevlisi sayar ve kurbanlarını acımasızca öldürür.

  Sürekli yağmur yağan bir şehir küf rengi tonlar karanlık mekanlarda çekilen sahneleri ile sinema klasikleri arasında gösterilmektedir.

  Çok büyük hasılat yapan 1995 yapımı olan film David Fincher tarafından yönetilmiştir ve başrollerde Brad Pitt Morgan Freeman Kevin Spacey ve Gwyneth Paltrow rol almıştır.
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ay Işığı and Bengisu like this.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Haberlerde izledim az önce. Tüylerim ürperdi. Akli dengesinin bozuk olmadığını ve seri katil olmadığını söylüyorlar. Anne ve babasını öldüren katilin akli dengesi nasıl bozuk olmaz?
  Üstelik ilk kez yaptığı birşey değil. Sürekli zeki olduğundan bahsediliyor. İnşallah hapiste geberir.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Para uğruna anne babasını parçalara ayırıp bahçeye gömmüş.
  Bugün zaten haberleri izlediğime pişman oldum.
  Ay Işığı and Bengisu like this.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Anne ve babasını 300 parçaya böldü

  İstanbul Emniyet’i de kayıp eş Canan Öner için harekete geçti. Polis K.Öner için “K. çok zeki ama titizliği her şeyi not alıp arşivlemesi sonu oldu. Cinayetlere rağmen maktullerin bulunamaması hayatı yalanları dizi film olur. Çok nitelikli bir katil. Hollywood K.’den iki film çıkarır” dedi.Bursa Emniyeti Cinayet Bürosu 6 ay önce eski bir dosyayı raftan indirdi. İznikli emlak zengini yaşlı çift Ahmet Refik (82) ve Emine Öner (75) 2008 Nisan’ından beri kayıptı. Çiftin üç çocuğunun -emekli öğretmen Zeliha Bedel (62) emekli astsubay Kamil Öner (60) İÜ Felsefe Bölümü mezunu K.Öner’in (56) ifadelerini aldılar. Halka daralmıştı.
  Cinayet Büro ekibi tek isimde mutabıktı: Çiftin en küçük oğlu K. Öner. Sıra gözaltına almaya gelmişti ama ellerinde kanıt yoktu. İstanbul Bayrampaşa’da yaşayan K.Öner’in dolandırıcılıktan kesinleşmiş bir cezası vardı. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı bu suçla ilgili arama izni çıkardı. 24 Nisan Perşembe gecesi Bursa Cinayet Bürosu ekipleri K.Öner’in Bayrampaşa’daki dubleks apartman dairesinin kapısını çaldı. Açmadı. Çelik kapıyı çilingirle açtırdılar. İkinci kapıyı kırıp girdiklerinde K.Öner koltukta oturmuş sakince kendilerine bakıyordu. Ev zifiri karanlıktı. Fatura ödemediği için yıllardır elektriksiz yaşıyordu. “Susma hakkımı kullanıyorum” dedi.Polisler üst kata çıktıklarında şaşkınlık yaşadılar. Dev bir çalışma odası yüzlerce evrak hukuk kitapları… Raflarda numaralandırılmış klasörler diziliydi. K.Öner son 30 yılındaki her şeyi daktilo ve el yazısıyla yazıp tasniflemişti. En çok da mahkemelerle ilgili olanları. Sadece bu odada elektrik vardı. Apartmandan kaçak hat çekmişti.
  Polis hızla kayıp anne-babayla ilgili ipucu aramaya başladı. Ve bingo! Titiz K.Öner İznik’teki evin bahçesinin krokisini çizmişti. Hem de mimar elinden çıkmış gibi… Tek katlı evin geniş bahçesi bahçeyi çevreleyen ve “kurutmalık” denen yanları ve önü açık üstü kapalı depoları numaralandırmıştı. 2′nci ve 3′üncü kurutmalığın birleştiği yerin ön tarafını işaretlemişti. Bir de not düşmüştü “15-16 Nisan’da çalışma yapıldı.”K.Öner ile birlikte Bursa’ya dönen polis 25 Nisan Cuma günü saat 13.00′te iş makinasıyla İznik’teki kayıp çiftin evine gitti. İznik polisi bahçenin kazılmasına itiraz etti. “Biz üç kez kazdık bulamadık” dedi. Bursa polisi kepçeyi krokide işaretlenmiş yere vurdular. Kepçenin dişleri 2 metre derine vurduğunda siyah bir bez parçası ve kemikler döküldü. Polis makinayı durdurup elle kazmaya başladı.  Cinayet Büro’nun deneyimli polisleri 300 kemik parçasının kesilme sonucu birbirinden ayrıldığını ilk bakışta anladı. Kesildiği için kafatasları ayrı yerde duruyordu. Yaşlı babanın protez dişleri ve annenin plastik bebek saçı gibi olmuş saçları da…

  Kemikler o kadar düzgün ve “0″ hata ile kesilmişti. K. anne ve babasını elektrikli çarkla parçalamıştı. 16 Nisan 2008′de kaybolmuşlar 25 Nisan’da evlerinin bahçesinde 6′ncı yılda bulunmuşlardı.”K.Öner çok zeki ama titizliği her şeyi not alıp arşivlemesi sonu oldu. Cinayetlere rağmen maktullerin bulunamaması hayatı yalanları dizi film olur. Çok nitelikli bir katil. Hollywood K.Öner’den iki film çıkarır.” Polisin K.Öner yorumu böyle.Polis nezarethanedeki K. Öner’e “Anne ve babanı gömdüğün yerde bulduk” dediğinde yüzünde en ufak bir mimik olmadı. Panik üzüntü korku bulutu geçmedi. Ağzından da tek kelime çıkmadı. Tutuklandı ve Bursa E Tipi Cezaevi’ne götürüldü.Mahkemede de susma hakkını kullanan K.Öner’in 9 yıldır kayıp eşi Canan’ın bulunması için İstanbul Emniyeti Kayıp Büro Amirliği harekete geçti bile. Bayrampaşa’da kaybolduğu evinin terası da hayli kuşku çekici. Yüksek duvar ve perdelerle çevirdiği terası dışarıdan görmek mümkün değil. Komşularının da K.Öner’in evinden gelen tadilat ve inşaat seslerini söylemeleri Canan’ı öldürdükten sonra eve gömdüğü ihtimalini de gündeme getirdi.

  Kaynak: EnSonHaber.Com

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İnsanları tanıdıkça hayvanları daha çok seviyorum. En azından hayvanlar annesini babasını öldürmüyor.
  Arş, Sürmenaj and Bengisu like this.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş