Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart 12 katrilyonluk NARKOZ
  Haberin Tarihi: 07.04.2014

  Hükümet seçim arefesinde 2013'de yoksul kesime yardımı yüzde 50 artırarak 12 milyar TL'ye çıkardı. 2012 yılında ise vatandaşa dağıtılan yardım 8.6 milyar TL idi.

  Hükümetin 2013'te yoksul yaşlı engelli ve muhtaç ailelere yaptığı yardımlar 12 milyarı geçti.

  Hükümet dezavantajlı durumdaki engelli kadın yaşlı çocuk ve muhtaç ailelerinin yaralarını 2013 yılında sağladığı milyarlarca liralık sosyal yardımlarla sardı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın verilerine göre bir yılda yaklaşık 12 milyar lira civarında sosyal yardım gerçekleştirildi. 431 bin engelli yakınına 3.2 milyarlık ödeme yapılırken ilk kez muhtaç asker aileleri için başlatılan nakit yardımından 59 bin kişi yararlandı. Ailelere 78 milyon liralık yardım yapıldı.

  Engellilere 3 milyar
  288 bin eşi vefat eden kadına da toplam 753 milyon lira verildi. 12 yılda kamuda istihdam edilen engelli sayısı 5 binden 32 bine çıktı. Önümüzdeki 2 yılda ise 35 bin gazi şehit yakını ve sivil terör mağduru kamuda işe başlatılacak. Evde bakım hizmetinden Mart 2014 itibarıyla 431 bin 798 kişi yararlandı. Bir ayda engelli yakınlarına toplam 332 milyon 475 bin liralık ödeme yapılırken yıllık olarak yapılan yardımın miktarı 3.4 milyarı geçti.

  Ayrıca 1.3 milyon engelli ve yaşlıya 3.2 milyarlık maaş ödemesi yapıldı. Maddi durumu yetersiz ailelere çocuklarını okula göndermeleri ve sağlık hizmeti aldırmaları karşılığında yapılan "şartlı eğitim ve sağlık" yardımları da 3 milyondan fazla çocuğun yüzünü güldürdü. Ailelere bu kapsamda 742 milyon liralık destek sağlandı. Maddi yetersizlikler nedeniyle devlet yurtlarına bırakılma aşamasına gelen 55 bin çocuk için de özel olarak maaş yardımı yapıldı.

  Yardımlar 2013'de yüzde 50 arttı
  Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün'ün "Sosyal yardımlar uyuşturucu etkisi yapmaya başladığı zaman onu gözden geçirmek gerekir. Biz de şimdi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile birlikte bunu gözden geçiriyoruz" itirafının ardından Türkiye'nin ekonomik tablosundaki çarpıklık iyice günyüzüne çıktı.

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanan AKP 2012 yılında vatandaşlara dağıtacağı yardımları için 8 milyar 635 milyon 324 bin 300 lira (eski para ile 8.5 katrilyon) pay ayırmıştı. 2013 yılında bu harcamalar yüzde 50 artarak 12 milyar TL(eski para ile 12 katrilyon lira)ya çıktı. AKP muhtaç duruma düşürdüğü 19 milyon vatandaşa her yıl "sosyal yardım" adı altında devlet kesesinden milyarlarca liralık para ve eşya dağıtıyor. 2010'da 11 milyon aileye 2 milyar lira dağıtıldı. 2011'de ise yardımlarıı ikiye katladı. 19 milyon kişiye 12 milyar lira yardım dağıtan AKPyine yüzde 43 oy oranıyla yerel seçimlerden birinci parti olarak çıktı. Başbakan Tayyip Erdoğan şimdi halk oyu ile yapılacak seçimleri kazanarak Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmaya hazırlanıyor. Yeni anayasa ile "Başkanlık" ya da "Yarı Başkanlık" sistemi hedeflendiği için kesenin ağzı iyice açıldı. 2012'de Genel bütçede "sosyal güvenlik ve sosyal hizmetlere" 76.5 milyar ayrıldı. Bu paranın 12 milyar lirası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın bütçesinde vatandaşlara doğrudan mal ve nakit para yardımlarında kullanıldı. İktidarda olduğu 10 yıllık süre içinde AKP'nin yaklaşık 85 katrilyonu bir nevi seçim yatırımı olarak dağıttığı düşünülünce olayın boyutları daha net bir şekilde anlaşılıyor.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Zamlar kapıda. Hayırlı olsun.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yardımlar güzel birşey ama karşılık beklemeden yapıldığı takdirde güzeldir. Sen yardım et oy atması için de zorla bu hoş değil işte.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş