Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Twitter açıldı

  Son güncelleme: 3 Nisan 2014 19:44

  Twitter açıldı

  Anayasa Mahkemesi'nin 'hak ihlali' kararının ardından TİB Twitter'a erişim engellemesini kaldırdı. Yapılan teknik düzenlemenin ardından siteye erişim kademeli olarak kaldırılmaya başlandı.

  TİB'in Anayasa Mahkemesi'nin kararını uygulamaya koymak için sitesinde bulunan Twitter'e yönelik tedbir amaçlı erişim engeline yönelik mahkeme kararını kaldırdığı belirtildi.

  TİB'in mahkeme kararlarını sitesinden kaldırması sonrası Ulaştırma Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Ulaştırma Bakanlığı engellemenin kaldırıldığı duyuruldu.

  Teknik düzenlemenin ardından Twitter'a erişim kademeli olarak kaldırılmaya başlandı.

  Anayasa Mahkemesi'nin Twitter kararı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na bugün ulaşmıştı.

  Anayasa Mahkemesi'nin Twitter kararı bugün Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.
  Anayasa Mahkemesi dün aldığı kararla Twitter'a erişim engelinin kaldırılması gerektiğine hükmetmişti. Twitter'ın engellenmesiyle ilgili bireysel başvuruları görüşen Yüksek Mahkeme "Erişimin engellenmesinin ifade özgürlüğünün ihlali" anlamına geldiğine oybirliğiyle karar vermişti.

  Gerekçeli kararda "Twitter.com sitesine erişimin tamamen engellenmesini öngören işlemin kanuni dayanağının bulunmadığı ve bu sosyal paylaşım sitesine erişimin kanuni dayanağı olmaksızın ve sınırları belirsiz bir yasaklama kararı ile engellenmesinin demokratik toplumların en temel değerlerinden biri olan ifade özgürlüğüne ağır bir müdahale olduğu açıktır" ifadeleri kullanılmıştı.
  Türkiye'de 15 milyon aktif kullanıcısı olan sosyal paylaşım sitesi Twitter'a erişim 21 Mart gecesi engellenmişti.

  Gelişmeden 5 gün sonra Ankara 15. İdare Mahkemesi Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve Ankara Barosu'nun başvurusu üzerine TİB kararının yürütmesini durdurmuştu.

  BAKANLIK: KULLANIMA AÇILACAK
  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Twitter'ın kullanıma açılacağını belirtti. Bakanlık konuyla ilgili olarak "Anayasa Mahkemesi tarafından alınan 2 Nisan 2014 tarihli 2014-3986 sayılı bireysel başvuru kararı doğrultusunda “Twitter.com” internet sitesine yönelik uygulanmakta olan erişim engelleme tedbiri kaldırılmaktadır. Gerekli teknik düzenlemeleri müteakip söz konusu site kullanıma açılacaktır" ifadesini kullandı.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  OkyanusunKalbi, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Benim için twitter önemli değildi. Yasak devam etse de girme yollarını bulduk.

  Hala youtube'un yasaklı olmasına sinir oluyorum. Zenmate ve dns ayarları bağlantıyı yavaşlatıyor çünkü.

 3. #3
  Bad
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı Leydihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Benim için twitter önemli değildi. Yasak devam etse de girme yollarını bulduk.

  Hala youtube'un yasaklı olmasına sinir oluyorum. Zenmate ve dns ayarları bağlantıyı yavaşlatıyor çünkü.
  Standart
  77.88.8.8
  77.88.8.1

  yandex dnsleri gir yavaşlatmaz = )

  twitter cok gereksiz birşey bu arada
  Sürmenaj and OkyanusunKalbi like this.
  Ucu kırık şarap şişeleriyle bağımı kopartırken hatıralarla bileklerimden atlayan bütün alyuvarların sensizlikten gebermiş cesetler olduğunu asla sana söylemem incinirsin. Puslu bir kış sabahı palyaçoyu ölü bulacağımı da demem süpriz gibi geldi süpriz gibi gitsin..

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı Bad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Standart
  77.88.8.8
  77.88.8.1

  yandex dnsleri gir yavaşlatmaz = )

  twitter cok gereksiz birşey bu arada
  Hepsini denedim olmuyor maalesef.
  Kablosuz bağlantı da masaüstü bilgisayarına Wireless Adapter kullanırsan böyle olur işte.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart  ‘Anayasa Mahkemesi sınırları aştı’

  Haberin Tarihi: Nisan 4 2014

  Adalet Bakanı Bezir Bozdağ "Anayasa Mahkemesi çizilen sınırları aşmıştır" dedi.
  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Anayasa Mahkemesi’nin Twitter konusunda verdiği kararın yanlış olduğunu düşündüğünü söyledi. Bozdağ”Twitter ile ilgili karara baktığınız zaman bireysel başvuru hakkını kullananların yargı yoluna başvurmadıkları doğrudan Anayasa Mahkemesi’ne başvurdukları gözüküyor. Anaya Mahkemesi’ne yargı yollarını tüketmeden doğrudan başvurma hakkı yoktur. Maalesef Anayasa Mahkemesi Twitter ile ilgili verdiği kararda kanunun tanıdığı usule uymamış ve çizilen sınırları aşmıştır” dedi. Bozdağ Ergenekon Davasının gerekçeli kararı konusunda ise “Bu kararın tebliğinden sonra haklarında hüküm verilenler kararın temyiz dilekçelerini ne kadar sürede yazacaklar kararı ne kadar sürede okuyup analiz edebilecekler. İşin doğrusu onu merak ediyorum” diye konuştu.

  KAST ARAMA NİYETİNDE DEĞİLİM
  Bakan Bozdağ Yozgat’ın Şefaatli ilçesinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bozdağ Ergenekon davası ile ilgili gerekçeli kararın yazılması konusunda “Bu gerekçeli karar fevkalade uzun bir karar. Türk adli tarihi içerisinde bu kadar uzun gerekçeli bir karar var mı bilmiyorum. Herhalde yoktur bir ilk karar böyle. Önemli olan sonunda da yazılmış olmasıdır. Geç te olsa karar yazılmış olması onun olumlu bir yönüdür. Ama bu kararın tebliğinden sonra haklarında hüküm verilenler kararın temyiz dilekçelerini ne kadar sürede yazacaklar kararı ne kadar sürede okuyup analiz edebilecekler. İşin doğrusu onu merak ediyorum. Çünkü 17 bin civarında bir sayfanın okunması satır satır ayrıntılarının göz önüne alınması ve oradan bir netice çıkarılması elbette çok zaman alacaktır. Yargıtay aşaması da zaman alacaktır. Bu gerekçeli karar benim gördüğüm kadarıyla temyize başvurması süresinin uzayacağını temyiz incelemesinin de uzunca bir zaman alacağının habercisi gibi duruyor. Ben işin doğrusu kast arama niyetinde değilim” diye konuştu.

  SİYASİ YÖNÜYLE AĞIR BASAN BİR KARARDIR
  Anayasa Mahkemesi’nin kararının bağlayıcı bir karar olduğunu ifade eden Adalet Bakanı Bozdağ “Elbette uyulması ve uygulanması gerekiyor. Ama bu karar hukuki yönünden ziyade siyasi yönüyle de ağır basan bir karardır. Zira hukuken sakat bir karar. Anayasamızda bireysel başvuru hakkı tanındı. Daha sonra Anayasa Mahkemesi’nin kuruluş ve yargılama usulleri hakkında kanunda bireysel başvuru hakkının hangi hallerde kullanılacağı açıkça yazıldı. Onlardan bir tanesi kişiler eğer haklarının ihlal edildiğini düşünüyorlarsa yargıya müracaat edecekler. Yargı yollarının tüketilmesinden sonra bireysel başvuru yoluyla Anaya Mahkemesi’ne gidecekler” dedi.

  ‘Anayasa Mahkemesi sınırları aştı’
  Bozdağ Anayasa Mahkemesi’nin Tiwitter konusunda verdiği kararın yanlış olduğunu düşündüğünü söyledi. Bozdağ “Twitter ile ilgili karara baktığınız zaman bireysel başvuru hakkını kullananların yargı yoluna başvurmadıkları doğrudan Anayasa Mahkemesi’ne başvurdukları gözüküyor. Anaya Mahkemesi’ne yargı yollarını tüketmeden doğrudan başvurma hakkı yoktur. Anayasa Mahkemesi ön inceleme sırasında bu başvuruyu kabul edilmezlik nedeni ile daha işin başında reddetmesi gerekirken maalesef bunun usulen kabul edilebilirliğine karar vermiştir. Bu büyük bir yanlıştır. Anayasa Mahkemes’inin böyle bir yetkisi yoktur. Bir defa usulden reddi gerekirken işi usulden kabul edip esasa girmesi Anayasa Mahkemesi’nin yorum yoluyla kendisine yetki alanı açmasıdır. Yeni alanlar açmasıdır. Bu kabul edilebilir bir durum değildir” dedi.

  ANAYASA MAHKEMESİNİN BÖYLE BİR YETKİSİ YOKTUR
  Bu kararı olumlu karşılayanların belki bu işin hukuki garabetini belki bilmediğini de belirten Bozdağ “Ben beklerdim ki bu kararın içerisinde Tiwitter’in Türk mahkemesi kararlarını yok sayan yaklaşımına dair de bir değerlendirme yapsın. Almanya’nın Amerika’nın Fransa’nın kararlarını Tivitter aynen uygularken Türkiye mahkemelerinin kararlarını uygulamaması üzerinde de Anayasa Mahkemesi’nin durması lazımdı. Tivitter bundan sonra niye uygulasın. Nasıl olsa Anayasa Mahkemesi var. Türk mahkemesinin kararı üzerine Tivitter’in yapmadığı uygulamayı adeta himaye eden bir karar ortaya çıkmıştır. Bu yönüyle de bu kararın yanlış olduğunu düşünüyorum. Ayrıca idare mahkemesinde görülen bir dava var. O davya ilişkin yürütmeyi durdurma kararı verilmiş Anayasa Mahkemesi verdiği bu kararla idare mahkemesinde görülen bir davayı esastan çözmüştür.

  Anayasa Mahkemesi’nin böyle bir yetkisi de yoktur. Anayasa Mahkemesi Yargıtay’ın üzerinde bir temyiz mahkemesi olmadığı gibi Danıştay üzerinde bir temyiz mahkemesi olmadığı gibi ilk derece mahkemeler üzerinde de bir temyiz mahkemesi değildir. Ancak Anayasa Mahkemesi son zamanlarda verdiği kararlara Yargıtay’ın ve Danıştay’ın üzerinde hatta ilk derece mahkemelerin üzerinde bir temyiz mahkemesi pozisyonuna doğru ilerlemektedir. Bu Türkiye için doğru bir ilerleyiş değildir. Maalesef Anayasa Mahkemesi Twitter ile ilgili verdiği kararda kanunun tanıdığı usule uymamış ve çizilen sınırları aşmıştır” dedi. (DHA)

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş