Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Berkin Elvan'ı on binler uğurluyor İZLE

  Berkin Elvan'ı on binler uğurluyor İZLE

  Berkin Elvan'ın cenazesinin bulunduğu Okmeydanı Cemevi önündeki kalabalık her geçen dakika artıyor.

  Haberin Tarihi: 12.03.2014 - 10:18


  Gezi parkı eylemlerinde polisin attığı gaz fişeğinin kafasına çarpması sonucunda komaya giren ve 269 gün sonra dün hayatını kaybeden Berkin Elvan bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.

  CENAZE MEZARLIĞA GÖTÜRÜLÜYOR

  Berkin Elvan için cenaze töreni saat 12.30'a dogru başladı. Cenaze töreninin ardından kalabalık. Berkin'in başından vurulduğu yere doğru yürüyüşe geçti. Okmeydanı Cemevi'nin bulunduğu Çınar sokak yavaş yavaş boşaldı. Kalabalık Berkin Elvan'ın başından vurulduğu yerde anma yapıldı.

  "MİLYONLARCA BERKİN'İM VAR ARTIK"

  Baba Sami Elvan oğlunun tabutu başında "Berkin'i artık sonsuzluğa uğurladık. Berkin'im gitti ama milyonlarca Berkin'im var artık" dedi.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  "15'İNDE BİR FİDAN BERKİN ELVAN"

  Sabahın erken saatlerinden itibaren cenazenin kaldırılacağı Okmeydanı Cemevi önünde toplanan vatandaşlar 'Umudun çocuğu Berkin Elvan' 'Katil devlet hesap verecek' '15'inde bir fidan Berkin Elvan' şeklinde sloganlar attı.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  CEMEVİ İÇİNDE BERKİN ELVAN KÖŞESİ

  Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan da taziyeleri kabul ederken cemevi içinde karanfiller içinde Berkin Elvan köşesi dikkat çekti. Berkin Elvan'ın cenazesi için saat 12.00'de Okmeydanı Cemevi'nde tören yapıldı.


  SARIGÜL DE CENAZEYE GELDİ

  CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül de Berkin Elvan'ın cenazesine gelenler arasında. Sarıgül yanındaki ekiple birlikte Okmeydanı Cemevi'ne geldi.

  TUNCAY ÖZKAN DA CENAZEYE KATILDI

  Diğer yandan; Ergenekon davasından tahliye edilen gazeteci Tuncay Özkan'da Berkin Elvan'ın cenaze törenine katıldı.

  KILIÇDAROĞLU ÇELENK GÖNDERDİ

  CHP lideri Kılıçdaroğlu ise Berkin Elvan'ın cenazesine gelmek yerine çelenk göndermeyi tercih etti. Kılıçdaroğlu 3 ilde düzenlenen yerel seçim mitinginde konuşma yapacak.


  İTÜ'LÜ ÖĞRENCİLERDEN SES ÇIKARMA EYLEMİ

  İstanbul Teknik Üniversitesi( İTÜ) öğrencileri Berkin Elvan için üniversitenin yemekhanesinde 'ses çıkarma' eylemi gerçekleştirdi. İTÜ yemekhanesinde bir araya gelen üniversite öğrencileri öğle yemeğinden önce Berkin Elvan için eylem yaptı. Bunun üzerine yemekhanede bulunan öğrenciler ellerindeki bardak çatal ve kaşıkları yemekhanedeki masalara 1 dakika vurarak eylemlerini gerçekleştirdi.
  13:15 itibariyle Okmeydanı;
  Berkin Elvan'ın cenazesi için toplanan grup Şişli Meydanı’ndan Feriköy Mezarlığı’na yürüyor. Grubun yürüyüşü nedeniyle Okmeydanı trafiğe kapandı.

  GEZİ PARKI KAPATILDI

  13:07 itibariyle Gezi Parkı kapatıldı: Taksim'de erken saatlerden itibaren önlem almaya başlayan polis Gezi Parkı'nı vatandaşlara kapattı. Taksim Meydanı'na da otobüslerle çok sayıda polis getirildi. Polisin meydandaki geniş güvenlik önlemleri sürüyor.
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Fethullah Gülen'den Berkin Elvan için taziye mesajı

  Fethullah Gülen'den Berkin Elvan için taziye mesajı

  Gezi olaylarında başına isabet eden gaz fişeğiyle ağır yaralanan ve dün sabah hayatını kaybeden Berkin Elvan için Gülen'den taziye mesajı geldi.

  Haberin Tarihi: 12.03.2014 - 01:00
  Uzun zamandır sessizliğini koruyan Fethullah Gülen Gezi Parkı olayları sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ailesine başsağlığı diledi. Mesajında "devlet aklının öfke ve kine mağlub olduğu zor günler geçirmekteyiz." vurgusu yaptı. Olayların körüklendiğini söyledi.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  "DEVLET YANGINI KÖRÜKLÜYOR"

  "Sağduyu ve uzlaşıyla örgülenmesi gereken devlet aklının öfke ve kine mağlub olduğu zor günler geçirmekteyiz. Bu nefret atmosferi toplumun muhtaç olduğu sevgi sükunet ve birbirini anlama çabasını ortadan kaldırmakta; yukarıdan aşağıya doğru çatışmacı bir üslûbu telkin etmektedir. Bir AVM inadıyla başlayan hadiseler teskin edileceğine kutuplaştırıcı bir dille körüklenmiş ve bugüne kadar birçok gencimizin hayatını kaybetmesine sebep olmuştur. 15 yaşındaki küçük Berkin Elvan bu atmosferin son kurbanı."

  BERKİN İÇİN BAŞSAĞLIĞI

  "Elvan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diler bugüne kadar pek çok acıyla dağidâr olmuş ama temkin ve teyakkuzunu korumayı başarmış Alevi kardeşlerimize sabrı cemil niyaz ederim."

  ZAMAN'IN İKİ FARKLI BAŞLIĞI

  Öte yandan Zaman gazetesinin 16 Kasım 2013'te attığı Berkin Elvan başlığı ile dün attığı başlık da dikkat çekti. Zaman aylar önce "Berkin Elvan'ı bahane edip Okmeydanı'nı savaş alanına çevirdiler" derken dün ise "Berkin Elvan eylemine polis müdahalesi" dedi.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Berkin Elvan'ın ölümünü böyle protesto ettiler

  Berkin Elvan'ın ölümünü böyle protesto ettiler

  Gezi Parkı olayları sırasında yaralanan ve dün hayatını kaybeden Berkin Elvan için yurt genelinde eylemler düzenlendi.

  Haberin Tarihi: 11.03.2014 - 21:54  Beyoğlu Galatasaray Lisesi önünde toplanan grup Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin protesto gösterisi düzenledi. Grup buradan Taksim Meydan'a doğru yürüyüşe geçti.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Taksim Meydan'ına yakın bir yere kadar yürüyen grubun meydana çıkışına polis izin vermedi. Polisin dağılın uyarılarını dikkate almayan gruba polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

  Grup ile polis arasındaki çatışma ara sokaklarda devam etti.


  BEŞİKTAŞ'TA EYLEM

  Beşiktaş Çarşı'da Kartal heykeli önünde toplanan kalabalık slogan atarak eylem yaptı. Kalabalık Ak Parti'nin bir hafta önce açılan seçim bürosunu dağıttı. Daha sonra Şişli tarafından Taksim'e doğru yürüyüş başladı. Polis kalabalığa Harbiye Orduevi önünde gazla müdahale etti.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  KADIKÖY'DE MÜDAHALE

  Kadıköy'de de Berkin Elvan'ın ölümünü protesto etmek için Kadıköy'de toplanan gruba polis biber gazlı müdahalede bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşu üyelerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi saat 19.00'da Kadıköy'deki Boğa heykeli önünde toplandı. "Berkin'i toprağa değil öfkemize gömüyoruz" yazılı pankart açan katılımcılar "Berkin Elvan ölümsüzdür" "Katiller hesap verecek" şeklinde slogan attı.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Kalabalık içinde bazıları meşale yakarak bazıları düdük çalarak bazıları da zıplayarak protesto gösterisinde bulundu. Eylemciler yere yazdıkları "Berkin Elvan ölümsüzdür" yazısının üzerine ekmek zil papatya ve karanfil bıraktılar. Bir saat süren bekleyişin ardından polis göstericileri dağılmaları konusunda uyardı. Göstericiler dağılmayınca polis biber gazlı müdahalede bulundu. Eylemciler ara sokaklara dağıldı.


  NİŞANTAŞI'NDA ÇATIŞMA

  Beşiktaş'tan yürüyen bazı gruplar Nişantaşı'nın çeşitli noktalarına barikatlar kurarak polisle çatışmaya girdi.

  Elazığ'da Yunus Emre Bulvarı'ndaki BDP seçim bürosu önünde toplanan grup Gezi Parkı odaklı eylemler sırasında yaralanan Berkin Elvan'ın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesi nedeniyle sloganlar atarak Hozat Garajı'na kadar yürüdü. Burada bir süre oturma eylemi yapan grup tekrar sloganlar eşliğinde BDP seçim bürosunun önüne döndü.

  Gruptakiler daha sonra dağıldı.

  MERSİN

  Mersin'de Forum AVM önünde yolu trafiğe kapatan bir grup GMK Bulvarı'ndan İnönü Bulvarı'ndaki AK Parti Yenişehir ilçe binasına doğru yürüyüşe geçti. Burada önlem alan güvenlik güçlerince taş ve havai fişek atan gruba müdahale edildi.

  Yola çöp konteynerleri ile barikat kurup taşlı ve havai fişekli saldırıda bulunan grubu polis tazyikli su ve biber gazıyla dağıtmaya çalıştı.

  Kentin ara sokaklarına dağılan gruplar zaman zaman izinsiz gösterilerini sürdürdü.

  BİLECİK

  Bilecik'te Türkiye Gençlik Birliği ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi bir grup Berkin Elvan'ın ölümü nedeniyle oturma eylemi yaptı.

  Şehitler Parkı'nda toplanan grup ellerinde taşıdıkları "Çocuklar Uyuyunca Susuyor Ölünce Değil!" "Bilecik Susma" "Sen Gazdan Kaçamazsın Ben Hızlı Koşarım Anne! Ekmeği Ben Alırım..." "Anaların Öfkesi Katilleri Boğacak" yazılı dövizlerle yarım saat süren oturma eylemi gerçekleştirdi.

  Yapılan basın açıklamasının ardından bir süre slogan atan gruptakiler dağıldı.

  BARTIN

  Hükümet Caddesi'ndeki eski belediye binası önünde sivil toplum kuruluşlarının üyeleriyle öğrencilerden oluşan yaklaşık 50 kişilik grup Berkin Elvan'ın fotoğrafının yer aldığı standın önüne mum karanfil ve ekmek koydu. Grup adına basın açıklaması yapıldı.
  Dövizler taşıyan ve sloganlar atan gruptakiler daha sonra dağıldı.

  EDİRNE

  Zübeyde Hanım Parkı'nda Berkin Elvan'ın posterlerini taşıyan bir grup slogan atarak AK Parti Edirne İl Başkanlığı önüne geldi. Burada saygı duruşunda bulunan gruptakiler bir süre oturma eylemi yaptı.

  Grup adına basın açıklamasını okuyan Gizem Dokur ekmek almak için dışarı çıkan ve Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yaralanarak 269 gün sonra hayatını kaybettiğini söyledi. Bir süre slogan atan gruptakiler olaysız dağıldı.

  Uzunköprü'de arasında öğrencilerin de olduğu bir grup Cumhuriyet Caddesi'nde protesto eylemi yaptı.

  TUNCELİ

  Bazı siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşu üyelerinin de arasında bulunduğu yaklaşık 500 kişi Ovacık ilçesinde Yeşilyazı Caddesi'nden Ovacık Belediyesi kadar yürüdü. Gruptakiler belediye binası önünde bir süre slogan attı.

  Katılımcılar adına konuşan Umut Ayata Berkin Elvan'ın ailesine başsağlığı diledi. Grup bir dakikalık saygı duruşunun ardından dağıldı. Eyleme Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de katıldı.

  BOLU

  Bolu'da Hükümet Meydanı'nda bazı sivil toplum kuruluşlarının üyeleriyle öğrencilerden oluşan grup sloganlar atarak İzzet Baysal Caddesi'nde yürüyüş yaptı.

  Yaklaşık 200 metre yürüyen grup çevik kuvvet ekipleri tarafından durduruldu. Burada da slogan atmaya devam eden grup daha sonra basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının ardından tekrar Hükümet Meydanı'na dönen grup burada bir süre bekledikten sonra dağıldı.

  GAZİANTEP

  Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) önünde Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri Berkin Elvan'ın posterinin üzerine ekmek bıraktı.

  "Hükümet İstifa" "Berkin Elvan Ölümsüzdür" sloganları atan grup üyeleri Elvan ve Gezi olaylarında hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

  Gruptakiler daha sonra ellerinde ekmek ve dövizlerle slogan atarak Üniversite Bulvarı'ndan Karataş istikametine doğru yürüyüşe geçti. Hükümeti istifaya çağıran platform üyeleri AK Parti seçim koordinasyon merkezine yürümek istedi. Bir grup seçim bürosunun önündeki bayrak ve posterleri indirmeye çalıştı.
  Merkez önünde önlem alan çevik kuvvet ekipleri gruba izin vermedi. Büro önünden ayrılarak tekrar yürüyüşe geçen eylemciler bilboardlardaki Başbakan Erdoğan'ın posterlerini yırttı.

  Eylemcilerden bazıları da ellerindeki cisimleri çevik kuvvet ekiplerine ve camlara fırlattı. Tekrar üniversite önüne gelen gruptakiler burada bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra dağıldı.

  KIRKLARELİ

  Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan bir grup "Berkin Elvan Ölümsüzdür" sloganı attı. Ellerinde dövizler ve ekmek taşıyarak Kültür Anıt Park'a kadar yürüyen gruptakiler adına basın açıklaması yapıldı.

  Açıklamayı okuyan Bahar İmre 15 yaşında ekmek almaya giderken atılan gaz bombası ile yaralanarak hayatını kaybeden Berkin Elvan'ı hiçbir zaman unutmayacaklarını kaydetti.
  Gruptakiler daha sonra yaktıkları mumların arasına karanfil ve ekmek bıraktı 10 dakikalık oturma eyleminin ardından dağıldı.
  Lüleburgaz ilçesinde de bir grup tarafından Berkin Elvan'ın ölümü nedeniyle protesto eylemi yapıldı.

  MUĞLA

  Sınırsızlık Meydanı'nda bir araya gelerek şehirde tur atan bir grup sloganlar atarak yürüdükten sonra tekrar aynı yerde toplandı.

  AK Parti Muğla İl Başkanlığına yürümek isteyen grubu polis uyardı. Uyarıyı dikkate almayarak yürümeye devam etmek isteyen kalabalığa çevik kuvvet ekipleri gazla müdahalede bulundu. Gruptakiler de polislere taş atarak karşılık verdi.
  Marmaris'te Atatürk Meydanı'nda toplanan bir grup mumlar yaktı polis ve hükümet aleyhine sloganlar attı.

  Fethiye ilçesinde Belediyesi Kültür Merkezi önünde bir grup merdivenlerde oturarak üzerinde "Berkin Elvan Ölümsüzdür" "Çocuklar Uyurken Susulur Ölürken Değil" yazan dövizler açtı.

  Bodrum ilçesinde Belediye Meydanı'nda toplanan bir grup Berkin Elvan için saygı duruşunda bulunup dövizler açtı sloganlar attı. Berkin Elvan için meydanda lokma tatlısı dağıtıldı.

  BATMAN

  Atatürk Parkı'nda arasında bazı siyasi partiler ve Batman Demokrasi Platformu üyelerinin de yer aldığı grup Berkin Elvan'ın fotoğrafının yer aldığı standın önüne mum karanfil ve ekmek koydu.

  Halkların Demokrasi Partisi il Başkanı Mahmut Çiftçi yaptığı konuşmada Berkin Elvan'ı unutmayacaklarını anısını demokrasi barış eşitlik ve özgürlük mücadelelerinde yaşatacaklarını söyledi.

  Gruptakiler oturma eyleminin ardından dağıldı.


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Enson haberin yorumcularına tav oluyorum. Hepsini seçmişler sanki. Çocukları veya kardeşleri varsa Allah onlara da gösterir de bilip bilmeden günah almak ne demekmiş görür vicdansız köpekler.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı Leydihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Enson haberin yorumcularına tav oluyorum. Hepsini seçmişler sanki. Çocukları veya kardeşleri varsa Allah onlara da gösterir de bilip bilmeden günah almak ne demekmiş görür vicdansız köpekler.
  Ben de yorumlara dikkat ettim.
  Hı hıı Berkin ekmek almaya gitmedi. Hıı hıı suratında maske vardı polislere taş atıyordu. Oh canıma değsin diyenlere belanın en büyüğünü okuyorum.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş