Galatasaray'ın efsane isimlerinden Bülent Korkmaz sarı kırmızılı takımdaki transferler konusuna eleştiri getirdi.Haberin Tarihi:
04 Mart 2014 13:45

Galatasaray'ın efsane ismi Bülent Korkmaz Başkan Ünal Aysal'ın ''Altyapıdan çıkacak 11 oyuncuyla Avrupa'da kupa kaldıracağız'' sözleri hakkında açıklamalarda bulundu.

''G.SARAY'DA TRANSFERLERİ KİM YAPIYOR?''
Bülent Korkmaz NTV Spor ekranlarında sarı kırmızılı takımın transfer politikası hakkında konuşurken ''Galatasaray'da transferlere kim karar veriyor merak ediyorum. Mancini sadece Alex Telles'i istemiş peki diğerlerini kim yapıyor? Ben scout ekibinin transferlerden haberi olduğunu düşünmüyorum. Bir transfer politikanız olur 10 transfer yaparsınız ikisinde yanılırsınız. Ancak Galatasaray 10 transferde sadece iki doğru hamle yaptı.'' dedi.

''ALTYAPIDA OYUNCU YOK''
Aysal'ın sözleri hakkında ise Korkmaz ''Bu transfer politikasını da geçin başkan altyapıdan çıkan 11 oyuncuyla Avrupa'da kupa kaldıracağız diyor. Altyapıda 2000 yılından sonra bence oyuncu yok. Altyapıda oynayan oyuncular kusura bakmasın. Nasıl olacak o zaman bu iş? En az 5 yıla ihtiyacı var Galatasaray'ın.'' yorumunda bulundu.

AYSAL NE DEMİŞTİ?
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal kulübün resmi yayın organı olan derginin Mart sayısındaki yazısının son satırlarında "Almanya Hollanda Belçika İsrail ABD büyüteç altında. Türk Telekom Arena'da ve Florya Metin Oktay Tesisleri'nde her gün Galatasaray'a yakışır altyapı çözümü çalışılıyor.

Biliyorum ki Emre Canların İbrahimlerin Berklerin A takımı formasıyla maçlara çıkması hepimizi heyecanlandırıyor. Bülent Ünder hocamızın bir sözü var bizlere. Avrupa kupasını bu kez altyapıdan yetişmiş 11 oyuncumuzla kaldıracağız. 'Her Galatasaraylı bu muhteşem hedefin arkasında durmalı' desem sizlerden çok şey istemiş olur muyum?" ifadelerini kullanmıştı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]: Fotospor