Fenerbahçe'nin genç yıldızı Salih Uçan İtalyan takımı Roma'nın gündeminden düşmüyor. İşte Roma'nın Salih Uçan'ın liderliğinde gelecek 11'i.

Haberin Tarihi:
30 Ocak 2014 11:41
İtalya Serie A takımlarından Roma'nın en büyük hedefi 20 yaşın altında bulunan geleceğin yıldız adayı oyuncularından bir rüya takım oluşturmak.

Bu görüş çerçevesinde Roma'nın orta sahasını yönetecek isim Fenerbahçe'nin genç yıldızı Salih Uçan olacak.

Roma'nın yaz aylarında Kevin Strootman Pjanic Mehdi Benatia ve Gervinho ile yollarını ayrıabileceği ifade edilirken bunların yerine alınacak isimlerin tümünün geleceğin yıldızlarından seçileceği belirtildi.

4-3-3 sitemiyle oynayacak Roma'nın gelecek seneki kadrosunun şu şekilde dizayn edilmesi düşünülüyor.

Savunma dörtlüsü : Belgrad'dan Petar Golubovic altyapıdan Tin Jedvaj ve Alessio Romagnoli Coritiba'dan Abner.

Orta saha üçlüsü: Boca Juniors takımından Leandro Paredes Fenerbahçe'den Salih Uçan Hagi'nin takımından Nemanja Radonjic.

İleri üçlü: Barcelona B takımından Antonio Sanabria FC Nitra'dan Tomas Vestenicky ve Halmstads takımından Valmir Berisha.

Bu oyuncuların hepsinin 20'li yaşlarının altında olduğu biliniyor. Roma bu projeyi hayata geçirerek geleceğin takımını kurmayı planlıyor.

Salih Uçan'a yükelencek görev ise takımda şu an için lider olarak bulunan Miralem Pjanic'in ayrılmasıyla yeni lider olması. Salih Uçan'ın genç yaşta milli takıma seçilerek kendini ispatladığı düşünülüyor.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Fotospor Dış Haberler