Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Salihoğlu dediğini yaptı!  Haberin Tarihi: Ocak 29 2014

  Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) kararıyla İstanbul Başsavcılığı görevine atanan Hadi Salihoğlu görevi devraltıktan 9 gün sonra adliyede değişiklikler yaptı.

  192 savcının görev yaptığı İstanbul Adalet Sarayı’nda Başsavcı Salihoğlu çok sayıda savcının görev yerini değişitirirken hali hazırda görev yapan bazı savcılara da ek görevler verdi.

  Göreve geldiğinde esaslı görev değişiklikleri yapacağını söyleyen Salihoğlu ‘Teknik Büro’ adında yeni bir büro kurdu.

  “Çalışma Talimatı ve Yeni İş Bölümü Değişikliği” başlığı altında yazılan talimat yazısı başsavcı vekilleri ve savcılara gönderildi. Altında Başsavcı Hadi Salihoğlu’nun imzasını taşıyan talimat yazısında adliye bünyesinde ‘Teknik Büro’ adı altında yeni bir büro kurduğunu açıklandı. Talimata göre teknik ve fiziki takip yaptırmak isteyen bir savcının suç işlendiğine dair kuvvetli şüphe sebeplerinin bulunması ve başka suretli delil elde edilmesi imkanının olmaması halinde soruşturma savcısı teknik ve fiziki takip istemini Teknik Büro’ya iletecek ve gerekçelerini de açıklayacak. Talebin uygun olup olmadığına teknik büro da görevli savcı karar verecek. Teknik Büro savcısı kararı yerinde bulursa dinleme ve izleme talebi mahkemeye iletilecek. Talimatta “Tüm bürolarda CMK’nın 135137139 ve 140. Maddeleri gereğince teknik ve fiziki takip yapılacak ve gizli soruşturmacı atanacak soruşturma evraklarında tek bir cumhuriyet savcısının sorumluluğunda ve belirli katipler görevlendirilerek teknik ve fiziki takip işlemleri ile gizli soruşturmacı atanma işlemlerinin yapılabilmesi amacıyla Teknik Büro adında yeni büro kurulmuştur’ denildi.

  İKİ BÜRO GENEL SORUŞTURMAYA BAĞLANDI
  1 Ekim 2012 tarihinde yürürlüğe konan çalışma talimatını değiştiren Salihoğlu Sahtecilik ve Dolandırıcılık Suçları Soruşturma Bürosu ile Malvarlığına Karşı Suçlar Soruşturma Bürosunu kapattı. Bu iki büro Genel Soruşturma Bürosu adı altında birleştirildi.

  ‘KAÇAKÇILIK TOPLUMSAL OLAYLAR VE ÖRGÜTLÜ SUÇLAR SORUŞTURMA BÜROSU’
  Yeni talimata göre eski Başsavvcı vekili Ali Güngör’ün başında bulunduğu Ekonomik Suçlar Soruşturma Bürosu eski Başsavcı vekili Zekeriya Öz‘ün başında bulunduğu Kaçakçılık-Nakrotik Suçlar Soruşturma Bürosu ve eski Başsavcı vekili Fikret Seçen’in başında bulunduğu Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tek bir çatı altında toplandı. Bu büroların görev alanını giren suçların birbirine yakın ve ilgili olduğunu belirten Başsavcı Salihoğlu bu üç büronun ‘Kaçakçılık Toplumsal Olaylar ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’ adı altında birleştirilmesine karar verdi. Bu büro ayrıca Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda düzenlenen suçlara da bakacak. ‘Kaçakçılık Toplumsal Olaylar ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu” ve yeni kurulan Teknik Büro’nun başına Başsavcı Vekili Orhan Kapıcı getirildi. Teknik Büro’da Selamettin Celep Cumhuriyet Savcısı olarak görevlendirildi.

  ÖRGÜT SUÇ EVRAKLARI DOĞRUDAN SAVCIYA GİTMEYECEK
  Başsavcı Salihoğlu bürolara gelen evraklardan ‘örgütlü suç kapsamında’ olan evraklarında doğrudan savcılara gitmesini de yasakladı. Yeni talimata göre Kaçakçılık Toplumsal Olaylar ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’na gelen evraklardan ‘örgütlü suç kapsamında olanlar’ otomatik tevziye tabi tutulmadan önce ilgili Cumhuriyet Başsavcı vekili tarafından incelenecek. Bürodaki cumhuriyet savcısına bizzat başsavcı vekili tarafından verilecek.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yalakalık diz boyu!


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş