Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart TOKİ'den "İstanbul 3. Havaalanı Projesi" Açıklaması

  Haberin Tarihi:
  19 Ocak 2014

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) "İstanbul 3. Havaalanı Projesi"ne ilişkin son zamanlarda görsel ve yazılı basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.


  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) "İstanbul 3. Havaalanı Projesi"ne ilişkin son zamanlarda görsel ve yazılı basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

  TOKİ'den yapılan yazılı açıklamada son günlerde bazı basın yayın organlarında yer alan "İstanbul 3. Havaalanı Projesi" kamulaştırma süreciyle ilgili "gerçek olmayan bilgilerle yapılan" haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapma gereği duyulduğu ifade edildi.

  Açıklamada İstanbul Avrupa yakası Rezerv Yapı Alanı'nda yer alan "İstanbul 3. Havaalanı Projesi" için kamulaştırma çalışmalarının yürütüldüğü hatırlatılarak "Havaalanı Kamulaştırma alanı yaklaşık 7 bin 700 hektar olup bu alanın yaklaşık 1525 hektarlık kısmı özel mülkiyete konu olup gerekli bütçe ayrılmıştır. Proje alanının geriye kalan kısmının tamamı kamu tasarrufundadır. Kamulaştırma bedelinin tespit yöntemi ise; 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanunun 11. Maddesinde belirtilen hüküm usul esas ve bilimsel çalışmalar ve SPK lisanslı Ekspertiz verileri esas alınarak fiyat tespitleri yapılmaktadır" ifadelerine yer verildi.

  -KAMULAŞTIRMALARIN BAŞKA BİR AMAÇLA KULLANILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL-

  İstanbul 3. Havaalanı Projesinin ülke ve dünya ölçeğinde bir yatırım olması sebebiyle projenin daha hızlı ilerleyebilmesi için Bakanlar Kurulu'nun 2 Ocak 2014 tarihli kararı ile TOKİ'ye "Acele Kamulaştırma" yetkisi verildiği vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

  "İdaremizce bölgede yapılan Kamulaştırmalar İstanbul 3. Havaalanı projesi için yapılmakta olup başka bir amaçla kullanılması söz konusu değildir. Kamulaştırma işleminin tamamlanmasından sonra bahse konu taşınmazlar; İstanbul 3. Havaalanı Projesinin gerçekleştirilebilmesi amacıyla Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına tahsis edilmek şartıyla Hazineye devredilecektir. Sonuç olarak; son zamanlarda bahse konu bölgeye ilişkin gerek görsel gerekse yazılı basında İdaremiz aleyhine çıkan haberler gerçeği yansıtmamakta olup İdaremizce yapılan tüm çalışmalar ilgili Kanun ve Yönetmelikler çerçevesinde yürütülmektedir. Bu durum göz önünde bulundurularak yanlış haberlere itibar edilmemesi kamuoyuna saygıyla duyurulur."

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Dur bakalım bu işin içinden de ne çıkacak.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş