Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Erdoğan’dan çok sert sözler!

  Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Hedefine Gülen cemaatini alan Erdoğan HSYK düzenlemesi ile ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

  Haberin Tarihi: Ocak 14 2014

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu komplo olarak niteleyerek “Virüs vücuda girmiş sinsi şekilde yerleşmiş çoğalmış vücudu esir almak üzere harekete geçiyor. Ancak bu bünye kendisini sinsi virüslere teslim edecek kadar zayıf bir bünye değildir” dedi.

  Erdoğan 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu ile ilgili şunları söyledi:
  3 Aralık tarihinden bugüne kadar sizlerle bir araya gelemedik. Bu bir buçuk aylık süreç içinde. En ahlaksız darbe girişimine tevessül edildi. 17 Aralık Türkiye’nin demokrasi ve hukuk tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. 17 aralık komplosu hazırlama şekli uygulama aşaması diğer tüm darbe girişimlerini geride bırakmış millete devlete yönelik ihanet hareketi olarak kayıtlara geçmiştir.

  17 Aralık sabahı belli merkezlere baskınlar yapılıyor gözaltına alınıyor. Bilgilendirme gereken sorumlular bilgilendirilmiyor. Yargı ve emniyet içindeki bir örgüt tamamen gizli olarak yürüttükleri soruşturmaları seçimlere 35 ay kala manidar bir zamanda düğmeye basıyorlar. Geçmişi üç yıla kadar uzanıyor. Aklınız neredeydi? Bunu sormazlar mı? Demek ki burada niyet apaçık ortada.

  İhanet projenin paydaşları da derhal harekete geçiyor. Malum medya kendilerine servis edilen gizlilik kaydı olan bu fotoğraf ve görüntüleri yayınlamaya başlıyor. Muhalefet hükümete yönelik saldırılara başlıyorlar. Belli sermaye çevreleri harekete geçiyorlar. İçerde ve dışarda belli odaklar derhal harekete geçiyorlar. Şantaj çeteleri acayip çalışıyor. Dikkatinizi çekiyorum. Akşam olduğunda adeta soruşturma sorgu tamamlanıyor ve zanlıların tamamı onlarla birlikte bakanlarımız hükümetimiz suçlu ilan ediliyor.

  Düşünebiliyor musunuz 25 çuval gelecek bu çuvallar mühürlü açılmadan anında adım atılacak. Böyle bir şey olabilir mi? Bu işin nasıl yürüdüğü nasıl yürütüldüğü çok açık net ortada. Sabah operasyon yapılıyor 12 saat sonra infaz tamamlanıyor.

  Zanlıların tamamı yakınlarıyla birlikte adeta linç ediliyor. Olaylar iki tane ayrı mahkemede yürütülüyor.

  ‘ALGI OPERASYONU’
  Tam bir algı operasyonu. Hem içerden hem dışardan çok ağır bir linç hareketi. Her şey hazırlanmış. kimin nerede duracağı hangi vazifeyi yerine getireceği tek tek belirlenmiş. Sosyal medyada operasyon başlatılmış. Medyada görevler verilmiş. Belli sermaye çevrelerine mesajlar gitmiş. Uluslararası kuruluşlara yalan yanlış bilgiler aktarılmış. Ekonomiyi etkilemek üzere piyasalara kötümserlik pompalanmış.

  Maşa olarak kullanılan örgüt tüm taraftarlarını harekete geçirmiş. Bir anda itibarsızlaştırma girişimleri başlamış. İftira yalan tehdit korkutma sindirme şantaj her ne varsa devreye alınmış.

  ‘YILLARDIR HAZIRLIĞI YAPILAN SENARYO’
  Yolsuzluk süsü verilerek bir anda Türkiye’de büyük bir belirsizlik oluşturmak için ne gerekiyorsa hepsi harekete geçirilmiş. Yıllardır hazırlığı yapılan senaryo seçime 35 ay kala devreye sokulmuş.

  Burada gelişmeleri son derece soğukkanlılıkla takip ettiğimizi söyleyebilirim. Bu bizim için ilk değildi. Daha önce de yaptılar. Eğer biz telaşa kapılmış olsaydık onlara hizmet etmiş olurduk. Tedbirlerimizi aldık.

  Ben bu kürsüden defalarca bu tür senaryolara dikkatlerinizi çektim. Muhalefetin umutsuz olduğunu siyaset dışı odakların umutsuz olduğunu bu çevrelerin çirkin eylemlerin içine gireceğini defalarca hatırlattım.

  “ÇİRKİN TEZGÂHIN TEZAHÜR ETTİĞİ TARİH”
  Sandıkta Ak Parti ile rekabet edemeyeceklerin anladıkları çok çirkin yollara tevessül edeceğini ifade ettim. 17 Aralık bu çirkin tezgâhın tezahür ettiği tarih oldu.

  Bu tezgahı yapanlar birkaç yerde yanlış yaptılar. Birincisi milletin seçilmiş hükümete yönelik muhabbetini hesaba katamadılar. Kamuoyu algısını esaret almaya yönelik yoğun operasyonlara rağmen aziz milletimiz tuzağı gördü. Bu tuzağa karşı tavrını çok net olarak ortaya koydu.

  17 Aralık sonrasında Samsun Ünye Ordu Görele Giresun Trabzon Sakarya Manisa ve ilçelerinde İzmir’de Ankara ve İstanbul’da halkımızın normalin üzerinde çok çok farklı bir heyecanla desteğine şahit olduk.

  ‘KUŞ KATLİAMI YAPMAK İSTİYORLAR’
  Yapılanın bir komplo darbe girişimi olduğunu gördüler ve Allah onlardan razı olsun hepsi de yüreklerini ortaya koydular. Yolsuzluk iftirasıyla hükümeti yıpratalım derken bazı hesaplarını da görmek istiyorlardı. Bir taşla acaba kuş katliamı yapabilir miyiz diyorlardı. Türkiye üzerine kimin ne hesabı varsa bu operasyonun içine dahil ederek arzularını yerine getirmeye çalıştılar.

  “MAVİ MARMARA’NIN İNTİKAMI…”
  Türkiye’nin ekonomisini de alt üst edelim dediler. Faizleri yükseltip kazanalım dediler. Enerji politikalarını sarsalım dediler. İstikrarlı büyüyüşü engelleyelim dediler. Mavi Marmara’nın İran’da Irak’ta ilkeli dış politikanın intikamını alalım dediler.

  Dünyada artık sesi çok çıkan itibarı her geçen gün artan Türkiye’nin yükselişini durduralım dediler. Millî birlik ve kardeşlik surecini bozalım yeniden gençlerin ölmesini ve öldürmesini sağlayalım dediler.

  ‘O TUZAK AYAKLARINA DOLAŞTI’
  Bir tek operasyon paketinin içine kirli niyeti koydular ve işte o tuzak ayaklarına dolaştı.
  Bize dış mihrakları soruyorlar. Allah aşkına soruyorum bu operasyon eğer başarıya ulaşmış olsaydı kazanan kim olacaktı? Bu operasyondan Türkiye’nin aziz milletimizin kazanacağını iddia edecek bir tek aklı selim sahibi bulabilir misiniz?

  Faiz silah savaş lobilerinin kazanacağı operasyonun yerli olabilme ihtimali var mıdır? Bu operasyon milli olan ne varsa ona kast etmiştir.
  Milli iradeye kast etmiştir. Halkbank’a kast etmiş dolayısıyla milli bankamıza kast etmiştir. Milli çıkarlarımıza kast etmiştir. Kardeşlik sürecimize MİT’e kast etmiştir. Bu ülkenin milli istihbarat teşkilatı Türkmen kardeşlerimize yardım götürülürken Adana’dan bir savcı bunu engellemek için elinden geleni yapıyor. Dünyanın hiçbir yerinde bir yargı mensubunun kendi ülkesinin istihbarat mensubuna hasmane tutum olduğu görülemez.

  Reyhanlı’daki olaylar olduğu zaman bu beyefendi Adana’da kalkıp Reyhanlı’ya gitmemiştir. 7 gün senin aklın neredeydi? Niye gitmedin oraya? Sormazlar mı? Ben buradan hatırlatıyorum. Hadi buyurun ilgili olanlar bunu incelesinler.

  Bir ülkenin istihbaratının düşmanı harici düşmanlardır dahili değil. Hasmane tutum kesinlikle milli olamaz. Bir savcı Adana’dan kalkıp Hatay’a geliyorsa o savcı yasaları çiğnemiştir. Açıkça söylüyorum kendi ülkesine değil ülkesinin düşmanlarına maşalık etmiştir.

  Neden yapıyorlar bunu? Milli kurumları neden hedef alıyorlar. MİT’in yasasına baktığınız zaman 26’ncı madde çok açık net ortadadır.
  Uluslararası kirli odakların elinde oyuncak olmuş bir örgüt adeta efsunladığı mensupları kendi ülkeleri aleyhine gönderiyorlar. Siz kimsiniz ki MİT’e karşı düşmanca tavra giriyorsunuz?

  Bir savcı çıkıp sadece iddialar üzerinden demokrasiyi katletme ekonomiyi durdurma cüretinde bulunabiliyor. Bugün artık geçmişte bazı yargılamalarında üzerinde çok büyük soru işaretlerinin oluştuğu görüyoruz. Sahte ihbar mektuplarıyla tasarlanmış ve ayarlanmış yargı mensuplarıyla insanların nasıl mahkum edildiklerini belirgin şekilde görebiliyoruz.

  Ben yargının tümünü asla zan altına alamam. Bunun içinde yürütme de var. 17 Aralık’tan bugüne kadar devletin kurumları içinde nasıl bir çark kurulduğu net olarak ortaya çıktı. Göreceksiniz bundan çok daha fazlası ortaya çıkacak.

  ‘ACIRSANIZ ACINACAK HALE GELİRSİNİZ’
  Biz diyorduk ki dünyaya yönelik muasır medeniyetler seviyesine nasıl çıkaracağız buna yoğunlaşalım. Bütün enerjimizi buraya verelim ama maalesef içerde de ister istemez buraya enerji harcamak durumunda kaldık. Biz bunları meydana çıkarmak durumundayız. Olayın aslı şu. Acırsanız acınacak hale gelirsiniz.

  ‘VİRÜS VÜCUDA GİRMİŞ SİNSİ ŞEKİLDE YERLEŞMİŞ’
  Nasıl bir takiyenin kokuşmuşluğun hüküm sürdüğü ortaya çıkacak. Malezya’da ifade ettim. Virüs vücuda girmiş sinsi şekilde yerleşmiş çoğalmış vücudu esir almak üzere harekete geçiyor. Ancak bu bünye kendisini sinsi virüslere teslim edecek kadar zayıf bir bünye değildir.

  ARINǒI YİNE YALANLADI: “GEREKİRSE DONDURURUZ”
  Dün Cumhurbaşkanı ile görüştük. Açık net söylüyorum. Adalet Bakanı’na ‘diğer grupları ziyaret edin’ dedim. Eğer muhalefet Anayasa değişikliğini ‘beraber yapalım’ derse yasa teklifini dondururuz. Buradaki görüşmeler belirleyicidir. Grupların kendi gücüne sayılarına göre HSYK içinde onları da temsil imkanını bulabilirler buna da sıcak bakıyoruz.

  Bir kaç maddelik anayasa değişikliğini geçirmemiz halinde yasal düzenleme çalışmasını dondurur ve Anayasa değişikliğiyle devam ederiz.


  Kaynak: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yine Tayyip yine o ilginç sözleri.. Birkere de hata bizim dese şaşıracağım.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş