Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart HSYK değişikliğine Avrupalı yargıçlardan sert tepki

  Demokrasi ve Özgürlükler için Avrupalı Yargıçlar Birliği MEDEL HSYK'nın yapısında değişiklik öngören kanun teklifini şiddetle protesto eden bir deklarasyon yayınladı.  Haberin Tarihi: Ocak 14 2014

  YARSAV’ın da üyesi olduğu Demokrasi ve Özgürlükler İçin Avrupalı Yargıçlar Birliği HSYK’da değişiklik öngören teklifin Avrupa tarafından kabul edilen minimum standartların altında olduğunu belirtti

  Deklarasyonda Avrupa Konseyi yargı bağımsızlığı hakkında kabul görmüş minimum standartlara aykırılık taşıdığı belirtilerek ‘’Türkiye’nin demokrasi hukuk devleti ve insan haklarına saygı gösterilen ülkeler topluluğunun bir üyesi olarak kalması’’ çağrısında bulunuldu.

  MEDEL’in tüm AB kurumlarına ve dünyadaki insan haklarını savunan tüm kurumlara yasa tasarısının protesto edilmesi çağrısında bulunduğu deklerasyon şöyle:

  Türkiye: Demokrasi hukuk devleti ve yargının bağımsızlığı
  Son günlerde MEDEL Demokrasi ve Özgürlükler İçin Avrupalı Yargıçlar Birliği) Türkiye’de demokrasinin istikrarı hukuk devleti ve yargı bağımsızlığının mevcudiyeti hakkında büyük endişelere sebep olan haberler almıştır.

  Aslında bu haberler yargının en yüksek idari organı hukukun üstünlüğünün ve yargı bağımsızlığının koruyucusu HSYK’nın yapısında acil değişiklik öngören düzenlemeye ilişkindir. Değişiklik teklifi yargıçların ve savcıların kariyerlerine ve yargının iç işleyişine Hükümetin doğrudan müdahalesine izin vermektedir.

  Bu değişiklik teklifi birçok Avrupa kurumu tarafından (Avrupa Konseyi Avrupa Birliği) yargı bağımsızlığı hakkında kabul görmüş minimum standartlara aykırılık taşımaktadır.

  MEDEL Türk hükümetinin yargı üzerinde hâkimiyet kurma amacını şiddetle protesto eder ve tüm Avrupa kurumlarına bu değişiklik teklifinin tehlikeli sonuçları hakkında rapor vereceğini bildirir.

  MEDEL ayrıca tüm AB kurumlarına ve dünyadaki insan haklarını savunan tüm kurumlara protestoya katılmaları ve bu tür bir değişikliğin demokrasiye ve Türkiye’de yargı erkinin bağımsızlığına bir saldırı olduğunu Türk otoritelerine derhal bildirmeleri için çağrı yapmaktadır.

  Kaynak: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Sürmenaj, Bunu Beğendi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Tepki neden veriyorsunuz?Herşey sizin suçunuz..


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş