YUH ARTIK!..
Haberin Tarihi:
07/12/2013 - 08:17:58

Fethiyespor futbolcularının Fenerbahçe ile oynanan kupa maçından önce tişörtleriyle seramonideoluşturdukları “YÜCE ATATÜRK” yazısı nedeniyle PFDK’ya sevkedildi. Bu inanılmaz olaya büyük tepki gösteren vatandaşlar sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Federasyon istifaya davet edildi


Fethiyesporlu futbolcuların Şükrü Saracoğlu Stadı’nda Fenerbahçe ile oynanan Türkiye Kupası 4. tur maçı öncesi tişörtleriyle seramonide ortaya çıkardıkları ve dakikalarca alkış aldıkları “YÜCE ATATÜRK” yazısı PFDK’lık oldu Türkiye ayağa kalktı. Futbol Federasyonu (TFF) PTT 1. Lig takımlarından Fethiyespor’u “YÜCE ATATÜRK” yazısı nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevketti. TFF’nin konuyla ilgili şaşkınlık yaratan açıklaması şöyle: “Tüm dünyada futbol sahalarının yalnızca futbolun oynandığı ve izlendiği alanlar olması hedeflenmektedir. Federasyonumuzun da bağlı olduğu uluslararası spor örgütleri bu hedefe ulaşmak için evrensel mahiyette çeşitli ilke ve kurallar benimsemiştir. Bununla birlikte Fethiyespor Kulübü’nün Fenerbahçe A.Ş. ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında uluslararası futbol oyun kurallarına aykırı şekilde saha içinde hepimizin milletçe sahiplendiği değerleri sadece kendilerine mal ederek tartışma yaratmak için kullandıkları görülmüştür.

Bu tarz eylemlerin spor alanlarında tasvip edilmesi mümkün olmadığından konuyla ilgili dosya Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir. Bu konuda kulüplerimizin gerekli hassasiyet ve özeni göstereceğinden emin olmakla birlikte yukarıda anılan ilke ve kurallara aykırı davranılması halinde disiplin sürecinin başlatılacağını belirtmek isteriz.”

7’den 70’e büyük tepki
Bu inanılmaz açıklama üzerine vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Sosyal medya adeta ayaklandı. Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu istifaya davet edildi. Gazetelerin ve televizyon kuruluşlarının santralleri kilitlendi. 7’den 70’e herkes “Bu nasıl iş? Atatürk sevgisini içimizden kimse silemez. Bu kararın hiçbir dayanağı ve mantıklı açıklaması olamaz. Başkan Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu bir an önce istifa etsin” dediler.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]