Başbakan Recep Tayyip Erdoğan fişleme iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu. Erdoğan "Bunun adı düpedüz bu ülkeye bu vatana ihanettir başka bir şey değildir." dedi.

Haberin Tarihi: 07-12-2013 13.42

Erdoğan'dan Taraf'a çok sert suçlama: Bu vatana ihanettir


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Taraf gazetesinde Mehmet Baransu imzasıyla geçen hafta yayımlanan "Gülen'i Bitirme Kararı 2004'te MGK'da Alındı" haberiyle ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan fişleme iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu. Erdoğan "Bunun adı düpedüz bu ülkeye bu vatana ihanettir başka bir şey değildir." dedi.

Tekirdağ'da toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan Taraf gazetesinde yayınlanan fişleme iddialarına değindi. "Bizi itham ediyorlar. Bize iftira atıyorlar çamur atıyorlar.

Neymiş belediyelerde operasyonları hükümet yaptırıyormuş. Sevsinler sizi. Türkiye 'de yargı bağımsızdır. İddiaya bakar delile bakar somut verilere bakar kararını ona göre verir. Biz de hükümet olarak belediyeler konusunda elimizdeki yetkiyi aynı şekilde somut verilere dayanarak kullanırız" diyerek şöyle devam etti:


"Bakınız bugünlerde bir grup gazeteci köşe yazarı bunlar... Üzerinde gizlilik belgesi olan ve Miili Güvenlik Kurulu'nun toplantılarındaki bilgilerin sızdırıldığı ortaya çıktı. Şimdi hükümeti fişlemekle suçlayanlara sesleniyorum. Hükümeti fişlemekle suçlayanlar öncelikle acaba bu istihbari bilgileri bu gizlilik bilgilerini acaba bu adamlarınıza bu yandaşlarınıza kimler sızdırdı bunu ortaya koyun. Anayasamızda bu konularla ilgili çok açık net yasaklar var.

Yasaklar insanların fikir özgürlüklerinde olursa biz karşıyız. Ama devletin öyle mahremleri vardır ki bu mahremleri kimsenin teşhir etmeye ifşa etmeye hakkı yoktur. İnsanların da kendilerine ait mahremleri vardır. Bunları da kimsenin teşhir etmeye hakkı yoktur. İşte bununla ilgili olarak gerek Başbakanlık gerek Milli Güvenlik Kurulu gerek Milli İstihbarat Teşkilatı suç duyurusunu yaptı. Ve şimdi bakıyorum da bazı medya grupları maşallah el ele vermişler. Bunlar düne kadar hiç bir araya gelemezlerdi.

Şimdi bir araya gelmeye başladılar. Ve bunu özgürlük olarak iddia ediyorlar. Bunun adı düpedüz bu ülkeye bu vatana ihanettir başka bir şey değildir."


TEKİRDAĞ'DA YOLSUZLUK İDDİASI

Erdoğan Tekirdağ Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddialarına da değinerek şunları söyledi: "Tekirdağ Belediyesi ile ilgili olarak yargı sürecine bizim müdahale etmeye yetkimiz yok. Yargı kararını kendisi verecek. Ama burada şunu söylemek durumundayım. Ey muhalefeti siz yolsuzluk diyordunuz hükümete çamur iftira atıyordunuz.

Tekirdağ'da neredesiniz? Tekirdağ'ı neden konuşmuyorsunuz? Burayı neden gündeme getirmiyor nedne burayla ilgili yorum yapmıyorsunuz? Evet yolsuzluk konusunda bunlar ne ise çevre yeşil temiz hava temiz su konusunda da işte böyle samimiyetten uzaktalar." (Cihan)

Kaynak: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]