Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Türk diye bir ırk yoktur diyen Aktay konuştu

  Türk diye bir ırk yoktur diyen Aktay konuştu

  AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Yasin Aktay tepki toplayan sözlerine açıklama getirdi.
  Haberin Tarihi: 03.12.2013 - 20:44  Bayburt Üniversitesi Düşünce Akademisi Kulübü tarafından konuşmacı olarak davet edildiği konferansta "Türk diye bir ırk yoktur" diyen ve bu sözleri tartışmalara yol açan AK Parti MKYK üyesi Prof.Dr. Yasin Aktay CNN Türk'te Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı. 5N1K programına katılan Aktay o sözleriyle "Aslında Türk milletinin ırktan öte bir şey olduğunu" dile getirmek istediğini ve sözlerinin yanlış anlaşıldığını kaydetti.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  'IRKA DAYALI MİLLİYETÇİLİK DOĞRU DEĞİL'

  Öğrencisinin "76 milyon nüfuslu Türkiye'de 55 milyon Türk var geri kalanı da bizim halkımız" sözleri üzerine bu açıklamayı yaptığını dile getiren Aktay "Bu ifadede kendini büyük görme var bu da iyi bir şey değil. Ben de bu yüzden çocuğu uyardım. 'Bu tarz bir miliyetçilik anlayışı Türkiye'yi böler.

  Bu ırka dayalı bir milliyetçilik anlayışıdır. Kaldı ki ırka dayalı bir milliyetçilik anlayışıyla gidersen o 55 milyonu da bulamazsın çünkü o 55 milyon da farklı farklı kökenlere iner' " dedi.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart


  Haberin Tarihi: 1 Aralık 2013 17:53

  Bahçeli "Türk diye bir ırk yoktur"a ateş püskürdü

  MHP Lideri Devlet Bahçeli Balıkesir'de düzenlenen mitingde halka seslendi.
  Son güncelleme: 1 Aralık 2013 17:53 Mynet haber bugün 4.979.988 defa bu haber 26.301 defa okundu.

  BALIKESİR (ANKA) - MHP Lideri Devlet Bahçeli bir panelde "Türk ırkı diye bir şey yoktur" şeklinde konuşunca protestolara uğrayan AK Parti MYK Üyesi Siirtli Prof.Dr. Yasin Aktay'a ad vermeden sert tepki gösterdi. Bahçeli Türk diye bir şey yok deme ahlaksızlığını ve rezilliğini diline dolayanın Başbakan ve zihniyeti olduğunu belirterek "Söz konusu bu isnada bu seviyesiz laflara hıyanet yakıştırması bile az gelecektir. PKK'lı hainlerin aklına bile bu denli bir kara çalma gelmemiştir. Hiç kimse Türk yoktur diyemez ve diyemeyecektir. Diyen de belasını mutlaka bulacak yediği içtiği boğazına düğümlenecek hak ettiği cevabı en yakın zamanda Türk milletinden alacaktır" dedi. Bahçeli Başbakan Erdoğan'ın petrol uğruna Türkiye'yi sattığını iddia etti.

  -SERT SÖZLER-

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Balıkesir Belediyesinin düzenlediği Toplu Açılış Töreninde konuştu. Türkiye için hayati önemdeki yerel seçimlere 120 gün kaldığını belirten Bahçeli "Seçimlerde Türk milletinin varlığı ve birliği Türkçemiz Vatanımızın ve bayrağımızın tekliği Milli varlığımız milli kimliğimiz ve milli haklarımız oylanacak Hükümetin tamamen iflas etmiş iç ve dış politikası değerlendirilecektir. Devletimizin akıbeti belli olacaktır.

  Ya yurdum diyeceğiz ya yutulmaya razı olacağız. Ya ülkem diyeceğiz ya topraklarımızın üleşilmesine göz yumacağız. Ya bütünlük diyeceğiz ya bölünmeyi sineye çekeceğiz. Ya Türkiye ve Türk milleti diyeceğiz ya da tükenmeye dağılmaya ve parçalanmaya katlanacağız" dedi. Seçimlerde Türklüğe alerji duyanlara milli mevcudiyet ve mirasa düşmanlık besleyenlere saf ve tarafın ispatlanacağını kaydeden Bahçeli "Türklerin Anadolu'dan çıkarılması için yüzyıllardır düşmanlık kuyruğunda nöbet tutan Haçlılar sonunda içimizden devşirdikleri işbirlikçilerle en önemli adımlarını atmışlardır. Hatta Sevr imzalanmadan evvel bizzat hain Damat Ferit'in öncülüğünde 12 Eylül 1919'da Kürdistan'ın kurulması konusunda yabancılarla gizli bir anlaşma yapılmıştır. Bu sefalet yuvaları bu milliyet ve millet hasımları; bağımsızlığımızı gözden çıkarmışlar boyunduruk altında yaşamak için yandaşlarıyla sözleşmişlerdir. Zira bunlarda bugünkü iktidar koltuğunda oturanlar gibi milli haysiyet yoktur ve hiç de görülmemiştir" dedi.


  -TÜRKİYE KARANLIK GÜNLERE PALDIR KÜLTÜR GİDİYOR-
  Sevr'i diriltmeye çalışanların güncellenerek tekrar gündeme oturduklarını Türkiye'yi bölmeyi ve etnik temelde çözmeyi amaçlayan küstahların yeniden gün yüzüne çıkıp tarihi hesapları masaya çıkararak mevki ve makam sahibi olduklarını belirten Bahçeli "Biliniz ki Türk milleti tıpkı 94 yıl önceki karanlık günlere paldır küldür gitmektedir. Başbakan ve hükümeti milli ve manevi değerlerimize suikast düzenlemek için olmadık iftira tezvirat ve karanlık kampanyalardan istifadenin peşindedir. Başbakan Erdoğan azıtmış aklını yitirmiş kontrolü kaybetmiş her değerimizi darbelemiş ve damgalamıştır" dedi.

  -TÜRK YOKTUR DİYEN BELASINI BULACAK-
  Türklüğü yok sayanın ve hatta daha ileri giderek Türk diye bir şey yok deme ahlaksızlığını ve rezilliğini diline dolayanın Başbakan ve zihniyeti olduğunu anlatan Bahçeli şu ifadelerde bulundu.

  "-Artık öyle bir iktidarla karşı karşıyayız ki Türklüğün ayıplanması şöyle dursun tarihten dahi silinme dünyadan kazınma medeniyet kulvarından sökülüp atılma çabaları sıradan hale gelmiştir. Bu hastalıklı yaklaşım ve iftiranın Türklere barbar diyen Haçlı emellerinden hiçbir farkı yoktur. Söz konusu bu isnada bu seviyesiz laflara hıyanet yakıştırması bile az gelecektir. Türk milletinin 36 parçaya ayırma çabaları yetmezmiş gibi şimdi de "aslında Türk diye bir şey yoktur' noktasına gelinmesi felakettir hüsran vericidir ve milletimize en ağır küfürdür. Zalimler koalisyonu bile bu kadarını yapamamıştır. Yedi düvel başımıza üşüşmüştür de bu kadarına bile cesaret edememişlerdir. PKK'lı hainlerin aklına bile bu denli bir kara çalma gelmemiştir. Elbette kimin kendisini ne gördüğü nasıl tarif ve izhar ettiği önemli değildir. Elbette kimin nereli olduğu kökenini ve anasının dilini nasıl isimlendirdiği bizim açımızdan tartışılacak polemik malzemesi yapılacak bir şey de olmamış ve olmayacaktır.

  Ancak hiç kimse Türk yoktur diyemez ve diyemeyecektir. Diyen de belasını mutlaka bulacak yediği içtiği boğazına düğümlenecek hak ettiği cevabı en yakın zamanda Türk milletinden alacaktır. Aziz milletimiz Başbakan ve hükümetinin bardağı taşıran sınırları aşan sabırları zorlayan söz eylem ve kötürüm icraatlarını bağışlamayacak alttan almayacaktır."


  Başbakan Erdoğan'ın gitmesinin şart AKP saltanatının sonlanmasının elzem hale geldiğini belirten Bahçeli "İktidar bu seçimlerde ikaz edilmeli ve bitişin başlangıcını yaşamalıdır. Aksi takdirde vahim hadiseler hemen kapımızdadır. Başbakan ve hükümetinin hesabı çok acil ve etkili şekilde görülmelidir" diye konuştu.

  -PETROL SÖZÜ ALIP TÜRKİYE'Yİ SATTI-
  Suç oranı ve suçlu sayısının anormal ölçülerde arttığı sokaklar asayişsizliğe gömüldüğünü kadına şiddetin kaygı verici düzeylere geldiğini anlatan Bahçeli "Gizlenemeyecek kadar ortadadır ki sosyal hayat kanama geçirmektedir.

  Türkiye ekonomisi sunulanın aksine kangrene dönüşmüş işsizlik çoğalmış gelir dağılımı adaleti bozulmuş hayat pahalılığı fırlamış artık simit bile yenilemeyecek kadar pahalılaşmıştır" dedi. Başbakan Erdoğan'ın milleti "kendisine oy verenler-vermeyenler" diye iki ayrı kutba iki ayrı bloğa ayırdığını öne süren Bahçeli şu isnatlarda bulundu:

  "İnanç istismarını çözüm zannetmiş başörtüsünü siyasete malzeme yapmıştır. Komşu ülkelerin içişlerine karışmaya yön vermeye çabalamış; Türkiye'nin milli güvenliğini milli bekasını ateşe atmış ve husumet sarmalına sokmuştur. Başbakan milli ve manevi değerlerde olduğu gibi komşuluk hukukunu da çiğnemiştir. Batının kuklası Doğu'nun alay konusu olmayı itibar zannetmiştir.

  Barzani'den petrol alabilmek için taviz üstüne taviz vermiş; kongrelerde alkışlatmış Diyarbakır'da görücüye çıkarmıştır. Başbakan Erdoğan hem ülkemiz hem de bölgemiz için habis bir ur olmuştur. Petrol sözünü almış Kürdistan'ı tanımıştır. Petrol sözünü almış Sevr hayallerini diriltmiştir. Daha da acıklısı petrol sözünü almış Türkiye'yi satmıştır. Boru hattı kurulması için imza atmış milli hedefleri yabana atmıştır. Esad'a köpürmüş Maliki'ye atmış tutmuş Sisi'ye teneke gürültüsü yapmış Perez'e one minute mizanseniyle sataşmış; ama sıra Obama'ya gelince el pençe divan durmuş söz konusu Putin olunca başını öne eğmiştir. Gemicik almış bankaları boşaltmış hazineyi hortumlamıştır. Şehitlere yüz çevirmiş İmralı canisine yüz vermiş Kandil'e yüz sürmüştür. BOP'a yanaşmış Müslüman katline sıcak bakmıştır. Sınırlarımızdaki terörist grupları giydirmiş kuşandırmış ve silahlandırmış IMF'ye borç verdik diye yalan rekorları kırmış; öğretmenlerimize ve bütün çalışanlarımıza gelince bütçe imkanlarını hatırlamış ve hatırlatmıştır. Sahnenin önünde faiz lobisiyle itişmiş arkada ise milletimizin cebinden aşırılan sofrasından çalınan ekmeğinden bölünen hasılatı para baronlarıyla çıkar çevreleriyle faiz çeteleriyle sıcak para örgütleriyle bölüşmüştür. Çiftçimizden almış; yabancılara ikram etmiştir. Esnafımızdan gasp etmiş; küresel mihraklara sunmuştur. Başbakan Erdoğan karanlık bir isim olarak tarihe geçmiştir."

  -BİZ TÜRK KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMAK BAŞBAKAN İDAM ETMEK İÇİN ÇALIŞIYOR-
  Kendilerinin "iki keklik bir kayada ötüyor" ya da "ayva çiçek açmış yaz mı gelecek" diyerek Balıkesir'e değer katmanın çehresini değiştirmenin hevesindeyken; Başbakan PKK'lı sözde sanatçıların zehirli şarkılarıyla Kandil'e selam çaktığını Barzani'ye sevimlilik yaptığını anlatan Devlet Bahçeli "Biz Türk kültürünü yaşatmak Başbakan ise idam etmek için çırpınmaktadır. Biz Türk milletiyle gurur duymak Başbakan ise 36'ya ayrılmış aklı ve ruhuyla kötülemek için didinmektedir" dedi.

  Bahçeli vatandaşlardan siyasi anlamda çok çalışmalarını isteyen Bahçeli "Uyanık durarak herkesi uyandırarak ve uyararak Türk milletini iktidara getirmekten başka alternatifimiz yoktur" dedi.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  'Türk diye bir ırk yok' demişti şimdi ise..

  AK Parti MKYK üyesi Yasin Aktay "Türk diye bir ırk yok" sözlerinin iyi anlaşılmadığını ifade etti

  Haberin Tarihi: 03 Aralık 2013 - 21:38

  AK Parti MKYK üyesi Yasin Aktay "Türk diye bir ırk yok" sözlerinin iyi anlaşılmadığını ifade ederek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuya ilişkin yaptığı açıklamaların talihsiz sözler olduğunu belirterek "Talihsiz sözlerdir. Bana bir haksızlık yapmış oluyor. Bu haksızlığın hesabını da yargıda soracağım. Çünkü Benden bir Türk düşmanı yaratmaya çalışıyorlar. Benden Türk düşmanı olmaz. Türküm ben" dedi.

  >>> CEMİL ÇİÇEK: ASLA KABUL EDİLEMEZ!

  Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Prof.Dr. Yasin Aktay Bayburt'ta katıldığı panelde "Türk diye bir ırk yok" şeklindeki konuşmasına ilişkin CNN Türk'te yayınlanan 5N1K programında Gazeteci Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı.

  "SÖZÜN MANŞET YAPILMASINI KINIYORUM"

  Panelde yaptığı konuşmasında İsmet Özel'den alıntı yaptığını belirten Yasin Aktay "Türk halkı ve Türk milleti ırka dayalı bir millet değildir diye anlatıyorum. Alıntısı İsmet Özel'den yapıyorum. Başka birinden de alıntı yapabilirdim. Mümtaz Turhan'dan Ziya Gökalp'ten hatta Atatürk'ten…Ne Mutlu Türküm diyene kavramının kendisi zaten yani bu sloganın kendisi Türkiye'de Türk milliyetçiliğinin Türk milletinin veya ırkının ırka dayalı olmadığını anlatmak için zaten ifade edilmiştir. Bu sözün şu şekilde manşet yapılmasını kınıyorum. Orada aslında benim söylemeye çalıştığım Türk milletinin ırktan öte bir şey olduğunu anlatmaya çalışıyorum" diye konuştu.

  "TARTIŞMANIN ÜZERİNE SİYASETİN GÖLGESİ DÜŞMÜŞTÜR"

  Irkı bir tartışma konusu yapmadığını ifade eden Yasin Aktay "Bu tartışmanın üzerine siyasetin gölgesi düşmüştür. siyasetin gölgesi sözlerin nasıl anlaşılacağına artık hükmetmektedir karar vermektedir. Orada sloganlara bir takım tabusal anlamlar yüklenmeye başlanmaktadır. Irkı tartışma konusu yapan ben değilim. Türk ırkını tartışma konusu yapan ben değilim. Ben bir ırk bilimi uzmanı da değilim. Türkiye'de mürekkep yalamış herkes kadar da biliriz. Milliyetçilik yapanların da bunu bilmesi gerekiyor. Bunu anlatmaya çalışıyorum. Türkiye'de nereye çektiler bunu" dedi.

  "BENDEN TÜRK DÜŞMANI OLMAZ"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuya ilişkin yaptığı açıklamaları değerlendirmesi istenen Yasin Aktay "Talihsiz sözlerdir. Bana bir haksızlık yapmış oluyor. Bu haksızlığın hesabını da yargıda soracağım. Çünkü Benden bir Türk düşmanı yaratmaya çalışıyorlar. Benden Türk düşmanı olmaz. Türküm ben" şeklinde konuştu.

  "ÇOCUĞUN AKLINA GELEN BÜTÜN SORULARI CEVAPLIYORUZ"

  Yasin Aktay panelde yaptığı konuşması sırasında salonda herhangi bir protestonun söz konusu olmadığını da belirterek sözlerinin iyi anlaşılması için panelde yaptığı konuşmasının tamamının verilmesi gerektiğini ifade etti. Yasin Aktay panelde yaşananlara ilişkin "Çocuğun aklına gelen bütün soruları da cevaplıyoruz. Çocuğa iyi bir Türk milliyetçisi olmasını tavsiye ediyorum aslında. Orijinal bir fikir ortaya koymuş da değilim. Türk milliyetçiliğinin teorisyenlerinin tezleridir bunlar" diye konuştu.

  "MİLLİYETÇİLİK DERSİ VERİYORUZ ASLINDA"

  İyi mesajlarının anlaşılmadığını ifade eden Yasin Aktay "Biraz da milliyetçilik dersi veriyoruz aslında. Pozitif milliyetçilik. Benim iyi mesajlarım var. Bu şekilde yansıması beni incitiyor. Türk benim için varlığımı bulduğum bir dünya. Ben Türkçe ile kendimi bulmuşum" dedi.

  "301. MADDE NE KADAR BAŞIMIZI AĞRITTI"

  301. Maddeye ilişkin Yasin Aktay şöyle konuştu: "301. Madde Türklüğe hakaret ne kadar başımızı ağrıttı mesela. Türklüğe hakaret için bir kanun var ama diyelim ki Kürtlere Ermenilere veya azınlıklara yönelik bir kanun yok. Esas korunması gereken zayıf durumda olanlar. Türklük zaten bu ülkenin hakim kültürü. Burada Türklük en az hakarete maruz kalabilecek bir şeydir. Zaten çoğunluk hakaret söz konusu olduğu zaman sosyal baskısını hissettiriyor. Türk ırkı konusu tartışmalıdır. Bunu ben değil bütün antropologlar…söylüyor. Şu anda bir Türk kültürü vardır. Türk Türklük vardır. Ama bu bir ırk mıdır? Kemalistler 30'lu yıllarda denediler. Üretmediler."

  "TÜRK MİLLETİ EN GÜÇLÜ MİLLET OLACAKTIR"

  Partisinin bu tartışmalar üzerine tutumunun sorulması üzerine Yasin Aktay "Partidekiler benim iyi niyetimi biliyorlar. Partide sadece kendimi daha iyi ifade etmem gerektiğini ifade ediyorlar" diye konuştu. Yasin Aktay "Müsterih olsunlar eğer benden duymak istiyorlarsa şu anda Türk vardır. Türk milleti önümüzdeki dönemde en güçlü millet olacaktır. Dünyaya yön verecek olan millet olacaktır. Üstelik içerisinde ırk olarak Türk olmayan bir sürü unsuru da barındırarak" dedi.

  MİSAK-I MİLLİ SINIRLARI SİZE GENİŞ GELİR

  Aktay "Eğer siz sadece bir ırka indirgerseniz Şu anki Misak-ı Mili sınırları size geniş fazla gelir. Türk milletini eski özüne Osmanlı'daki özüne dönüştürürseniz bugünkü Osmanlı toprakları bile size dar gelmeye başlar" diye konuştu.

  Hakime TORUN / ANKARA (DHA)

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İyice saçmalamış. Kürt ırkı diye birşey yok dese koltuğundan olur. Türk diye bir ırk yok deyince kimleri sevindirdiğinin farkında olduğundan seçimler de oy gelmesi için yaptığı gayet açık. Kendi ırkından şüphe eden dna testi yaptırsın. Irk tabiri onun için sadece saf kanı tabir ediyorsa dünya üzerinde yaşayan hiçbir millet saf kan değildir. Büyük ihtimal kendisi Arap. Arap ırkı da yoktur. Arap atı saf kan araptır ama..

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hee heee karnıma ağrı girene kadar güldürdü beni bu prof beya. Evet evet ermeni var arap var kürt var afgan var el kaide var. Kelle uçuran keçiye kayan ciğer yiyen kadını doğrayan müslüman var da koca dünyada Türk yok öyle mi? Hay seni prof yapanı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş