Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart 'RedHack üyeliği' iddiasıyla gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu cezaevinde!

  'RedHack üyeliği' iddiasıyla gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu cezaevinde!  Haberin Tarihi: Cuma 29 Kasım 2013 - 21:00

  RedHack üyesi olmakla suçlanan Taylan Kulaçoğlu ikinci kez gözaltına alınıp tutuklama kararının okunması için Ankara'ya sevk edildi. Sevk kararının ardından da bu geceyi geçirmesi için Metris Cezaevi'ne gönderildi.

  Ayça Söylemez'in haberine göre Redhack grubunun “Manyak” adlı üyesi olmakla suçlanan Taylan Kulaçoğlu ikinci kez gözaltına alındı hakkındaki yakalama kararının okunması için Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne götürüldü. Buradaki mahkeme tutuklama kararının okunması için Kulaçoğlu'nu Ankara'ya sevk etti. Kulaçoğlu bu akşam Metris Cezaevi'nde kalacak ardından Ankara'ya gönderilecek.

  Kardeşi Özen Kulaçoğlu Taylan Kulaçoğlu’nun 24 saat içinde Ankara’ya götürüleceğini söyledi. Özen Kulaçoğlu “Yalnız olmadığımızı hissetmek istiyoruz kardeşimin tutukluluğu gündemin içinde kaybolup gitmesin” dedi.

  'İstese kaçardı kaçmadı'
  Avukat Efkan Bolaç İsmail Demirci ve Gülşah Deniz Ankara Terörle Mücadele Kanunu 10. madde ile görevli Hakimliğe verdikleri dilekçeyle yakalama kararına itiraz etti. İtiraz dilekçesinde Kulaçoğlu’nun “Manyak” olduğu iddiasına eleme yöntemiyle ulaşılmasından da bahsedildi:


  “Müvekkilimiz neden hedef olmuştur ve hangi suçlamayla soruşturulmaktadır? Taylan Kulaçoğlu’nun Fransa’da yaşamış olması siber polis açısından en önemli delil olarak kayıtlara geçti. Çünkü RedHack’in lideri olarak gördükleri Manyak rumuzlu kişinin Fransa’da olduğunu tespit etmişler. Fransa’da yaşayan Türkiye vatandaşı ve bilgisayar kullanan herkes siber polise göre şüpheli hale geldi.”

  “Ancak bu durum ceza hukukuna göre tasvip edilecek bir durum olmayıp sadece şüphe olarak değerlendirilmeli. Sonrasında mahkeme Taylan ile ilgili sadece yurtdışı yasağı koydu ve serbest bırakıldı. Taylan bu süre içerisinde kaçma olanağı varken kaçmadı ve tekrar işletmecisi olduğu restoranın kapısında gözaltına alındı.”

  'Siber polisin akla zarar çıkarımları'
  “Barış Atay’ın ses benzerliğinden alınmasını da hatırlarsak bu dosyanın ciddiyetten uzak olduğu ve mantık sınırlarını zorladığı aşikar.”

  Dilekçede bu durumun hukuk devletiyle bağdaşmadığı belirtildi.


  Avukatların itirazında tutuklama gerekçesi olarak gösterilen “delillerin tam olarak toplanmamasının” da geçerliliği olmadığı savunuldu: “Dosyada Taylan ile ilgili olarak somut iddialar bulunmamakta olup sadece Siber polisin akıllara zarar çıkarımları mevcuttur.”


  İçişleri Bakanı: Bizden belge çalınmadı
  CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun yazılı soru önergesini cevaplayan İçişleri Bakanı Muammer Güler bilişim sistemlerine yapılan saldırılar sonucu herhangi bir maddi zarar meydana gelmediğini ve belge çalınmadığını ifade etmişti. İtiraz dilekçesinde Bakan Güler’in bu açıklamasına da yer verildi:


  “Güler saldırılar sonucunda bakanlık merkez ve taşra birimleri ile bağlı kuruluşları iç yazışma belgeleri tayin-terfi yazıları soruşturma rapor ve belgeleri gibi çalınan herhangi bir bilgi bulunmadığının tespit edildiğini kaydetti.”

  Avukat Bolaç Güler’in açıklamasına göre “çalınmış bir belge veya giriş olmadığından” tutuklamanın niyetinin de belirsiz olduğunu yazdı.

  Kulaçoğlu’na şu suçlamalar yöneltildi: “Devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama suç işlemek amacıyla örgüt kurma devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etme.”


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bence redhack diye birşey yok. Dikkatleri başka yere çekmek için fake bir örgüt uydurdu medya. Eğer gerçek olsaydı şimdiye kadar yakalanırlardı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş