Haberin Tarihi: 21.11.2013 03:01
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan A Haber canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Dershaneler konusunda açıklama yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan şu anda Derhanelerin kapatılmasına karşı çıkan Abbas Güçlünün 14 Temmuz 2007 yılında Habertürkte yazısını göstererek o günlerde dershanelerin kapatılmasına taraf olduğuu söyledi.

Abbas Güçlünün Dershaneler şampiyonuz diye halkı yanıltıyor" başlıklı yazısını gösteren Başbakan Erdoğan Bu durum çok manidar o gün bunu yazan zat şimdi bakıyorsun orta yolu bulmaya çalışıyor. Bu çok manidar ve ilginç. Buradan şimdi destek almaya çalışıyorlar." dedi.

O SÖZLERE SANSÜR

Erdoğan'ın konuşmaları tüm medya sitelerinin manşetindeydi. Ancak Başbakan'ın Hürriyet yazarı Abbas Güçlü için söyledikleri Hürriyet'in Milliyet'in ve Vatan'ın haberinde yer almadı. Yani sansürlendi.

ABBAS GÜÇLÜ'NÜN PROGRAMI ALELACELE BİTİRİLDİ

Başbakan'ın konuşmasından sonra ilginç bir gelişme daha yaşandı. Erdoğan'ın hedefindeki isim Abbas Güçlü'nün Kanal D'de devam eden programı "Genç Bakış" başladıktan çok kısa bir süre sonra alelacele sonlandırıldı.

'Yeni Türkü' grubunun konuk olduğu programda öğrencilerden bir grup ''Ölürüm Türkiyem'' şarkısını söylemeye başladı ve salon karıştı.

Daha sonra reklama giren program bir daha devam etmedi.

İşte o anlar:

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Kanal D yayın akışına "Kayıp Tatil" isimli sinema filmi ile devam etti.

Hürriyet ve Kanal D neyin korkusunu yaşıyordu acaba?
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]