Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Ve Erdoğan yargı önünde
  Haberin Tarihi:
  21.11.2013 10:11

  Suriye Dışişleri Bakanlığının Birleşmiş Milletlere (BM) Türkiyenin teröre destek verdiği iddiasıyla soruşturma açmasını talep etmesinin ardında Başbakan Erdoğan hakkında bir dava daha açıldı.

  Suriye'de muhalif Ulusal Koordinasyon Komitesi'nin yurtdışındaki Genel Koordinatörü Heysem El Menna Başbakan Erdoğanın teröre destek verdiği iddiasıyla Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne dava açtı.

  Konuyla ilgili Aydınlıkın haberi şöyle:


  "Suriye'de muhalif Ulusal Koordinasyon Komitesi'nin yurtdışındaki Genel Koordinatörü Heysem El Menna Tayyip Erdoğan hakkında Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne dava açtığını açıkladı.

  ABD'nin Şikago Eyaleti'nde Suriyeli gurbetçiler ile bir anıya gelen El Menna "Erdoğan'ı Suriye'ye terörist sokmakla itham ediyorum. Elimde yeterli bilgi ve belgelerim mevcuttur" diye konuştu. Uzun yıllardır Batı'da Suriye'deki öncü muhaliflerden kabul edilen Menna'nın bu şikâyeti uluslararası düzlemde AKP iktidarının önemli ölçüde sıkıntıya yol açacak.

  Suriye'de silahlı terör gruplarına destek veriyor

  El Menna konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: "Biz siyasi çözüm islemeyen kesimlerle kavga halindeyiz. Amacımız Suriye'de silahlı terör gruplarına destek veren bölgesel devletlerin meşruiyetlerini sorgulamaktır.

  BM Güvenlik Konseyi daimi üyelerinden beklentimiz Suriye'deki silahlı terör gruplarının yok edilmesi için bizim siyasi projemize destek vermelerini sağlamaktır. Daha önce de El Nusra cephesinin terör listesine alınması için çok büyük uğraşılar veren bendim. Seçimlerden önce (2011 Haziran) Erdoğan Suriye konusunda sadece Suriye muhalefetinin yanında duruyordu. Hükümetini kurduktan sonra terör gruplarına aleni destek vermeye başladı. Bundan dolayı Türkiye'yi hiç ziyaret etmedim.

  Avrupa Birliği misali bir bölgesel birlik yerine Erdoğan hükümeti bölgemiz için tahripkâr ve yayılmacı yeni Osmanlı zihniyeti taşımaktadır." Başvurunun zamanlaması dikkat çekici. Suriye'nin AKP iktidarını "teröre destek veren ülke" olarak BM'ye şikâyet etmesinin ardından Tayyip Erdoğan hakkında uluslararası düzlemde ikinci başvuru özelliği taşıyor. Suriye'de hem birbirleriyle hem kendi içlerinde kavgalı halde olan El Kaide ile Katar ve AKP güdümündeki sözde muhalefet dışında Batı'da kabul gören Suriye muhalefeti konumunda bulunan Ulusal Koordinasyon Komitesi'nin bu başvurusu AKP'nin başını daha fazla ağrıtacak bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Zamanlama açısından ikinci önemli konu Suriye'de siyasal çözümün ele alınacağı 2. Cenevre Konferansı konusundaki hazırlık döneminde bu başvurunun yapılıyor olması.

  Suriye'den BM'ye başvuru

  Suriye Dışişleri Bakanlığı Birleşmiş Milletler'den (BM) "teröre destek verdiği" iddiasıyla Türkiye hakkında soruşturma açılmasını istemişti. BBC'ye göre 7 Kasım'da Şam'dan Suriye'nin BM Daimi Temsilciliği'ne gönderilen yazıda BM'nin terörle mücadeleden sorumlu birimlerine gerekli başvuruların yapılması talimatı verildi. BM'ye hitaben yazılan yazıda da "Muhaliflerin kimyasal saldırılarda kullandığı malzemenin Türkiye'den temin edildiği" iddia ediliyor. Bu çerçevesinde Türkiye "teröre destek vermekle" suçlanıyor."
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yargılasalar ne olacak ki?


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş