AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu twitter’dan yaptığı açıklamada 'Bedelli Askerlik' konusunu Başbakan Erdoğan ile görüştüklerini ve önümüzdeki torba yasada konuyu ele alma yönünde kanaat oluştuğunu açıkladı.
Haberin Tarihi:
Kasım 4 2013

İşte AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun attığı o tweetler

#bedelliaskerlik ile ilgili Kızılcahamam’da Başbakanımız ve hükümet yekililerimiz ile yürüttüğümüz istişareleri sizlerle paylaşıyorum.


2-Bedelli Askerliği talep edenlerle başvuranlar arasındaki büyük oran farkının en büyük sebebi; “BAŞVURU ŞARTLARI” dır..

3- Bedelli Askerlikte başvuru sayısının az talebin ise çok olmasının sebebi olan bedeli askerliğe başvuru şartlarında düzenlemeye gerekir


4- Bedelli Askerlikte düzenleme yapılması gereken şartlardan birisi FİYAT diğeri de YAŞ SINIRI’dır.


5- Bedelli Askerlikte yaş şartında en alt rakam olarak 25-28 yaş aralığı başvuru oranının düşüklüğüne bakılırsa daha makul bir seviyededir.


6- Bedelli Askerlikte fiyat ya yaş sınırı alta indirilip sabit kalabilir ya da yaş sınırı ile beraber indirilebilir.


7- Yürüttüğümüz görüşmelerde bedelli askerliğin Mart ya da Nisan ayında torba yasa kapsamına alınacağına yönelik bir kanaat oluşmuştur.


8-İşyerini yeni açanlarınhasta olan çocukanne-babasına bakmakla yükümlü bulunanların mağduruyetinin giderilmesi zaruri bir hal almıştır.


9- Bedelli askerlikte yaşa takılanların yaşadıkları problemlerin farkındayız. Yeni torba yasada bu hususun sıkı takipçisi olacağız.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]