Yılmaz Özdil Türkiye’deki en büyük dönüşümün Sezer’in Cumhurbaşkanlığı görevinin bittiği gün olduğunu belirtti.
Haberin Tarihi: 01.10.2013 - 14:04
Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil açıklanan Demokratikleşme Paketi ile ilgili olarak'Tesadüfler silsilesinde hiçbir şey tesadüf değil. Planlı programlı bir şekilde Atatürk Cumhuriyeti yok edilmek isteniyor.' dedi.

DÖNÜŞÜM SEZER’İN GİDİŞİYLE BAŞLADI

Paket sonrası Sözcü’ye konuşan Özdil Türkiye’nin büyük bir dönüşüm geçirdiğini ve bu dönüşümün de Ahmet Necdet Sezer’in Çankaya’daki görevinin bitmesiyle başladığını söyledi. Özdil ayrıca Abdullah Gül ile Erdoğan arasında rekabet olduğu gözükse de dönüşümde Gül’ün de parmağı olduğuna işaret etti.

BAKMAYIN ERDOĞAN – GÜL REKABETİ OLDUĞUNA

İşte Özdil’in açıklamaları;

'O gün yaşarken görmediğimiz ama bütününü göz önüne getirdiğimizde görüyoruz ki tesadüfler silsilesinde meydana gelen hiçbir şey tesadüf değil. Planlı programlı bir şekilde Atatürk Cumhuriyeti’ni yok edip bir takım odakların dış güçlerin menfaatlerine aracılık ederek kendi iktidarlarını kurma dönemi. Buna AKP’li veya değil pek çok kişinin bilerek veya bilmeyerek aracılık ettiğini görüyoruz. Ve bu 11 senelik dönemdeki kendi adıma araştırırken gördüğüm o ki bu işin kırılma noktası Ahmet Necdet Sezer’in cumhurbaşkanlığındaki görev süresinin bittiği gün. Türkiye’deki asıl dönüşüm Sezer’in gidişiyle beraber hızlandı. Yani bugün Abdullah Gül ile Erdoğan’ı sanki farklı kişilikler gibi algılama eğilimi var. Evet koltukla ilgili rekabetleri olabilir ama 11 senelik çizgide görüyoruz ki asıl kırılma noktası Gül’ün Çankaya Köşkü’ne oturduğu gündür.'

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]