Diyanet’ten 10 yılda yapılan atamalar CHP’nin soru önergesiyle ortaya çıktı.

Haberin Tarihi:
Eylül 28 2013

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ son 10 yılda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan üniversite ve Milli Eğitim Bakanlığı’na 5 bin 360 geçiş olduğunu açıkladı.

CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar’ın soru önergesini yanıtlayan Bozdağ Kutlu Doğum Haftası’yla ilgili olarak “2007 yılında alınan bir prensip kararına istinaden miladi takvime göre peygamberimizin doğum tarihine denk gelen 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanmaya başlanmış ve bu tarih sabitlenmiştir.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri 20 Nisan tarihinde sona ermektedir. Dolayısıyla önergede ifade edildiği gibi Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na denk getirildiği şeklindeki iddialar gerçekleri yansıtmamaktadır” dedi. Formasyon aldılar… Acar’ın Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan diğer kurumlara geçişle ilgili sorusu üzerine de Bozdağ “Son 10 yılda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan üniversitelerin ilahiyat fakültelerine öğretim elemanı Milli Eğitim Bakanlığı’na pedagojik formasyon almaları sebebiyle Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi meslek dersleri öğretmeni ve yükseköğrenim gördükleri alanlarla ilgili olarak diğer kurumlara naklen geçen personel sayısı 5 bin 360 kişidir” dedi.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]