Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Serdar Erener Gezicileri eleştirdi

  Gezi Parkı eylemlerine verdiği destekle bilinen Serdar Erener bu kez Gezicileri eleştirdi.  Haberin Tarihi:
  24.09.2013 - 12:04

  Reklamcı Serdar Erener Türkiye Gazetesi'nden Fatih Vural ile yaptığı röportajda Gezi Parkı eylemcilerini eleştirdi. Erener "Gezi Türkiye ortalamasının bir hayli dışındaydı. Gezi'yi Türkiye'nin temsil kabiliyeti olan bir yer olarak görmedim" dedi.

  Serdar Erener ayrıca Gezi Heyeti'nin de Başbakan'a verdiği sözü tutmadığını belirterek 'Temsil kabiliyeti olan grup temsil kabiliyeti yokmuş gibi davrandı' ifadelerini kullandı.

  İşte o röportaj:

  GEZİ TÜRKİYE'Yİ YANSITMIYORDU

  Olaylar sırasında Gezi Parkı'na gittiniz mi?

  Gittim baktım. Benim gibi bir insanın oraya gidip bakmamasını düşünebilir misin? Beşiktaş'tayım ve iki adım ötede ne olduğunu merak ettim tabii.

  Neler gözlemlediniz?

  Türkiye diye bir organizma ruh hali varsa; bunun en uç ifadeleri ana akım tutum ve davranışın dışında ne varsa orada sembolik de olsa bir araya gelmişti. Çok garipti o açıdan.

  Radikalliğin birleşmesi mi?

  Evet evet. Aslında 'radikal' onu karşılar mı bilmiyorum; ama 'endişeli modernlerin' ve 'modern muhafazakârların' dışında olan ne varsa oradaydı. Gezi Türkiye ortalamasının bir hayli dışındaydı. Gezi'yi Türkiye'nin temsil kabiliyeti olan bir yer olarak görmedim.

  GEZİ HEYETİ BAŞBAKAN'A SÖZÜNÜ TUTMADI

  Başbakan Gezi'ye katılanların temsilcilerinden parkı terk etmeleri için aracılık yapmalarını istediğini; ama kendisine verilen sözün tutulmadığını söyledi. Bu bir gösterge olabilir mi?

  Bu olayı çok yakından izledim. Kardeşim Sertab (Erener) Başbakan'la görüşmeye giden gruptaydı. Bu göreve kendini aşırı angaje etti. Başbakan'la da özel bir dostlukları var. Hem Sertab'ın müziğine ilgileri var hem de aynı hastalıktan muzdaripler. Önemli insani paylaşımları var. O toplantıyı Sertab'dan ayrıntılı dinledim. Başbakan'la saatler süren konuşma yapıyorlar. Mesela deniyor ki 'Başbakan her birinize şu kadar dakika ayırmak istiyor. Katılımcıların sayısını şu kadarla sınırlı tutun.' Deniyor ki 'Hayır biz filancaları da istiyoruz.' Sonunda o filancalar da geliyor salona. O gelenler sadece dinleyici olarak katılsın isteniyor. 'Tamam.' deniliyor. Her şey bitmişken dinleyici olarak orada bulunan bir kişi agresif biçimde bir şey söylüyor. Başbakan da bunun üzerine sinirleniyor. Ertesi gün de verdikleri sözü tutmuyorlar. Temsil kabiliyeti olan grup temsil kabiliyeti yokmuş gibi davrandı.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Geziyi sert dille eleştirir tabi ki.. Yandaşları ne de olsa.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Al birini vur ötekine.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş