Haberin Tarihi:
23.09.2013 17:04
Beşiktaş - Galatasaray karşılaşmasında çıkan olaylar sonrasında en çok gündeme gelen konulardan biri "Derbide 4 spor savcısı görevlendirildi" bilgisi olmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından konuya ilişkin yalanlama geldi.

Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri “Stada hiçbir savcı görevlendirilmesi yapılmadı. Bu haberlerin nereden çıktığını anlayamıyoruz. Kesinlikle böyle bir görevlendirme olmadı” dedi.

Peki Savcılığın şikayet ettiği bu haberi ilk kim yaptı?
Konuya ilişkin araştırma ilginç bir kaynağı işaret ediyor: Cemaat.

Cemaat'in gazetelerinden Bugün'de derbiden önce Ömer Ozan imzasıyla "Beşiktaş Galatasaray derbisinde 4 savcı görev alacak" başlıklı haber geçti. Gazete haberde "Beşiktaş ve Galatasaray arasında yarın Olimpiyat’ta oynanacak derbide 4 spor savcısı görev yapacak. Stadyum içi ve dışındaki tüm olumsuz davranışlar takip edilecek." ifadelerini kullandı.


Gazete bugün de yine Ömer Ozan imzasıyla "Beşiktaş Galatasaray maçı ile ilgili gözler 4 savcıda" başlıklı haberinde "Ha­kim­ler ve Sav­cı­lar Yük­sek Ku­ru­lu'nun der­bi­ye ata­dı­ğı 4 sav­cı ata­mış­tı. Ta­raf­tar gi­bi tri­bün­de otu­ran 4 is­min ra­po­ru önem ka­zan­dı. Bir­çok ta­raf­ta­ra ağır ce­za­la­rın ge­le­bi­le­ce­ği be­lir­ti­li­yor..." ifadelerini kullandı.


Sözün özü...
Olaylardaki gerilimi artıran haberlerden biri olan söz konusu iddianın arkasında cemaatin önemli gazetesi Bugün çıktı.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]