Haberin Tarihi: Eylül 20 2013

Ankara Dikmen’deki Emniyet Genel Müdürlüğü ek binası ile Polisevi’ne roketatarlı saldırı düzenledi. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’na atılan roket ise patlamadı.


Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilirken Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’na atılan ve patlamayan roket nedeniyle bölgeye bomba imha ekipleri de gönderildi.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar incelemelerde bulunmak için şu anda olay yerine geldi. Saldıranların 2 kişi olduğu tahmin ediliyor. Polisevine giden bütün yollar kapatılmış durumda.

İçişleri Bakanı Muammer Güler olay yerine geldi.BAKAN GÜLER SALDIRIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
İçişleri Bakanı Muammer Güler Ankara’daki roketatarlı saldırılar hakkında açıklamalarda bulundu.
İçişleri Bakanı Muammer Güler saldırıyla ilgili olarak “Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sosyal hizmetler binası olarak kulanılan ek binasının 3. katına polisevinin ise 1.

katına iki adet roketatar mermisi isabet etmiştir. Can kaybı ve yaralımız yok. Saldırganlar Çetin Emeç yolu üzerindeki kaldırımda çalılıkların arasından ateş etmişler. Ateş ettikleri noktada patlamamış bir roketatar mermisi bir sırt çantası ve bir örgüte ait bez parçası bulunmuştur. Faillerin yakalanması için bütün birimlerimiz harekete geçti. Faillerin araba veya Dikmen Vadisi’ne girerek kaçtıklarını değerlendiriyoruz” dedi.

Güler olay yerine bırakılan bez parçasının hangi örgüte ait olduğu sorusuna ise “Şu anda bir önemi yok. Yanıltma amaçlı bırakılmış olabilir. Her türlü incelememiz sürüyor” dedi.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]